Kiedy rok temu byłam na Florydzie dowiedziałam się, że Floryda to nie miejsce, to stan umysłu - taki, w którym jesteś na luzie, kiedy wybierasz styl życia, w którym celem jest przejście go jak najprzyjemniej bez pośpiechu i realizując swoje pasje.

Podróż na Gran Canarię pozwoliła mi osiągnąć kolejny poziom. Poznałam tu filozofię "tranquillo".

Co to znaczy?

Tutaj nie ma pośpiechu.  Nie ma, że coś muszę, że teraz, natychmiast, Na początku nie mogłam przeskoczyć z nerwowego rytmu, ale ludzie mówli "Tranquillo, maniana", czyli "spokojnie, jutro". Jeśli dziś czegoś nie zrobisz, świat się nie zawali. Nie śpiesz się. Działaj powoli, spokojnie.

W końcu to poczułam, kiedy wyruszyłam w trasę po dzikich plażach, gdzie możesz chodzić nago, gdzie nie masz dostępu do internetu, gdzie masz kontakt z przyrodą. Poczułam spokój absolutny, zero nerwów, zero pośpiechu. 

Stan Spokoju Absolutnego poprowadził mnie na kolejny poziom czyli Stan Zaufania Absolutnergo.

Teraz wierzę, że cokolwiek potrzebuję, pojawi się na mojej drodze w odpowiednim momencie. Nie mam sandałów - ktoś mi przynosi znalezione koło śmietnika, akurat mój rozmiar! Jestem na bezludziu i nie ma tu hostelu, campingu, ja nie mam namiotu, a noce zimne i nigdzie nie mogę znaleźć jaskini czy innego schronienie,  co robię? Jeszcze niedawno bym panikowała, ale teraz tylko śpiewam: Don't worry, be happy  lub Everything's gonna be alright i chwilę później podchodzi para nieznajomych i mówi: "Hej, na plaży obok, w jaskini mieszka Jose. Idziemy do niego na kolację, może dołączysz?" Dołączam. Zostaję ugoszczona pysznym jedzeniem, Jose okazuje się fantastycznym staruszkiem, który zamieszkał w jaskini z widokiem na morze, gdzie ma nawet kury! W jaskini ma kilka wolnych namiotów, które chętnie udostępnia gościom. Schronienie przyszło, kiedy było potrzebne.

Teraz wszystko tak do mnie przychodzi. Czy to przez Zaufanie, jakie nabyłam do świata? - tak, wierzę, że świat mi sprzyja. Sprzyja też Tobie. Następnym razem, kiedy poczujesz ten nerw powiedz sobie: "Tranquillo, maniana"

 

Po więcej zdjęć i filmów zpraszam na instagrama 

Trzymaj się ciepło! Całuski :*
Justyna Kowalska,
artystka i Dziewczyna z Hamaka
Przekaż email zmarzniętej przyjaciółce

Justyna Kowalska

MailerLite