Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #94

UUDISED

EKA avatud uste päev 1. märtsil

Tule ja avasta Eesti Kunstiakadeemia! 

EKA avatud uste päev 2018 toimub 1. märtsil 2018, kell: 10:00-18:00

Kavas: EKA erialade tutvustused, avatud loengud, töötoad, õpperuumide ja stuudiote külastused, ekskursioonid uude majja jpm.

Avatud on kõik EKA hooned!

Peastaap ja infokeskus asub Estonia pst 7, kus asub ka kohvik ja raadio EKA ehk REKA! Õhtul EKA üliõpilasesinduse korraldatud PIDU!

Tutvu programmiga ja registreeru siin
EKA Avatud uste päev Facebookis

AVASTA EKA alustab juba sel nädalal

AVASTA EKA programm on mõeldud gümnaasiumi- ja kutsekoolinoortele, keda huvitavad arhitektuuri, disaini, kunsti ja kunstiajaloo valdkonnad ning neile, kes soovivad jätkata õpinguid looverialal, kuid pole oma valikus veel kindlad.

AVASTA EKA annab hea võimaluse teha tutvust erinevate EKA erialadega ning näha, kuidas elu ja õppimine neil aladel päriselt toimub. Külastatakse stuudioid, ateljeesid, arhitektuuribüroosid, disainiettevõtteid, teatreid, muuseume ning korraldatakse loenguid, filmivaatamisi või praktilisi töötubasid, läbiviijateks EKA õppejõud, tudengid ja vilistlased.

Kõik tegevused on osalejatele tasuta!

Tutvu programmiga ja registreeru siin

Abakhan Creative Award nominendid on Katrin Aasmaa, Kristina Puz ja Mariliis Niine

Jaanuaris toimus esmakordselt Abakhan Creative Award stipendiumi konkurss, mis on suunatud Eesti Kunstiakadeemia moe- ja tekstiilieriala tudengitele. Žürii valis Abakhan Creative Award-ile 3 nominenti: Katrin Aasmaa, Kristina Puz ja Mariliis Niine.

Kolme nominendi tööde näitus EKA fuajee galeriis (Estonia pst 7) on avatud 15.-28. veebruarini ja Abakhan Creative Award’i laureaadi väljakuulutamine toimub seal samas, 21. veebruaril, kell 16.00.

Loe veel

Intervjuu Olga Vertjajeva-ga

2017 STARTERcreative sügislennu EKA meeskonna Full Grain juht Olga Vertjajeva (EKA sisearhitektuur MA) rakendab õppeprogrammist omandatud teadmisi ja oskusi töötajana ettevõtte sees.

Loe veel

STARTERcreative õppeprogramm alustab 20. veebruaril

STARTERcreative on 5 ülikooli ühine äriideede arendamise programm, kus saab praktilises vormis õppida idee arendamise protsessi meeskonnas. Õppesse on kaasatud juhendajad ja mentorid, kes aitavade leida ideele hea potentsiaaliga ärimudeli ning annavad ettevõtlustegevuseks vajalikud põhiteadmisi.

Loe veel

Ressursisäästu konkurss “Negavatt”

KIK korraldab viiendat aastat ressursisäästu konkurssi Negavatt, mis ootab taas nutikaid ideid. Neist parimad tehakse kuni 10 000 euro eest teoks. Ideede esitamise tähtaeg on 25. veebruar 2018. Idee puhul võib tegu olla nii toote kui ka teenusega, mis aitab säästa ressursse või tõsta teadlikkust.

Loe veel

INFOTUND

EKA tugiteenused arhitektuuriteaduskonnas külas 19.02 kl 15.15

Et meie tugiteenuste abi jõuaks paremini tudengiteni, hakkame korraldama regulaarselt infotunde. Esimene neist toimub arhitektuuriteaduskonnas 19.02 kl 15.15 Pikk tn 20 saalis. Räägime ettevõtlusnõustamisest ja ettevõtlusõppest EKAs, Erasmus vahetusõpingute võimalustest välismaal, nõustamisest isiklikul tasandil ja karjääri teemadel ning koostöövõimalustest ettevõtetega. 

NÄITUSED

Reimo Võsa-Tangsoo näitus “Vahetu vaevatasu” Draakoni galeriis

Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna dotsent Reimo Võsa-Tangsoo (1976) sõnab oma näituse „Vahetu vaevatasu” kaastekstis, et „oleme harjunud rääkima ületootmise kurnavast mõjust looduskeskkonnale, kuid märksa vähem on saanud tähelepanu viisid, kuidas me oma enese inimkeskkonda saastame."

Näituse viimasel päeval, reedel, 23. veebruaril algusega kell 13.30 toimub galeriis näituse lõpetamine kunstnikuvestluse vormis.

Loe veel

Kunstnik Silvia Sosaar'e kingapuhastussalong “SHINY SHOES SALON“ EKA Galeriis.

EKA fotograafia osakonna magistrant Silva Sosaar on loonud galeriisse installatiivse keskkonna, millesse paigutunud performance’i-fragmendid fotos, helis ja videos taasloovad avalikkuses läbimängitud hetki, sulandudes kujuteldavasse kingapuhastussalongi atmosfääri.

Salong jääb avatuks 17. veebruarini 2018.

Loe veel

Karl-Erik Talveti näitus "Värvivalangud" Eesti Sõjamuuseumis

EKA maaliosakonna magistrandi näituse avamine toimub 16. veebruaril, kell 14, Eesti Sõjamuuseumis. Kaitseliidu 28. taasasutamise aastapäevale pühendatud maalinäitus lõpeb 28. märtsil oksjoniga, mille tuludest 50 protsenti annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Näitus on avatud 16. veebruarist kuni 28. märtsini 2018

Üritus Facebookis

Jätuvalt avatud:

Lütjohann & Sepsivart Hobusepea galeriis

Näitusel „Vähekene, iga päev” viitavad kunstnikud Jan Lütjohann (1987) ja Uku Sepsivart (1988) huvile kätega töötamise vastu, mis on olulisel kohal nende kunstnikupraktikas ja ühiseks läbivaks jooneks käeoleva näituse kontekstis. Nad mõtisklevad valmistamisest kui protsessist kusagil tööpingi ärakulutamise ja juhusliku materjali akumuleerumise vahele jääval alal.

Näitus jääb avatuks 26. veebruarini 2018.

Loe veel

Leonhard Lapini isikunäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis on avatud EKA emeriitprofessori Leonhard Lapini (1947) isikunäitus „Tühjus ja ruum“. Näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Näitus jääb avatuks 13. maini 2018.

Loe veel

Paco Ulman'i näitus "Heitmaa" Eesti Arhitektuurimuuseumis

Foto Paco Ulman

Mis on heitmaa sügavam olemismeel ja mida inimesed sealt otsivad? Mida selle keskkonna abil endas kompenseeritakse? Mida on heitmaal – urbaansele keskkonnale nii omasel vaheruumil – üle või puudu, et inimesi sinna ikka ja jälle tõmbab? Neile küsimustele püüab vastuseid leida EKA õppejõu, arhitekti ja kunstniku Paco Ulmani näitus „HEITMAA“ Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Loe veel

Eve Kask isikunäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus jääb avatuks 13. maini 2018.

Loe veel

AVATUD AKADEEMIA UUED KURSUSED

Kunstilaupäevak

Ühepäevane KUNSTILAUPÄEVAK on neile, kellel pole võimalik osaleda pikematel kursustel, aga kes siiski soovivad mõista kunsti-arhitektuuri ja disaini valdkonna arenguid.

Esimene kunstilaupäevak toimub 17. veebruaril ning on suunatud ühtpidi Eesti kaasaegse kunsti mõistmisele koos kunstiteadlase Maarin Ektermanniga ning fototöötoale rabas koos Terje Atoneniga. Lastele pakume populaarset sisearhitektuuri töötuba.

Kunstilaupäevak kestab üldjuhul kuus akadeemilist tundi ning sisaldab alati ka ühte töötuba lastele. Kunstilaupäevakud saavad toimuma iga kuu kolmandal laupäeval.

Kohtumisteni!

Kunstilaupäevak: Fototöötuba „„Eesti 100“ Eesti rabas“

Loe veel

Kunstilaupäevak: Eesti nüüdisaegse kunsti kiirkursus

Loe veel

Kunstilaupäevak: sisearhitektuuri töötuba

Loe veel
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

EKA MAAILMAS

EKA moetudengite näitus “PULSS” Peterburis

EKA moetudengite eksperimentaalvormide näitus “PULSS” on avatud Sankt Peterburgi A. L. Stieglitzi nimelise riikliku kunsttööstusakadeemia galeriis. Väljapanek jääb avatuks 21. veebruarini.

Loovjuht ja stilist: Liisi Eesmaa

Disainerid: Kristin Sigus, Emma Leoni, Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Beatrice Randkivi, Lotte Raisch, Andreas Kübar

Loe veel ja vaata galeriid

Animatsiooni osakonna tudengifilmid Brüsselis Anima festivalil

9.-18. veebruarini toimub Brüsselis 37. animatsioonfilmide festival Anima. Festivali valikusse jõudis 2 animatsiooni osakonna tudengifilmi, Nicolas Petelski film "A Table Game" ja Äggie Pak Yee Lee film "Muteum". Mõlemad filmid on valminud magistriõpingutel aastal 2017.

Sel aastal on Anima fookuses Eesti animatsioon. Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakond on esindatud 14 filmist koosneva programmiga, mis annab ülevaate osakonna 11. aastasest ajaloost.

Loe veel

Heta Jäälinoja film "Penelope" on nomineeritud Soome filmiauhinnale Jussi

23. märtsil jagatakse Helsinkis Jussi filmiauhindu, mida peetakse Soome Oscar-iks. Parima lühifilmi kategoorias on sel aastal nelja nominendi seas ainsa animatsioonfilmina esindatud Heta Jäälinoja film "Penelope", mis valmis Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas magistriõpingutel 2016. aastal. Praegu on Heta meie vilistlane ja animatsiooni osakonna õppejõud.

Hoiame pöialt!

Loe veel

EKA'lased

Kandideeri EKA õppejõuks – tähtaeg 1. märts!

ARHITEKTUURITEADUSKOND

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna lektor (0,25)

DISAINITEADUSKOND

Tekstiilidisaini osakonna professor, osakonnajuhataja ja õppekava juht (1,0)

Moedisaini osakonna dotsent, eksperimentaalne mood (0,5)

Moedisaini osakonna dotsent (0,5)

Nahakunsti osakonna dotsent, osakonna juhataja ja õppekava juht (1,0)

Graafilise disaini osakonna dotsent (0,5)

KUNSTIKULTUURI TEADUSKOND

Muinsuskaitse ja konserveerimise osakonna dotsent, muinsuskaitse ajaloo, teooria ja praktika alal (1,0)

Kunstihariduse osakonna lektor, kunstiteose analüüsi ja galeriipedagoogika alal (0,5)

Kunstihariduse osakonna lektor, üldhariduskooli kunstiõppe didaktika ja praktika alal (0,25)

VABADE KUNSTIDE TEADUSKOND

Joonistamise õppetooli dotsent, õppetooli juhataja (0,75)

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram