Skatiname personalo valdymo progresą!

NAUJIENLAIŠKIS. 2018 M. SPALIS

Sveiki, mielieji,

Rudens sezoną pradėjome intensyviai, daug kas iš jūsų dalyvavote renginyje apie personalo skaitmenizaciją, forume apie inovatyvias mokymo(si) formas, darbo teisės seminare. Mums smagu sulaukti itin daug gerų jūsų atsiliepimų – visuomet džiugu jaustis naudingiems ir prisidėti prie jūsų kuriamos vertės įmonėms ir organizacijoms.

SVARBI NAUJIENA! Tie, kurie nespėjote dalyvauti, vieną iš rugsėjo renginių – forumą – jau galite pasižiūrėti online. Platforma pvpa.verslokursai.lt veikia, kviečiame joje registruotis ir peržiūrėti mūsų įrašus. Kaip tai padaryti informaciją rasite čia>>.

Buvo smagu su daugeliu jūsų susitikti ir kasmetinės didžiosios personalo konferencijos HR Savaitė Lietuva metu. Neabejoju, kad gavote tikrai daug įžvalgų, įspūdžių, tad artimiausiu metu nebenorime jūsų perkrauti dideliu informacijos kiekiu ir siūlome mažesnio formato renginius. Sekite mūsų informaciją, registruokitės ir būtinai dalyvaukite!

Mūsų nariai Cognizant parodė puikų pavyzdį ir pakvietė kolegas iš kitų paslaugų centrų diskutuoti jiems aktualiais klausimais. Labai noriu paraginti ir jus visus – pasidalinkite su manimi arba Renata sau rūpimais klausimais, neabejoju, kad mes galime prisidėti, ieškant idėjų, kaip juos išspręsti.

Direktorė Aušra Bytautienė 

TARPTAUTINĖ HR DIENA - GEGUŽĖS 20 D.

PVPA iniciatyva pripažinta Europoje – 2019 metais Europos šalyse bus minima tarptautinė HR diena!

Prieš porą metų kilo mintis, kad yra minimos įvairiausių profesijų dienos, o personalo specialistai tokios dienos neturi. 2017 metų gegužės mėnesį PVPA metinės konferencijos metu simboliškai paskelbėme, kad tegu ta diena būna konferencijos diena.

Tačiau vėliau su HR dienos idėja važiavome į EAPM – European Association for People Management. Ir praėjus nepilniems pusantrų metų mes jau turime patvirtintą HR dieną! Nuo 2019 metų ją švęsime gegužės 20-ąją.

Norime visus jus pakviesti dalintis idėjomis, kaip mūsų profesinė šventė – tarptautinė HR diena – galėtų būti švenčiama. Savo idėjas siūlykite PVPA valdybos narei Solveigai Grudienei (solveiga@primumesse.lt) ir PVPA direktorei Aušrai Bytautienei (ausra@pvpa.lt). Geriausias idėjas pristatysime ir kitoms Europos šalims. Padėkite mums ne tik patį šios dienos atsiradimo faktą, bet ir būdus, kaip ją švęsime, išlaikyti Lietuvos iniciatyva.

RUGSĖJO RENGINIŲ ATGARSIAI

Solveiga Grudienė, apie vieną iš rugsėjo mėnesio PVPA renginių:

„Kol neišblėso įspūdžiai, noriu pasidžiaugti forumu apie inovatyvias mokymosi formas. Ketvirtadienį pilnutėlėje salėje VU Verslo mokykloje turėjome progos susipažinti su visa puokšte konkrečių praktikų, ką daro konkrečios įmonės, siekdamos, kad darbuotojai išmoktų vienokių ar kitokių dalykų. Pvz.: virtualios realybės panaudojimas priešgaisrinės saugos mokymuose, supervizijų naudojimas organizacijos tobulinimui, hakatonai kūrybiniams technologiniams veiklos ir paslaugų tobulinimo sprendimams, vidiniai fasilitatoriai, atvirkštinė mentorystė... Net ir žinančiai visas tas mokymosi formas buvo įdomu ir naudinga išgirsti konkrečius pavyzdžius.

Buvo intensyvu, turininga, įdomu ir kokybiška. Puikiai suvaldytas turinys ir laikas!“

UAB "Dirbtinis pluoštas" personalo vadovė apie IT platformų mugę "Personalo skaitmenizacija. Idėjos ir patirtys", kur buvo pristatyta net  18 sprendimų: 

"Ačiū labai už renginį. Labai aktuali tema, patogus formatas ir įdomūs patirties pristatymai."

Lietuvoje įsteigta “Įvairovės chartija”

2018 m. spalio 3 d. “Vilnius Rise” įvyko steigiamasis Lietuvos „Įvairovės chartijos“ renginys, kurio metu beveik 30 (iš jų - 17 PVPA nariai) organizacijų, veikiančių Lietuvoje, pasirašė dokumentą ir įsipareigojo mažinti diskriminaciją, skatinti įvairovę bei lygias galimybes darbo vietoje.

Po oficialaus „Įvairovės chartijos“ pasirašymo vyko tarptautinė konferencija “Įvairovė kaip ekonominis, socialinis ir kultūrinis potencialas”.  

Lietuva yra dvidešimt antroji Europos Sąjungos valstybė, kurioje pradeda veikti ši iniciatyva. Lietuvoje šią iniciatyvą steigia VšĮ Diversity Development Group ir VšĮ SOPA. PVPA bendradarbiauja šiame projekte, palaiko įvairovės idėją ir kuria įvairovės mokymų programą personalo vadovams/specialistams.

„Įvairovės Chartijos“ narių priėmimas paremtas atvirumo principu, minimalių standartų atitikimu ir organizacijos siekiu laikytis bei organizacinėje kultūroje aktyviai taikyti „Įvairovės chartijos“ nuostatas.  

Daugiau informacijos apie Lietuvos „Įvairovės chartiją“ ir nario anketą rasite interneto svetainėje www.ivairove.lt.

RENGINIAI

2018.10.17 Forumas „Valstybės sektorius – patraukli vieta dirbti”

Data: 2018.10.17  13 -16.30 val.
Vieta: Viešbutis „Comfort Hotel“ Kauno g. 14, Vilnius

Paplitusi nuomonė, kad valstybės sektoriuje veikia nelanksčios, neinovatyvios, biurokratiškos organizacijos, kurios vargiai pritraukia naujų darbuotojų. Norime keisti šį požiūrį: nepaisant reguliavimo, veiklą apibrėžiančių įstatymų, valstybės sektoriuje yra inovatyvių, modernių, efektyvių struktūrų, kuriose žmonės nori dirbti.

Šio forumo tikslas – skleisti gerąsias personalo valdymo (ir valdymo plačiąja prasme) praktikas tarp valstybės sektoriaus organizacijų vadovų ir personalo valdymo specialistų, išgirsti apie iššūkius, su kuriais susiduria inovatyvūs vadovai, ir būdus, kaip šie iššūkiai sprendžiami.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2018.10.18 Demo seminaras „Gamification. Naujas požiūris į kompetencijų ugdymą“

Data: 2018.10.18, 9:00-14:00 val.
Vieta: J. Galvydžio g. 5, II aukštas, Vilnius.

UAB „Dotris“ kviečia susipažinti su keliais iš daugelio jų turimų verslo simuliacijų ir žaidimų. Laiko valdymas, komandos formavimas, sėkmingos derybos – tai esminiai kiekvienos kompanijos sėkmės elementai. Pažvelkime į šių kompetencijų mokymus kitaip – stalo žaidimų forma.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2018.10.24 Vizitas į įmonę KIKA GROUP Kaune

Data: 2018.10.24 9-11 val.
Vieta: KIKA GROUP biuras, Baltų pr. 49b, Kaunas

KIKA GROUP, UAB teikė paraišką PVPA kasmet organizuojamam  „Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui 2018“ ir už projektą „Prisijaukink drakoną. Arba kaip operatyviai perprasti įmonės procesus?“   gavo specialų rėmėjų prizą už padarytą pažangą. 

Lankydamiesi įmonėje susipažinsime su įmone bei jos personalo funkcija ir susipažinsime su drakono metodika – kas tai, kaip atsirado, koks proceso kelias, pritaikymas praktikoje, kokia nauda. Taip pat turėsime galimybę išgirsti apie netradicinę vidinę mokymų akademiją.

Daugiau informacijos ir registracija>>

2018.11.07 „Rytas kitaip su MODUS GROUP. "Working smart" sprendimai“

Data: 2018.11.07, 9:00-11:00 val.
Vieta:  Technopolis „Delta“, J. Balčikonio g. 9, konferencijų salė „Aistis“

MODUS GROUP pateikė net 2 paraiškas PVPA kasmet organizuojamam  „Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui 2018“ ir  buvo labai gerai įvertinta konkurso komisijos už inovatyvius sprendimus.

Tema: „Working Smart“. Svečius kviesime susipažinti su Modus Group patirtimi naudojant vidinius komunikacinius kanalus (Slack/Workplace) bei kitais išmaniais darbo organizavimo sprendimais.

Daugiau informacijos>> (registracija bus paskelbta 10.25)

PASIŽYMĖKITE

2018.11.08  0.5 dienos darbinė sesija "HR kaip strateginis CEO/savininko partneris" su "Change partners" (Lina Mieliauskiene ir Luku Mackevičiumi). Informacija bus paskelbta vėliau www.pvpa.lt.

DARBO TEISĖS RUBRIKA

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos pirmininkas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Sveiki,

Malonu po pertraukos vėl prisėsti prie šios rubrikos. Ir, jei jau taip nutiko, kad naujas DK vis dar nėra visiškai aiškus (?) – klauskite teisininko.

Šį kartą dalinamės teismų įžvalgomis, kuo skiriasi atleidimas dėl sutartų darbo rezultatų nepasiekimo (pagal DK 57 str. 1 d. 2 p.) ir atleidimas darbdavio valia (DK 59 str.).

Koncentruojant žinutę – atleidimo darbdavio valia priežastis (taip, ir šiam „brangiam“ straipsniui dar reikia priežasties) neturėtų būti konkrečių darbo užduočių nevykdymas. Tai labiau tiktų rezultatų nepasiekimo pagrindui. Tačiau, kai darbuotojo atleidimą nulemia jo savybės, elgesys darbe, bendravimo ypatybės ir pan. – atleidimas valia yra priimtinas. Kur tinka, šiame kontekste labai svarstytinas „pasitikėjimo praradimas“ (aišku, jei tam yra pagrindas).

Tad tiek rubrikos atnaujinimo klausimu – ir, jei kažkas neaišku - klauskite teisininko.

PASIŪLYMAI

2018.10.23 Konferencija "Darbuotojų sveikatos stiprinimas. Aktualijos"

Jau trečius metus Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja ir kviečia į nemokamą konferenciją „Darbuotojų sveikatos stiprinimas“. 

Kasmet vis daugiau įmonių ir organizacijų įsitraukia į sveikatos stiprinimo kultūros kūrimą Lietuvoje. Sveikatos stiprinimas darbe – tai suderintos darbdavių, darbuotojų ir visuomenės pastangos gerinti dirbančiųjų sveikatą ir gerovę.  Kaip žinome, skiriant daug dėmesio darbuotojų sveikatos stiprinimui darbe, gerėja ne tik jų sveikata, bet ir darbingumas, pasitenkinimas darbu,  taip pat didėja motyvacija dirbti.

Registracija iki spalio 19 d.

Daugiau informacijos>>

Ar planuojate tapti PVPA nariu 2019 m.?

Informacija >>

Klausk kolegų ir dalinkis patirtimi uždaroje PVPA narių FB grupėje "Personalo valdymo know-how". Prisijunk!

Personalo valdymo profesionalų asociacija

Galvydžio g. 5, Vilnius, info@pvpa.lt, www.pvpa.lt, tel. 8 652 50517

MailerLite