Mowołamacz to moja autorska metoda przełamywania bariery w mówieniu w dowolnym języku oraz nazwa warsztatowego kursu, w którym w przeciągu 14 tygodni (od 29.05 do 28.08.2024) w serii 7 szkoleń live + ćwiczeń pomiędzy szkoleniami, grupa uczestników będzie ze mną przełamywać barierę w mówieniu (dowolny język).
W szkoleniach łączę wiedzę i doświadczenie z zakresu nauki 11 języków z wiedzą i doświadczeniem psychologa, specjalizującego się w pracy z osobami z barierą w mówieniu.
✦✦✦
Czym Mowołamacz NIE jest?
Nie są to warsztaty indywidualne, w związku z czym nie będę dostępny 24/7 dla każdego z Uczestników (co nie zmienia faktu, że będę się udzielał na forum oraz w sesjach Q&A).
Nie są to lekcje językowe. Jestem psychologiem i trenerem językowym, w związku z czym w warsztatach skupiamy się na technikach nauki i technikach prowadzenia płynnej rozmowy oraz dostarczam plan nauki tydzień po tygodniu, niemniej dużą część ćwiczeń każda z osób odbywać będzie samodzielnie, prowadząc prawdziwe rozmowy w prawdziwym życiu z prawdziwymi ludźmi (dlatego każdy z Uczestników może uczyć się dowolnego języka).
Więcej szczegółów w agendzie – na początku będzie to praca ze sobą, następnie czatowanie, a na koniec rozmowy twarzą w twarz lub online.
Opowiem jakie techniki zastosować (i jak ćwiczyć rozmowy w prawdziwym życiu), aby przełamać barierę, ale nie będę ćwiczył rozmawiając z uczestnikami, ponieważ jest to niewykonalne przy wielu różnych językach i pracy w grupie. Oczywiście Uczestnicy otrzymają harmonogram działań oraz będą mieć możliwość wspólnej nauki, niemniej ja jako prowadzący skupię się na aspektach psychologicznych rozkręcenia się w mówieniu oraz technikach prowadzenia rozmowy w języku obcym, a nie np. błędach gramatycznych w konkretnym języku (angielskim, hiszpańskim, niemieckim itd.). Z doświadczenia wiem, że akurat nie błędy gramatyczne są największym problemem większości, a fakt, że boimy się i nie potrafimy rozmawiać, pomimo tego, że naprawdę nieźle znamy język obcy.
✦✦✦
🧊🚢 Co zmieni w Twoim życiu Mowołamacz? Dokładna agenda warsztatów:
Szkolenie 1 (29.05, 20:00): Psychologia bariery w mówieniu: opowiemy sobie o tym skąd bariera się bierze (jakie są jej typy) oraz zaczniemy ją wspólnie nadkruszać (ćwiczeniami językowymi oraz psychologicznymi). Bez pseudomotywacji, tylko cierpliwa, metodyczna praca. Każda z osób wyznaczy też swój indywidualny cel na nadchodzące tygodnie (zależnie od poziomu, języka i osobistych warunków psychologicznych, np. lęk przed oceną, silne emocje podczas prób rozmów).
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 2 (5.06, 20:00): Oswajanie. Staniesz się osobą, która komunikuje się w nowym języku. Najpierw (małymi kroczkami) poprzez pisanie i to pisanie do siebie oraz pisanie ze sztuczną inteligencją. Wytłumaczę jak ćwiczyć samodzielnie i jak (bez nauczyciela) weryfikować, czy nie popełniamy błędów. Zbudujemy nawyk komunikowania się w nowym języku.
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 3 (19.06, 20:00): Mówienie – na początek... do siebie. Techniki pozwalające rozkręcić się w mówieniu bez udziału nikogo poza nami samymi. Jak weryfikować, czy mówimy dobrze? O czym mówić? Jakich zwrotów używać, aby zacząć się rozkręcać? Jak radzić sobie ze wstydem i innymi emocjami? O tym wszystkim porozmawiamy w kroku numer 3.
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 4 (3.07, 20:00): Czatowanie – "wychodzimy z językowej jaskini" do innych ludzi. Dzięki przygotowaniu w trzech poprzednich krokach, możemy przejść do pierwszych rozmów. Na początek... poprzez czat, ponieważ jest to środowisko mniej stresujące i dające więcej przestrzeni do błędów, poprawek, pracy z emocjami i usprawnień typowo językowych w ramach naszej komunikacji. Po raz pierwszy poczujemy, że nasze przełamywanie się ma realny wpływ na rozmowy z prawdziwymi ludźmi.
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 5 (24.07, 20:00): Praca nad doświadczeniami uczestników po IV etapie Mowołamacza. Popracujemy w grupie nad scenariuszami, które pojawiły się w kroku IV i usprawnimy komunikację, a także najpopularniejsze językowe i psychologiczne bariery obecne na tym etapie. W dużej mierze to szkolenie zależy od Uczestników oraz ich potrzeb.
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 6 (14.08, 20:00): Rozmowy – praca na konkretach jeśli chodzi o mówienie i prawdziwe rozmowy. Jak znajdować rozmówców, jakie zastosować techniki w celu zarządzania emocjami? Na jakich typowo językowych aspektach skupić się w rozmowie, aby być w stanie swobodnie konwersować na różnorodne tematy? Ten etap to największe wyzwanie i dla mnie i dla Uczestników. To krok, kiedy wyciągamy najważniejsze armaty jeśli chodzi o techniki rozmowy w języku obcym i wdrażamy je w praktyce na konkretnych przykładach!
otrzymasz harmonogram ćwiczeń pomiędzy szkoleniami
Szkolenie 7 (28.08, 20:00): Zwieńczeniem Mowołamacza będzie podsumowanie minionych trzech miesięcy i ostatnie usprawnienia technik, które pojawiły się na poprzednich etapach. Porozmawiamy o konkretnych rozmowach, które Uczestnicy odbywali w prawdziwym życiu (np. na wakacjach) po szóstym szkoleniu i dokręcimy śrubki wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zależy mi, aby każda osoba biorąca udział w Mowołamaczu otrzymała odpowiedź na wszystkie pytania, zatem będę dostępny zarówno na forum, jak i zostanę w trakcie siódmego szkolenia tak długo, jak tylko będzie potrzeba, aby odpowiedzieć na potrzeby każdego z Uczestników.
|