ukázat v prohlížeči

"Zdraví začíná v našem vlastním srdci"

Hormony štěstí = oxytocin, serotonin a dopamin. Umíte si zvyšovat jejich hladinu?

Dnes to bude povídání více z Etikoterapie.

KARMICKÝ ZÁKON = JAK ZASEJI, TAK SKLIDÍM

Nemohu očekávat, že se lidičky kolem mne a celý svět sám od sebe změní k lepšímu, když se nebudu k lepšímu a pohodovějšímu žití měnit sama.

Nejlepší investice v životě je vytvářet harmonii

nejdříve v sobě a pak kolem sebe.

Je to v podstatě velmi jednoduché, ale v dnešní uspěchané době také většinou dost náročné: Snažme se pečovat a udržovat všechny rodinné, partnerské a přátelské vztahy v pohodě. Je to ta nejlepší investice v našem životě.

"Oxytocin je hormon lásky." Čím vyšší je jeho hladina v těle, tím větší je schopnost milovat ". Je dokázané, že ti, kdo nedokáží navázat trvalý vztah, mají nízkou hladinu oxytocinu."

Oxytocin umí vytvořit každá naše buňka, pokud se cítí v pohodě. A každá naše buňka je v pohodě, pokud ví, že sami sebe máme rádi a pěkně se o sebe staráme. A každá naše buňka je zároveň v pohodě, pokud se o nás stará také někdo druhý. Proto je velice důležité vytvářet pevné a krásné vztahy. Pro naše zdraví je to dokonce velice nutné.

Na všech kurzech říkám, že hlazením nikdy nic nezkazíme. A nedávno jsem se dozvěděla, že profesionální masáž dokáže snížit hladinu kortizolu (stresového hormonu) až o 31%.

Když se takto sníží jeho výroba, náš mozek je v optimálním stavu, aby začal vyrábět serotonin = hormon našeho vnitřního štěstí. A navíc: masáž zvyšuje produkci také dopaminu = hormonu potěšení.

Ten se dá zvýšit i pochvalou a odměnou, nebo také dobrým jídlem. Ale pozor, jakmile to s papáním přeženeme, dostaví se opak a únavě se nevyhneme.

A co taková láskyplná voňavá olejová masáž od milujícího partnera… Dokáže utišit více než milion nervových zakončení v kůži. Znáte nějaký jiný způsob, jak krásně a rychle zklidnit obrovské množství stresem zablokovaných nervových zakončení vaší pokožky ? A zároveň uvolnit napětí těla a mysli.

Vaše tělo bude nejen uvolněné, ale také bude šťastné a pak také samozřejmě i vy.

A navíc bonus: hladivá olejová masáž produkuje hormony štěstí a potěšení také u masírujícího…

Hlavním zdrojem serotoninu během dne je Epifýza ( šišinka) = hormonální žláza naší sedmé čakry. Tedy, pokud sami sebe neničíme velkým množstvím stresu. Proto je umění relaxace a odpočinku v dnešní uspěchané době velice potřebné.

Epifýza řídí Hypofýzu, která ke své práci potřebuje světlo, nejlépe přirozené = sluneční. A důležitá informace: Hypofýza pak řídí všechny ostatní hormonální žlázy těla. Pozor, když Hypofýza nemá dostatek světla, přestává správně fungovat a pak se ostatní žlázy „flákají“!

Hlavním zdrojem dopaminu je tvořivá činnost a nadšení. Vybírejte si aktivity, které vás inspirují a naplňují. Najděte si pro ně čas.

Hodně nám mohou pomoci také procházky venku s našimi nejbližšími. Uvolníme napětí, zklidníme mysl a utužujeme vztahy. Dá se v klidu popovídat, vyřešit různé „zamotanice“ a také si zahrát různé hry a dokonce i proběhnout se… Takže co nejčastěji vycházejte společně na sluníčko

Jak jsem v parku zvládala zkoušku „Bobříka odvahy“
ODKAZ NA VIDEO

To nejlepší nakonec:

Líbání vede k uvolnění velkého elixíru štěstí =

serotoninu, dopaminu a oxytocinu. Proto pěstujte líbání. Zlepší vaše zdraví a také pomáhá utvářet pevnější partnerské vztahy.

Příště vám nabídnu video, jak si reflexně na svých vlastních rukou můžete posílit celý hormonální systém těla.

Ještě znovu upozorňuji, že u mnou vypsaných kurzů Reflexologie nemusíte mít sebou partnera. Tím, že nabízím individuální kurzy reflexky i pro dvojice také ve všední dny, tak si někteří myslí, že musí mít vždy někoho do dvojice.

Základní postupy reflexní masáže chodidel pro pohybový systém těla


Reflexní terapie ruky pro profesionály


Reflexní terapie nohy pro profesionály 1.


Reflexní terapie nohy pro profesionály 2.


Pro zájemce O MÉ KURZY A SEMINÁŘE:

Stále nabízím pro dvojice individuální jednodenní výuku reflexologie podle výběru i ve všední dny.

Místo:
Rapotín = mezi Šumperkem a Velkými Losinami

Kontakt:
 

mobil: 720 140 541 (jen ve všední dny)

mail: eva.marie@volny.cz

Více na stránkách: 

www.evamariehorakova.cz

Pokud jste dočetli až sem, je to pro mne pocta. Už mi není 20, ani 25. S moderní technologií se zatím stále moc nekamarádím. Proto budu nadšená,  když mé informace budete sdílet a také mi napíšete své reakce na mé články. Nikdy, od roku 1992 jsem neukládala kontakty, takže nemám zpětnou vazbu na mé minulé klienty a žáky. Bude mi potěšením, pokud se někdo, i díky Vám přihlásí.

Přeji vám všem krásně duhový podzim.

Vaše Eva Marie

Eva Marie Horáková 2019


Tento e-mail jste obdrželi, protože jste se zaregistrovali na mých webových stránkách, objednali jste si mé filmy, nebo jste mi dali kontakt osobně. Pokud to tak nebylo, ze srdce se omlouvám a můžete:

Odhlásit odběr zajímavých e-mailů
MailerLite