Sutaupyti, uždirbant minimalų atlyginimą, gali būti iššūkis, tačiau tai įmanoma, jei pasirenkate tam tikrus taupymo metodus ir atliekate finansinį planavimą.
Tik nereikia maišyti pinigų taupymo su bandymu išgyventi, kai iki algos lieka kelios savaitės, o piniginėje 200 eurų. Tuomet žmonės sau sako, jog reikia pradėti taupyti, bet tai nėra taupymas, o tik bandymas išgyventi iki algos.
Kiekvienas asmuo ar šeima uždirbdami pajamas turėtų vesti savo „buhalteriją“. Svarbu žinoti, kiek uždirbate, kiek ir kur išleidžiate pinigų. Mėnesio pabaigoje reikėtų pasidaryti išlaidų analizę. Išlaidų stebėjimui ir analizavimui Jums gali pagelbėti įvairios biudžeto stebėjimo programėlės telefone, pvz: „Quick money“ ar „Money manager“ ir pan.
Būtent analizuodami išlaidas galite pastebėti nereikalingų ir net neplanuotų išlaidų. O galbūt užkirsite kelią didesnėms išlaidoms ateityje.
Kartą savo išlaidų programėlėje atkreipiau dėmesį, kad vaistinėje išleidžiu dalį pinigų, nors vaistų, atrodo, neperku. Pasirodo, kad skubėdamas pirkdavau sauskelnes vaistinėje, o ne šalia esančioje parduotuvėje. Pradėjau domėtis tokių sauskelnių kainomis ir pastebėjau kelių eurų skirtumą perkant sauskelnes parduotuvėje. Vėliau atkreipdavau dėmesį į parduotuvėse vykstančias nuolaidų akcijas ir taip sauskelnes pirkdavau gerokai pigiau. Man tai padėjo sutaupyti kas mėnesį 10-20 Eur.
Aiškiai žinodami savo išlaidas, gavę darbo užmokestį galėsite pinigus paskirstyti taip, kad dalis pinigų nukeliautų į taupymo sąskaitą. Galite pritaikyti sau vieną iš trijų pinigų skirstymo metodų. „Nulinės sumos“, „50-30-20” arba “6 stiklainių metodą“.
Valdant savo biudžetą ir planuojant išlaidas, ima formuotis įprotis prieš perkant prekes apgalvoti, ar tikrai šiandien man to reikia. Ilgo galiojimo prekes, kosmetiką ar pan., galima pirkti tuo metu, kai parduotuvėse vyksta nuolaidos toms prekėms. O perkant internetinėje parduotuvėje reiktų pasidomėti perkamos prekės kainomis, galbūt kitose e-parduotuvėse rasite pigiau ir tai Jums padės sutaupyti.
Taupysite, kaupsite ir pastebėsite, kad finansinis rezervas gali pakeisti Jūsų gyvenimą.
To Jums ir linkiu. M Capital regiono vadovas, konsultantas ir projekto „Investuok, gyvenk, džiaukis“ įkūrėjas Mindaugas Dauksevičius.
|