view_in_browser
Aktualizace opatření VZP ve stavu nouze

Vážení členové SPGE, milé kolegyně a kolegové,

informujeme ohledně aktualizace organizačního opatření VZP platné pro ambulantní specialisty.

Opatření VZP:

Pro účely vykazování distančního kontaktu s pacienty, kteří se nemohou fyzicky dostavit do ordinace, umožněno vykazovat níže uvedené výkony: 

09614 – (VZP) – Distanční konzultace zdravotního stavu ambulantním specialistou v hodnotě 117 bodů. 

 • Výkon lze vykázat pouze u pacienta, u kterého distanční konzultaci předcházela ambulantní kontrola za fyzické přítomnosti pacienta v ordinaci ambulantního specialisty, a to nejdéle v intervalu 12 měsíců (tj. pacient již byl v péči daného lékaře).

Nově také výkon: 09616 - (VZP) - Distanční konzultace zdravotního stavu ambulantním specialistou u pacienta se závažným chronickým onemocněním, který má bodovou hodnotu 234 bodů.

 • Výkon lze vykázat pouze u pacienta se závažným chronickým onemocněním, který se nemůže dostavit fyzicky do ordinace ambulantního specialisty a je u ambulantního specialisty dispenzarizován se závažným chronickým onemocněním.

Společné podmínky pro vykázání uvedených výkonů:

 • Výkony se vykazují u pacientů, kteří se nemohou dostavit fyzicky do ordinace z důvodu respiračního infektu nebo z důvodu nařízené izolace či karantény.
 • Provedená konzultace zdravotního stavu distanční formou musí být řádně zdokumentována ve zdravotnické dokumentaci pacienta.
 • Výkon nenahrazuje telefonickou konzultaci (výkon 09513) a jeho obsahem není objednání na vyšetření, oznámení výsledku vyšetření apod.

Podrobné informace zde

Přehled aktuálních opatření VZP.

  S pozdravem

  Výbor SPGE

  Partneři SPGE
  SPGE, z.s.

  V sadech 1081/4A, Bubeneč
  160 00 Praha

  Tento e-mail jste obdrželi, protože jste se zaregistrovali na našich webových stránkách.

  Odhlásit se