ARTUN.EE ootab su panust

EKA kodulehe kasutusjuhend

Tere tulemast www.artun.ee-le! Alljärgnevalt leiad õpetuse, mis aitab Sul EKA uuel kodulehel toimetada. See on loodud olema kasutajakesksem ja korrapärasem kui oli meie vana veeb. See on aga kõigest vorm, mille täidame kvaliteetse sisuga meie kõik. Selleks leiad juhised siit:

  1. Kuidas sisse logida?
  2. Kuidas lehtedele infot lisada ja olemasolevat muuta?
  3. Kuidas luua uudist ja kalendrisündmust?
  4. Kuidas muuta kontaktide infot?
  5. Ma ei oska! Kust leida abi?

1. Olen EKAlane! Kuidas ma sisse login?

Siit! Otsi hamburgeri laadset menüü piktogrammi üleval paremal, klõpsa sellel ning avaneb uus menüü, millel otsi nuppu "Logi sisse". Logi sealt kaudu oma artun e-posti kontoga sisse. Lihtne!

2. Kuidas veebilehel infot muuta?

Võtame lahti mõne olemasoleva lehe, näiteks animatsiooni eriala.

Kui oled sisse loginud, siis näed ka toimetaja moodulit (see halli ja rohelisega). Kliki "Muuda lehte" nupul ning saad kohe selle lehe pealkirja ja teksti muuta.

Oled mõne eriala osakonnajuhataja? See on hea moment kaasajastada oma eriala/õppekava kirjeldav tekst ja kirjutada EKA huvilise jaoks miskit krapsakamat!

Kui oled teksti sinna mujalt kopeerinud, siis sellega võib kaasa tulla ebaühtlane vorming (Rich Text Format). Sellisel juhul kasuta tekstitöötluse tööriista ribal olevat nuppu (näeb välja nagu kustutuskumm) "eemalda vorming".

Selleks, et meie kodulehe ilme oleks ühtlane:

  • ei kasuta me ülemääraselt palju rasvast kirja
  • ei kasuta me värvilist kirja
  • tavatekst olgu "lõik" vormingus
  • alapealkirjad olgu "pealkiri 2" vormingus

2.1. Kuidas luua linki ja lisada videot?

Kirjuta valmis tekst, millele soovid lisada lingi/viite, selekteeri see ja klõpsa ketilülide nupul. Tekkinud kastikesse lisa soovitud veebilehe link.

Soovitus: kui link juhatab kodulehe külastaja artun.ee lehelt välja, siis palun klõpsa ka pliiatsil, siis hammasrattal ja tekkinud valikus märgi linnuke "ava viide uues sakis". Nii jääb EKA veebileht külastajal avatud ja ta ei eksle meie juurest minema! Hoiame teda lähedal.

Kui soovid lisada videot, siis kopeeri aknasse selle YouTube või Vimeo link ning peale oma muudatuste salvestamist on video seal olemas.

2.2. Kuidas lisada lehele tunnuspilti?

Keri veidi alla ning näed peagi tunnuspildi lisamise valikuid. Klõpsa nupul "lisa foto", lae pilt oma arvutist artun.ee meediateeki ning klõpsa all paremas nurgas sinisel "uuenda" nupul. (Mõnel ekraanil võib sinine "uuenda" nupp varjuda veebilehe kasutajatoe jutukastikese taha)

Seda pilti näidatakse nii lehe päises kui ka selle eelvaates (näiteks lehte Facebookis jagades). Soovi korral saad ka lisada tunnuspildi allkirja ning vastavalt vajadusele tunnuspildi lehe päises sisse-välja lülitada. Arvesta, et päises toimivad hästi landscape formaadis pildid.

2.4. Lisainfo lehe allosas ja akordion?

Mahukat ja sorteeritavat infot või erinevaid loetelusid (nt. dokumentide loetelu, sündmuse kava vmt) saab kuvada nö. akordioni nimekirjana.

Kliki "lisa uus rida" nupul ning saad lisada lehele peatükke, mille pealkirju näeb kasutaja koos ning nendele klõpsates avaneb vastava osa sisutekst. Akordion näeb välja selline:

2.3. Info lisatud? Salvesta!

Peale muudatuste tegemist vajuta kindlasti salvesta! Leiad selle väga olulise nupu alati toimetaja mooduli allosas.

2.4. Kuidas luua pildigaleriid?

Kui leht / uudis / kalendrisündmus on salvestatud, siis saad luua ka pildigalerii. Klõpsa "galerii" lahtril ning kasuta nuppu "lisa galeriisse", et pildid oma arvutist üles laadida. Tahad pildiallkirja ka lisada? Klõpsa pildil ja lisa "pealkiri" lahtrisse info. Ära unusta ka fotograafi nime!

Keri veidi alla ning leiad sealt ka nupu, millega saad kontrollida, kas galeriid presenteeritakse teksti all või kohal. Soovitus: kui päisepilt on olemas, siis lisa galerii alla, kui mitte siis las see olla üleval.

Valmis? Salvesta!

3. Kuidas luua postitust, uudist või sündmust?

3.1. Kuidas luua uudispostitust?

Postitus või uudis on sisutüüp, mida kasutame teadaannete, saavutuste, kasuliku info ja kõikvõimalike muude põnevate lugude jagamiseks. Sündmuste jaoks on teine sisutüüp, sellest tuleb peagi juttu. Lehtedel, mille külge saab uudiseid lisada on toimetaja vaates nupp "lisa postitus". Klõpsa sinna ning see asi käib väga sarnaselt sellega, mida juba õppisime.

Lisa kindlasti ka tunnuspilt (tunnuspilt>lisa foto)! Seda kuvatakse postituse eelvaates nii EKA kodulehel kui ka seda jagades näiteks Facebookis. Oleme visuaalsed!

3.1. Sisesta info ka inglise keeles!

Keri veidi alla ja tõlgi meie välistudengite ja rahvusvaheliste sisseastujate jaoks kasvõi lühikokkuvõte sellest, mis on su teate puhul kõige olulisem! Oleme nad EKAsse kutsunud, ärgem jätkem neid huvitavast ja olulisest ilma.

3.2. Kas soovid teadet kusagil veel kuvada?

Sisestatud uudis ilmub automaatselt sellel lehel, kus selle sisestasid. Samuti ilmub see kodulehe avalehe keskosas kalendri ja konkursside vahel koos pildiga (tunnuspildi ikka sisestasid, eks?).

Kui teadaanne on ülemajalise tähtsusega või väga suur erialane saavutus, siis saab kommunikatsiooniosakonna abiga seda kuvada ka kohe avalehe nelja kõige olulisema uudise seas (näita bännerina) ja/või mustal uudisribal (näita uudisribal), viimase osas saad valiku teha ise.

NB! Järgnevalt kirjeldatud võimalus avaneb siis kui oled teate juba korra salvestanud ja siis klõpsanud "muuda postitust" nupul.

Teade on mitut eriala valdkonda ühendav ja soovid, et see ilmuks ka teistel lehtedel (näiteks lisaks animatsioonile ka uusmeedia lehel)? Selleks kasuta näita lehel otsingut ja sisesta sinna lehekülje nimi, kus teadet kuvada soovid. Paljude lehekülgede nimed aga kattuvad (uudised, ülevaade vms). Sellisel juhul otsi lehte selle ID numbri kaudu, kuhu teadet sisestada soovid:

Iga ID numbri leiad selle lehe admin/toimetaja mooduli päisest:

3.4. Valdkonnaülese uudise sisestamine

Postitusi saab sisestada ka nö tsentraalselt, siit: www.artun.ee/akadeemia/uudised/

3.4. Kuidas luua kalendrisse sündmust?

Sündmus on sisutüüp, millega saab teavitada üritustest, millel on kindel toimumiskuupäev ja kuhu inimesi  oodatakse osalema. Selleks võib olla näitus, avalik loeng, kunstnikuvestlus, lugemisgrupp, seminar, krokii stuudio, piknik, spordipäev vms.

Oma sündmuse saad sisestada siit: www.artun.ee/oppimine/kalender

Kui aga sündmus peab olema ka mõnel kindlal lehel, siis on soovitav sisestada see sama lehe kaudu. See käib täpselt nagu uudise sisestamine, kuid "Lisa sündmus" nupu kaudu samal toimetaja ribal.

Algus tehtud? Ingliskeelsesse kalendrisse ka info lisatud? Väga hea, keri nüüd veidi alla ja lisa kindlasti ka sündmuse alguse ja lõpu kuupäev. Nii oskab kalender end järjekorda seada. Määra ka ürituse kategooria ehk mis tüüpi sündmusega tegemist (koolitused, näitused, sisseastujale, töötoad jne) on. Neid võib olla mitu. Nii ilmub üritus vastava kategooria kalendris. EKAs toimub palju, nii saab huviline enese jaoks huvi pakkuva välja sorteerida.

4. Kuidas luua ja muuta kontakti?

Otsi end kontaktide seast üles ja klõpsa oma nimel: www.artun.ee/kontaktid/tootajad/

Vaata, et seal on info olemas ja uuendatud. Ei ole? Tee seda!

Mõned kontrollküsimused – vaata, kas Su kontakti juures on:

  • lühibiograafia ja/või ametiülesannete kirjeldus?
  • profiilifoto? (soovitavalt mustvalge ja neutraalsel taustal)
  • ametinimetus täpne?
  • isikliku kodulehe aadress ja/või viide ETISesse?

Kui oled akadeemiline töötaja, siis pane end näiteks sisseastuja olukorda. Noor inimene ei pruugi Sinu või Su osakonna inimeste tegemistega tuttav olla. Ta uurib EKA kodulehelt, kes meil õpetavad ja mis toimub. See on hea võimalus oma eriala persoonide kaudu populariseerida.

Kui oled tugistruktuuride töötaja, siis pane end näiteks oma kolleegide olukorda. Kas kõik ikka teavad, millega Sa täpselt tegeled ja milliste küsimustega Su poole võiks pöörduda?

5. Ma ei oska! Kust leida abi?

Kodulehe all paremast nurgast leiad jututoa, kus saab esitada jooksvaid küsimusi või teatada mõnest kodulehel ilmnevast veast, puudusest või probleemist. Klõpsa siia:


Võib ka helistada või e-postile kirjutada. Abistame. Võta ühendust:

Andres Lõo
kommunikatsioonispetsialist
6267111
andres.loo@artun.ee

või

Solveig Jahnke
kommunikatsioonijuht
6267 111, 5626 4949
solveig.jahnke@artun.ee

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee