Громадський медійний форум Європи (CMFE, Community Media Forum Europe) та Світова організація громадського радіомовлення (AMARC, Association mondiale des radiodiffuseurs communautaires) є шокованими цією війною. Наша перша реакція: безумовна солідарність з жертвами путінської військової агресії. Ми засуджуємо напад, війну та спроби обмежувати свободу думки та свободу преси.
Ми висловюємо нашу підтримку тим, хто зайнятий в наданні допомоги та гуманітарної підтримки. Ми закликаємо до миру і діалогу.
Як ми реагуємо
- ми звертаємося до українських медійних організацій та журналістів, щоб виразити нашу солідарність, а також шукаємо можлисвості їх підтримати.
- ми працюємо з учасниками нашої організації, а також із іншими організаціями, щоб мобілізувати практичну підтримку та ресурси.
- ми наводимо контакти до інших учасників медійної допомоги, щоби полегшити координацію та співпрацю
- Заповнивши наступний формуляр, ви можете повідомити нам, якщо ви зіткнулися з труднощами, а також яку підтримку хотіли би ви запропонувати, або які би міри хотіли би ви прийняти
https://framaforms.org/solidarity-with-ukraine-1646928662
Що можете зробити ви, аби допомогти
- звернути увагу, а також розʼяснювати для загалу і місцевих громадських медіа
- заохочуйте людей робити пожертви до інтернаціональних гуманітарних організацій,
як наприклад:
Інтернаціональний комітет Червоного Хреста – https://icrc.org
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців - https://unhcr.org
Інтернаціональний комітет порятунку – https://rescue.org
- організуйте підтримку для біженців та інших причетних до війни жертв
- підтримайте українські незалежні медійні організації, як наприклад:
Громадське радіо – https://hromadske.radio
Громадське телебачення – https://hromadske.ua
Незалежну асоціацію телерадіомовників – https://nam.org.ua
Деякі подальші думки на рахунок актуальної ситуації у світі для громадських медіа та їхньої роботи:
Російський напад на Україну є також нападом на демократію та медіа. Таким чином, він торкається не тільки до атакованої країни, а також до навколишніх країн у Східній Європі: Молдови, Румунії, балтійських країн, Польщі, Словаччини та Угорщини. Слід наголосити, що незалежні журналісти та демократичні громадські активісти в Росії, а також за її межами, знаходяться під загрозою переслідування. Ми, як громадські медіа, вирішили, що в даній ситуації є необхідним, і в яких пунктах ми можемо діяти солідарно та проактивно.
1. Спілкування
Актуальна ситуація вимагає від нас кращого спілкування та посилений обмін темами мовлення. Люди, що вміють перекладати є зараз потрібними.
2. Будівництво громади в еміграції
В наших радіо та медійних проєктах ми можемо допомагати приймати біженців, а також створювати їм можливість долучатися до засобів масової інформації. При цьому ми радимо до співпраці з людьми, що мають досвід із біженцями, так як диференційоване відношення до біженців із різних країн може частково мати расистське підґрунтя. Своєчасно мусять бути запроваджені антирасистські методи діяльності.
3. Допомагати громадським медіа висвітлювати ситуацію
Після двох років надзвичайної ситуації у пандемії слідує війна. Це викликає додаткові страхи. Для деяких людей психічне навантаження стало нестримним. Таким чином нам слід не лишати поза увагою психіку людей, працюючи над нашими завданнями. Нашу власну, а також наших підлеглих та наших слухачів. Конструктивний журналізм може бути прикладом, як медійна робота таким чином буде успішною.
|