Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Prosinec 2019

PŘEJEME VÁM ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2020

Letiště Praha

LETIŠTĚ PRAHA ROZDĚLILO 13 MILIONŮ KORUN

Letiště Praha ve velké míře podporuje komunitní život v blízkém okolí, které svou činností ovlivňuje. Vždy koncem roku jsou rozdělovány finance na veřejně prospěšné aktivity v rámci grantu DOBRÉ SOUSEDSTVÍ. Předvánoční dárek na činnost či konkrétní projekt získaly sportovní oddíly, dobrovolní hasiči, základní a mateřské školy, rodinné kluby a další zájmová sdružení.  V letošním roce bylo podpořeno celkem 60 žádostí. Více informací o grantových programech Letiště Praha a celkový přehled podpořených projektů je k dispozici na webových stránkách  www.prg.aero v sekci Odpovědná firma.

BRITISH AIRWAYS OBHÁJILO TITUL NEJTIŠŠÍHO DOPRAVCE

V letošním ročníku soutěže NEJTIŠŠÍ DOPRAVCE, kterou pořádá Letiště Praha ve spolupráci s Městskou částí Praha 6, zvítězila britská letecká společnost British Airways. Křišťálovou trofej vítězi předali předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř a radní Městské části Praha 6 Eva Smutná během setkání zástupců letiště se starosty okolních obcí a městských částí. Letiště Praha je dlouhodobě aktivní v oblasti ochrany životního prostředí a na základě pravidelných diskuzí se zastupiteli okolních lokalit se snaží hledat řešení ke spokojenému soužití.

AMERICAN AIRLINES PRODLUŽUJE PROVOZ LINKY DO FILADELFIE

Letecká společnost American Airlines prodlouží o deset týdnů provoz sezónní linky mezi Letištěm Václava Havla Praha a Philadelphia International Airport. Linka tak bude v provozu od 8. května 2020 až do 6. ledna 2021. Díky prodloužení provozu ji tak bude moci využít k cestám mezi oběma městy dalších téměř 30 000 cestujících.

NA LETIŠTI MÁME POMOC V KRVI

Na Letišti Praha proběhl nábor do Registru dárců kostní dřeně IKEM. V prosinci 2019 to byly dva roky, kdy letištnímu hasiči - Michalovi Tittlovi - byla transplantována kostní dřeň od dárce, a tím mu byl zachráněn život. V rámci výročí a spuštění kampaně pro nábor nových dárců byl uspořádán již podruhé zápis i pro zaměstnance letiště. Zároveň proběhla tisková konference k tomuto tématu. Do registru vstoupilo 44 zaměstnanců. Více informací o registru nejdete na stránkách www.darujzivot.cz. Vstoupit je možné kdykoliv!

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - LISTOPAD 2019

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − LISTOPAD 2019

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.