Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Září 2019

NA CESTÁCH PO OKOLÍ

Letiště Praha v rámci oblíbené ROADSHOW navštívilo již tři ze čtyř podzimních zastávek, mezi kterými byly Městské pivní slavnosti v Hostivici, festival českého designu Design Lock v Roztokách a kulturní akce Babí léto v pražských Řepích, kde návštěvníky skutečně přivítalo opravdové babí léto. Na akcích je vždy připraven bohatý program nejen pro děti, ale i pro dospělé. Ti se mohli na stánku Letiště Praha informovat o rozvoji letiště, o hlukové situaci nebo o pracovních nabídkách na letišti. Návštěvníci akce měli možnost zasoutěžit si o hlavní cenu ve formě letenek po Evropě, pořídit si fotografii ve speciálním fotokoutku nebo se seznámit s letištními zvířecími kolegy.

Podzimní putování se blíží ke svému konci, potkáme se na buštěhradském Jarmarku v neděli 13. října?

LETIŠTĚ PRAHA SPUSTILO GRANTOVÝ PROGRAM

Letiště Praha ve velké míře podporuje komunitní život v blízkém okolí. V rámci grantového programu DOBRÉ SOUSEDSTVÍ, který funguje nepřetržitě od roku 2007, je možné podat si do konce září přihlášku na podporu blízkého okolí. Letošní rozpočet je minimálně 10 milionu korun. O finanční příspěvek mohou zažádat zájmová sdružení, spolky, sportovní kluby, charitativní organizace, školy a různorodé organizace s působností v podporovaných lokalitách. Cílem programu je podílet se na rozvoji občanské společnosti v obcích a městských částech situovaných v blízkosti letiště.

Podrobná pravidla programu, včetně přihlašovacího formuláře, jsou k dispozici na webových stánkách www.prg.aero v sekci Odpovědná firma.

LETIŠTĚ PRAHA ZÍSKALO JIŽ PO ŠESTÉ ZLATOU MEDAILI ZA SVŮJ KVĚTOVÝ MED

Zisk již šesté Zlaté medaile v soutěži Český med, která oceňuje zejména menší producenty českého medu vlastní produkce, potvrzuje vysokou kvalitu letištního medu. Ten byl v akreditované laboratoři Výzkumného ústavu včelařského ohodnocen nejvyšší 100% procentní známkou. Celkem se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Důvod chovu včel je však jiný. Díky včelám, které během své cesty za opylováním kvetoucích rostlin obletí okruh několika kilometrů a získají tak vzorky z okolního prostředí, lze chemickým rozborem plástového pylu získat cenné údaje o čistotě životního prostředí v okolí letiště. Rozbory ani letos neprokázaly ve vzorcích obsah škodlivých látek z leteckého provozu.

CESTOVATELSKÝ FESTIVAL KOLEM SVĚTA NA LETIŠTI PRAHA

Festival, který se koná již tento pátek 27. září, nabídne mezi 10 a 17 hodinou bohatý program. Návštěvnici si mohou poslechnout vyprávění z cest zaměstnanců i známých cestovatelů. Dále zde bude po celou dobu festivalu hovořit cestovatelka a bloggerka Weef se svými hosty na témata, která v současné době nejvíce rezonují v cestovním ruchu, jako jsou přeplněnost turistických oblastí, vliv sociálních sítí na cestování a další. Návštěvníci si také mohou zakoupit pochoutky z Arménie, Gruzie, Indonésie nebo Mexika, a to u stánků s občerstvením, kde je možné ochutnat i tradiční vietnamskou kávu.

V rámci festivalu budou vyhlášeni vítězové fotosoutěže s tématem Příroda kolem nás, která je sestavena z fotografií od zaměstnanců letiště z jejich letních cest.

FONTÁNKY NA VODU DOPLNÍ VÝLEVKY NA TEKUTINY U BEZPEČNOSTNÍCH KONTROL

Letiště Praha v rámci omezování jednorázových plastů a zvýšení komfortu pro cestující nainstalovalo po celém letišti fontánky na pitnou vodu. Díky tomu si mohou cestující načepovat kvalitní vodu ve 13 fontánkách, které jsou k dispozici jak v tranzitní části v obou terminálech, tak i ve veřejné zóně Terminálu 1. V následujících měsících budou u bezpečnostních kontrol instalovány další výlevky na vodu. Cestující si tak mohou vzít vlastní lahve na vodu, které před kontrolou vylijí a po kontrole si je mohou ve fontánkách znovu načepovat a ušetřit tak zbytečný jednorázový plast.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - SRPEN 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − SRPEN 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.