EKA nädalakiri 19. detsember, 2022 Ei näe nädalakirja täispikkuses? Vajutage siia...

EKA Design Showcase 2023

Juba kuuendat aastat toimuv EKA Design Showcase gala toob taas publiku ette EKA tudengite viimase aasta parimad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega. Ootame osalema kõiki EKA praegusi ja tulevasi koostööpartnereid ning tulevikudisaini huvilisi!

REGISTREERUMINE

Loe lähemalt

EKA lõpetajate edu üliõpilaste teadustööde konkursil

13. detsembril autasustati Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumis 2022. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid.

EKA lippu hoidsid taas kõrgel pikk rida lõpetanuid. Seekord läksid kõik tunnustused magistritele. Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppeastmel ja kuues teadusvaldkonnas. Lisaks anti välja kaks taseme- ja valdkonnaülest peapreemiat ja mitmeid eripreemiaid.

Tiitrite maalimine läbipaistvale põhimikule (EFA.203.f.1365). Saara Kruusi magistritööst "Tallinnfilmi 35 mm mustvalgete kroonikafilmide säilitamine ja seisukorra kaardistamine"

Loe võitjatest

Infotunnid ja töötuba

Rahvusvaheliste magistriõppekavade infotunnid ja vastuvõtt 2023/24

Sisseastumisavalduste vastuvõtt 2023/24 õppeaastaks rahvusvahelistele magistriõppekavadele – animatsioon, graafiline disaininteraktsioonidisain, urbanistika – algab tänavu 1. veebruaril ning kestab 6. märtsini.

Magistriõppehuvilistele toimuvad detsembris ja jaanuaris Zoomi vahendusel online infotunnid:

Foto: Paul Simon ja Chris Hörner

Loe lähemalt

Animatsiooni magistriõppekava infotund sisseastujatele

EKA animatsiooniosakond kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema animatsiooni magistriõppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub neljapäeval, 19. jaanuaril, kell 15.00, ZoomisRegistreeru SIIN

Loe lähemalt

Urbanistika magistriõppekava infotund sisseastujatele

EKA urbanistika õppekava kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema rahvusvahelist õppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub esmaspäeval, 30. jaanuaril, kell 16.00, ZoomisRegistreeru SIIN

Loe lähemalt

Rahvusvaheline konservaatorite töötuba Nanorestore

12.–14. detsembril toimus EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas rahvusvaheline töötuba, kus tutvustati Eesti ja Läti konserveerimise eriala spetsialistidele ja tudengitele nanotehnoloogial põhinevaid materjale. Täpsemalt Nanorestore projekti raames välja töötatud geele ja mikroemulsioone, mille abil on võimalik puhastada erinevast materjalist kunstiteoseid – lõuendalusel maale, puitpolükroomiat, kullatist ja  paberalusel kunstiteoseid. 

Lillehammeri Muuseumi maalikonservaator Yngve Magnusson töötuba juhendamas

Loe lähemalt

Näitused

Taavi Talve ARS Showroomi galeriis

EKA skulptuuri- ja installatsiooniosakonna juhataja Taavi Talve näitusega “Gypsy Rose Lee” ARS Showroomi galeriis 7.–30. detsembril.

“Gypsy Rose Lee” on näitus kahest nurgast, mille vahele jääb ookean ja veel sama palju kuiva maad ning peaaegu kaheksa aastakümmet. Ühtlasi on see film millestki, mida selles filmis pole.

Loe lähemalt

Graafikakoja juubelinäitus

“Graafikakoja 75 mälupilti” näituse avamine teisipäeval, 20. detsembril, kell 17.00.

Näitusel on eksponeeritud 75 pilti Graafikakoja kogust aastatest 1951–1990. Näitusel kõlavad tänapäeval kummituslikuna tunduvad lood, mida pajatasid toonase graafikakogukonna liikmed. Väljas on teosed järgmistelt kunstnikelt: Vive Tolli, Peeter Ulas, Urmas Ploomipuu, Evi Tihemets, maret Olvet, Ilmar Torn, Evald Okas, Herald Eelma, Marje Üksine, Jüri Arrak, Olev Soans, Vello Vinn, Henno Arrak jpt.

Loe lähemalt

EKA graafika tudengid BOOKED näitusel

EKA graafika tudengid osalevad 25.11.–18.12.2023 oma töödega MUU Helsinki Kaasaegse Kunsti Keskuse korraldatud kunstnikuraamatu näitusel BOOKED 2022, mis toimub Kaablitehases.

Osalevad Mario Arvola, Pavel Dodatko, Eva Eller, Maria Izabella Lehtsaar, Lilles, Ella-Mai Matsina, Caroline Pajusaar, Maria Pruuden, Johanna Rannu, Mats Johan Soosaar, Mari-Liis Sõrg ja Oscar Wirkström.

Loe lähemalt

Arhitektuur

Noorte arhitektide magistritööd aasta parimate hulgas

Haridus- ja Teadusministeeriumis autasustati 13. detsembril 2022. aasta parimaid üliõpilaste teadustöid. Riiklikud preemiad anti välja kolmel õppeastmel ja kuues teadusvaldkonnas. Lisaks anti välja kaks tasemete ja valdkondade ülest peapreemiat ja mitmeid eripreemiaid. Magistri tasemel humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas anti EKA lõpetajatele kaks 3. preemiat. 

Loe lähemalt

EKA arhitektuuri "Tänavastuudio" vihik

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna tänavastuudio võtab vaatluse alla tänavadisaini senise praktika. Kursuse lõppeesmärgina valmib tänavadisaini projekt. Tudengid asetavad valitud tänava linlikku konteksti, pakuvad välja liikluslahenduse, kujundavad ruumi ning vaatlevad ka tänava ning külgnevate hoonete omavahelist suhet. Vihikut saab sirvida SIIN

Loe lähemalt

Disain

EKA töökojad – 3D labor

EKA 3D labori juhataja Martin Melioranskiga ajas juttu Kristiina Krabi-Klanberg.

Loe intervjuud

FAST45 ja ELIA

Maarin Ektermann räägib Jaak Tombergiga tulevikust

Oktoobri lõpus toimunud FAST45 europrojekti raames loodi “tuleviku-arhiive”, mis räägiksid meile soovitud/kardetud arengutest, mis järgmiste aastakümnetega kõrgahariduses juhtuda võivad.

Laborite üheks külaliseks oli Jaak Tomberg, Tartu Ülikooli nüüdiskirjanduse vanemteadur, kelle uurimisalaks on mh ulmekirjandus ja utopistika ning kes kuulub ka EKA juures tegutsevasse nüüdiskultuuri uurimise töörühma (vt siit). 

Foto: Krõõt Tarkmeel

Loe lähemalt

ELIA konverentsi muljed Helsingist

Mõned nopped 23.–26. novembril Helsingis toimunud ELIA haridusorganisatsioonide konverentsi kohta EKA välissuhete juhilt Sandra Mellilt ja EKA üldteooriaainete keskuse juhatajalt Maarin Ektermannilt. Rohkem infot ELIA kohta ja järgmised ELIA sündmused siin.

Loe lähemalt

EKA meedias

Aarne Mesikäpp Eesti Päevalehes

"Kunstiakadeemia graafikaosakonnas, keset paberirulle, trükilõhna, kirjatüüpide laadungeid ja üle saja-aastasi trükipresse mõjub õppejõud-trükimeister Aarne Mesikäpp ühtpidi nagu ilmaime," kirjutab Eesti Päevalehes uhkes portreeloos vanameistrist Tiina Kruus

Foto: Priit Simson

Loe lähemalt

Rektor Mart Kalm EPL-s: Aga mulle meeldiks vahukommist baleriin, see materjal edastaks tema tantsu õrnust paremini!

"EKA-sse tööle saamine on päris raske, valdavalt käib see avaliku konkursiga. Akadeemiat ei ole võimalik käsitleda sooja kohana, me tahame võimalikult head õppekvaliteeti ja seda saavutame ainult parimate ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstiinimeste kaasabil."

Foto: Priit Simson

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest