Надійні сорти для посадки під зиму!
Клуб Органического Земледелия в Харькове

Кращі озимі сорти
цибулі для посадки вже в Клубі!

Впевнена, що Ви вже знаєте  про існування цибулі сіянки для підзимової посадки й маєте досвід її вирощування. Вона відмінно зимує в землі, навесні не йде в стрілку, не вражається цибулевою мухою, оскільки починає рости і розвиватися ще до її вильоту, дозріває в залежності від сорту на 2-2,5 місяці раніше від весняних посадок цибулі сіянки, відмінно зберігається.

Читайте наші статті в газеті "Диво-Земля":

https://www.zemledelie.org.ua/gazeta/osen-2012/sadimo-cibulyu-p-d-zimu.html

https://www.zemledelie.org.ua/gazeta/osen-2012/poradi-mar-galunec-sadimo-cibulyu-p-d-zimu.html

Але  ще більше практичних рекомендацій по вирощуванню цибулі під зиму читайте також у  осінньому номері газети "Диво-Земля" №29 (осінь 2019).

Опис різноманітних сортів цибулі, рекомендації практиків,  вирощування цибулі з розсади по 500 г!!, агротехніка вирощування цибулі шалот - це тільки частинка тем, про які йде мова. 

Сьогодні ми в Клубі можемо запропонувати великий асортимент цибулі найрізноманітніших сортів. 

Переваги вирощування озимої цибулі:

  • збір врожаю в залежності від сорту припадає на кінець травня-початок червня, а це на 2-2,5 місяці раніше, ніж збір цибулі весняного посіву;
  • висока врожайність озимих сортів, при гарній зимівлі може становити 350 кг/сотку;
  • немає необхідності зберігати дрібні цибулини (діаметром до 1 см);
  • сильна коренева система, велика цибулина;
  • стійкість до хвороб і стрілкування.

Озима цибуля на ріпку

Центуріон

Рання цибуля високої якості голландської селекції. Вважається надійним гібридом, дає хороші результати схожості, формує витягнуті цибулини середнього розміру. Цибулини мають рівну форму і щільну консистенцію. Вага 90-110 грамів. Лушпиння  яскраво-солом'яного забарвлення, а середина – біла. Після появи листя цибуля сіянка Центуріон дозріває протягом 90 днів. Смак – середньогострий. Використовується для консервації, приготування салатів і вживання в сирому вигляді.

Ціна за кілограм: клубна 103 грн

Коррадо F1

Дуже ранній урожайний гібрид. Цибулини злегка сплюснуті, мають гострий смак. Маса цибулини – 120-130 г. Сорт дає велику зелену масу, відмінно підходить для збирання навесні на перо. Стійкий до хвороб і стрілкування, добре зберігається до нового врожаю.


Ціна за кілограм: клубна 106 грн

Сеншу

Ультраранній високоврожайний сорт озимої цибулі. Цибулини мають міцну луску і добре переносять зиму, стійкі до стрілкування та несправжньої борошнистої роси. Сеншу -  сорт універсального використання, добре зберігається. Цибулина кругла, щільна, вагою 80-110 г.

Колір сухої луски насичений, жовтий, внутрішні луски - соковиті білі.

Ціна за кілограм: клубна 110 грн

Бамбергер

Середньостиглий, солодкий сорт. Стійкий до появи стрілок і прекрасно зберігається. Бамбергер відмінно підійде для приготування свіжих салатів, а також для консервації на зиму в складі асорті з огірків і помідорів. Цибулина овально-витягнута, завдяки чому її дуже зручно тримати в руці при нарізці. Вага близько 80 г, що теж по належним чином оцінять досвідчені господині. Колір сухої луски золотистий.

Ціна за кілограм: клубна 114 грн

Сноуболл

Середньоранній сорт білої ріпчастої цибулі. Вважається салатною цибулею, так як володіє приємним, ніжним, напівгострим солодкуватим смаком. Цибулини переважно великі, круглі, які мають вагу в середньому близько 100-140 грамів. Сухі і соковиті лусочки білого кольору. Сноуболл може зберігатися до середини зими (6 місяців), тому він користується популярністю у споживачів. Сорт стійкий до несправжньої борошнистої роси та шейковой гнилі.

Ціна за кілограм: клубна 110 грн

Радар

Озимий сорт цибулі, середнього терміну дозрівання. Цибулини мають злегка приплющену, більш округлу форму,  золотистого кольору і можуть досягати 350 грамів. Луска досить щільна й тверда, що є відмінною якістю для довгого і надійного зберігання. Головною перевагою цього сорту є його надзвичайно висока врожайність (40 кг з 1 посадженого кілограма) і відмінна стійкість до хвороб. Цей сорт цибулі прекрасно переносить зимові морози, навіть до мінус 15 градусів без снігового покриву.

Ціна за кілограм: клубна 118 грн

Стурон

Один з кращих середньопізніх сортів ріпчастої цибулі. Великі цибулини мають еліпсоподібну форму, вагою до 180 грамів, технічної стиглості Стурон досягає через 105-110 днів після появи перших сходів,  досить стійкий до хвороб і шкідників. Зовнішній шар цибулини щільний і сухий, луска світло-коричневого кольору з золотистим відливом. Сорт має високу якість врожаю, зберігається до 8 місяців,  володіє досить гострим пікантним смаком. Додавання цибулі в будь-яку кулінарну страву - салат, суп чи м'ясну страву додає їжі особливо приємного смаку та аромату.

Ціна за кілограм: клубна 102 грн

Ред Барон

Відмінний ранній сорт червоно-фіолетової цибулі. Цибулина кругла і має вагу 130-150 г, добре зберігається. Смак цибулі приємний і напівгострий. Тривалість повного визрівання  сіянки Ред Барон становить приблизно від 90 до 95 діб. Даний сорт відмінно визріває. Цінується за стабільну врожайність. Вимагає регулярного поливу, розпушування і прополювання. Завдяки відмінним смаковим якостям часто входить до складу салатів, або вживається в свіжому вигляді.
Ціна за кілограм: клубна 112 грн

Купідо F1

Відмінний гібрид цибулі з дуже раннім терміном дозрівання. Вирощується на перо, для ранньої реалізації, вживання в свіжому вигляді і зберігання. Формує тверді, високої товарної якості цибулини округло-видовженої форми вагою 100-130 г. Забарвлення сухих лусок солом'яно-жовте. Має напівгострий смак. Сорт характеризується відмінною лежкістю і високою врожайністю.

Ціна за кілограм: клубна 106 грн

Штур БС-20

Штур БС-20 - новий, ранній сорт. Його цибулини мають згладжену, округло-пласку форму, вагою 90-130 грамів. Цибулина має сухі луски коричневого кольору з бронзовим відтінком, соковиті луски - білі. У цибулі міститься багато сухих речовин. Смак напівгострий. Сорт здатен довго зберігатись.

Ціна за кілограм: клубна 94 грн

Штуттгартен Різен

Ранній, дуже популярний сорт, найбільш поширена цибуля сіянка в світі. Цибулини великі, пласко-округлі, золотисто-коричневого кольору, середньою вагою 100-150 грамів. Висота рослини досягає 60 см. Термін дозрівання від сходів до пожовтіння листя 66-73 дні. Визрівання хороше. Сорт стійкий до несправжньої борошнистої роси та стрілкування. Цибуля універсального використання, відмінно зберігається, вирізняється високим вмістом сухих речовин і аскорбінової кислоти. Висока врожайність до 350 кг/сотку. Смак - гострий.

Ціна за кілограм: клубна 102 грн

Як визначитися з кількістю посадкового матеріалу?

Всі сорти озимої цибулі сіянки висаджують на відстані 8-10 см  цибулина від цибулини, міжряддя - 20 см, а на грядці Розума - ще ущільнюємо посадки (більш детально читайте в осінньому номері газети "Диво-Земля").  Таким чином, на 1 кв. м ми можемо посадити до 50 цибулин. На 1 сотку піде до 5 тис. цибулин. Рекомендована глибина посадки 2-3 см. Вага 1000 посадкових цибулин занесена в таблицю, яка розташована нижче:

Розмір сіянки, мм

8—16

8—21

Вага 1000 шт. цибулин, г

від 900 до 1200 г,

від 900 до 1900 г

Рекомендуємо переглянути наше відео  про вирощування цибулі під зиму на каналі YouTube за адресою

 https://www.youtube.com/watch?v=-JDqlLLY46k

З повагою, Оксана Соколан і колектив Клубу "Земледар"

Ми раді запропонувати Вам якісну продукцію від виробника.
Заходьте до нас в Клуб!

Клуб "Земледар"

Заходьте! Наші адреси:

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК, вул.Бельведерська, 16, тел. (0342) 75-04-15, 

+38 (067) 340-69-79, e-mail: zemledarclub@gmail.com

розпорядок роботи: з пн. по пт. - з 9.00 до 19.00, сб. - з 09.00 до 16.00, 

нд. - вихідний;

ЧЕРНІВЦІ, вул. Руська, 17, зупинка вул. Садовського, тел. (095) 653-22-46,

розпорядок роботи: з пн. по пт. - з 9.00 до 18.00, сб. - з 9.00 до 17.00, нд. - з 10.00 до 16.00;

ТЕРНОПІЛЬ, вул. Петлюри, 2 (в районі круглодобового "Сільпо"), 

тел. (096) 813-40-11,

розпорядок роботи: з пн. по пт. - з 10.00 до 18.00, сб. - з 9.00 до 15.00, нд. - вихідний;

ТЕРНОПІЛЬ, вул. Галицька, 7В

розпорядок роботи: з пн. по пт. - з 9.00 до 19.00, сб. - з 9.00 до 16.00, нд. - вихідний;

Інформаційна підтримка:

сайт: http://www.zemledelie.org,

канал: https://www.youtube.com/channel/UCKAcxAlUij7O6hTPi...

facebook: https://www.facebook.com/KlubZemledar

газета "Диво-Земля"