Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #100

UUDISED

ERKI Moeshowle kandideerimise lõpptähtaeg läheneb!

Fotograaf: Mark-Slavin, kollektsiooni autor: Evgeniya Dolgopolova

Eesti pikima ajalooga moedemonstratsioon ERKI Moeshow tuleb 26. mail taas. Konkurss kavandite saatmiseks on täies hoos ning jätkuvalt on osalema oodatud kõik andekad moeloojad. Kavandeid on aega saata veel vaid viis päeva!

Moedisainer, eelžürii liige ja EKA moedisaini osakonna vilistlane Laivi Suurväli julgustab kandideerima kõiki, kes on seda kaalunud, sest juba töö reglemendikohane vormistamine annab uusi ideid ning aitab kollektsiooni edasi arendada.

Tööd tuleb kohale tuua Eesti Kunstiakadeemia fuajees asuvasse kasti või saata need postiga aadressile Estonia pst 7. Konkursi tähtaeg on 28. märts.

Loe veel

Köler Prize 2018 nominentide näitus

Reedel, 30. märtsil kell 18 avatakse EKKMis Köler Prize 2018 nominentide näitus.

Palju õnne EKA vabade kunstide teaduskonna töötajatele Taavi Talvele ja Holger Loodusele ning õppejõududele Anna Škodenkole ja Tanja Muravskajale!

Loe veel

Näidendi "Richard3" kostüümi- ja lavakujunduse lõi EKA stsenograafia tudeng Freda Purik

Nädalavahetusel esietendus Paide Muusika- ja Teatrimajas näidend “Richard3”, millele tegi kostüümi- ja lavakujunduse EKA stsenograafiaosakonna 3. kursuse tudeng Freda Purik. Etendus tervikuna valmis koostöös Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ning Paide Muusika-ja Teatrimajaga. Järgmised etendused toimuvad 31.03 kell 18.00 Paides ning 02.04 kell 19.00 Tallinnas Vene Teatris.

Aleksander Bergmani EÜSi seinapannoo sünni, hävitamise ja taassünni lugu

1938. a maalis Aleksander Bergman Eesti Üliõpilaste Seltsi vilistlaste tellimusel seltsi Tartu majja kolmeosalise hiidpannoo (kokku umbes 9,5 x 3 meetrit). Kujutamist leidis kolm EÜSi ja Eesti riigi ajaloo tähtsamat sündmust – kolm mälupaika: „Kalevipoja õhtud“ – „Lipu õnnistamine“ – „Vabadussõtta minek“. Rekonstrueerimistööd juhtis Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise osakond.

Loe veel

AVATUD LOENGUD

Avasta EKA: visiit Kadi Kurema koduateljeesse

Kadi Kurema “Jaburad, vigurid ja etturid” (2016)

Neljapäeval kell 15 toimub Avasta EKA programmi raames koduateljee külastus EKA graafika osakonna õppejõu Kadi Kurema juurde (aadress Roosikrantsi 17-4), kus kunstnik tutvustab oma loomingut graafiku ja raamatuillustraatorina.

Registreeru siin

Hea õpetamise seminar küsib: kuidas teha õppekava turundust ja kommunikatsiooni?

Millised sõnumid EKAs õppimisest levivad? Milline on EKA maine? Kuidas leida sisseastujaid? Kuidas turundatakse EKAt ja õppekava? Kuidas olla oma õppekavaga meedias nähtav? Mille kaudu saame teha ennast mõistetavaks?

Seminaris vaatame õppejõu ja õppekava juhi vaatenurgast EKA ja õppekava kommunikatsiooni ja turunduse temaatikale. Seminar toimub 28. märtsil kl 14–17 Suur Kloostri 11, ruumis S-103.

Seminari panustavad kommunikatsioonistrateeg, filmikriitik ja -režissöör Ilmar Raag (MA Ohio ülikool) ja EKA kommunikatsioonijuht Solveig Jahnke (MA Asbury ülikool) jt.

Loe veel ja registreeru

Vaata järele: "Lõpetamata Linn – Lasnamägi"

Järelvaatamiseks on üleval "Lõpetamata Linn" teise semestri projekti esitluse videosalvestis.

Andres Alver, Toomas Tammis, Andres Sevtsuk (Skype) ja Raul Kalvo räägivad lähemalt uurimustööst ja sellega haakuvatest tudengiprojektidest.

Vaada videosalvestust

"Erasmus noortele ettevõtjatele" programmi töötuba EKAs

27. märtsil toimub “Erasmus noortele ettevõtjatele” (üritus Facebookis) programmi töötuba EKAs (Estonia pst 7) kell 17.30 ruumis 426. Töötoas saavad osaleda kõik tudengid ja vilistlased, kes on ettevõtlusega algust teinud, kuid pole jõudnud lühikest ja head äriplaani kokku panna taotlemaks osalust Erasmus vahetusprogrammis.

Loe veel

Infotund: EKAs valminud teostega “kauplemine” turul

EKAs valmib igapäevaselt palju erinevaid teoseid: fotod, kursuse- ja lõputööd, raamatud, maalid, skulptuurid, tellimustööd koostöös ettevõtete ja organisatsioonidega jne. Iga loometegevuse alguses on osapooltel võimalik kirjalikult kokku leppida, kuidas jagunevad teose autorid ja õigused ning milline saab olema teosega “kauplemise” viis.

Infotund toimub 3. aprillil kl 15:00-16:00, Estonia pst 7, ruum 440A

Loe veel

NÄITUSED

Anna Slama ja Marek Delongi näitus “Kleepuv hetk” EKA Galeriis

EKA Galeriis on avatud Tšehhi kunstnikeduo Anna Slama ja Marek Delongi uue näituse “Kleepuv hetk / Sticky moment”.

“Kogu see materjalimassiiv on ajas muutuv, iga uue hetkega on minus uus kujutis – mu olemise erinevad rütmid, erinev hing samas peegelduses [...]“

Näitus on avatud 14. aprillini.

Loe veel

Jätkuvalt avatud:

Kaisa Maasiku näitus “Su armastus teeb haiget” Tartu Kunstimaja Monumentaalgaleriis

Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis on avatud EKA fotoosakonna magistrandi Kaisa Maasiku isikunäitus „Su armastus teeb haiget”. Näitus käsitleb pere- ja lähisuhtevägivalla temaatikat läbi Eesti inimeste lugude. Galeriist saab ühine installatiivne kogemisruum, kus on võimalik mõtiskleda isiklike mälestuste üle. 

Näitus on avatud 8. aprillini.

Loe veel

Sisearhitektuuri tudengite näitus “Viis visiooni” Narva Aleksandri Suurkirikus

Narva Aleksandri Suurkirikus (Kiriku 9, Narva) on avatud Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri kolmanda kursuse näitus “Viis visiooni”.

Narva Aleksandri Suurkiriku saalilahendused valmisid 2017. aasta sügissemestril viie meeskonna erialaprojektidena. Tudengid esitavad oma töödega küsimuse – mis võiks kirikuruumist saada?

Näitus on avatud 9. aprillini.

Loe veel

Leonhard Lapini isiknäitus „Tühjus ja ruum“ Kumu kunstimuuseumis

Leonhard Lapin. Kalevi kojutulek. 1987. Õli. Eesti Kunstimuuseum

Kumu kunstimuuseumis on avatud EKA emeriitprofessori Leonhard Lapini (1947) isiknäitus „Tühjus ja ruum“. Näitus jätkab Kumu klassikutesarja, mille raames on varem toimunud Tõnis Vindi, Raul Meele, Jüri Okase ja Andres Toltsi näitused.

Näitus jääb avatuks 13. maini.

Loe veel

Karl-Erik Talveti näitus "Värvivalangud" Eesti Sõjamuuseumis

EKA maaliosakonna magistrant Karl-Erik Talveti näitus on avatud Eesti Sõjamuuseumis. Kaitseliidu 28. taasasutamise aastapäevale pühendatud maalinäitus lõpeb 28. märtsil oksjoniga, mille tuludest 50 protsenti annetatakse Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingule.

Näitus jääb avatuks 28. märtsini.

Loe veel ja vaata kataloogi

EKA fotograafia osakonna magistrant Maris Karjatse näitus “Ema pole kodus” Draakoni galeriis

Draakoni galeriis on avatud Maris Karjatse isiknäitus „Ema pole kodus”. Maris Karjatse on kaitsnud bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas (2017), kus jätkab hetkel ka magistriõpinguid.

Näitus on avatud 7. aprillini.

Loe veel

Eve Kask isiknäitus “2+2=...” Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel on avatud Eesti Kunstiakadeemia graafika osakonna dotsent, kunstnik Eve Kask isiknäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku viimaste lähiaastate silmapaistvamat loomingut.

Näitus on avatud 13. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

EKA animatsioon festivalil Animafest Zagreb

4. – 9. juunini toimub Zagrebis, Horvaatias, animatsioonfilmide festival Animafest. Sel aastal on valitud tudengite võistlusprogrammi Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni magistrandi Sander Joone film “Moulinet” (2017). Maailma panoraamprogrammis linastuvad Teele Straussi film “Ükskord igavuse väljadel” (2017) ja Nicolás Petelski Mesóni film “A Table Game” (2017).

Loe veel

Jaan Toomik Moskvas, Helsingis ja Riias

Kolmapäeval, 21. märtsil toimub Moskva Muuseumis Jaan Toomikuga artist talk, kus kunstnik kõneleb oma praktikast videokunsti ja perfomance’i vallas ning kogemustest osalemisel suurimatel kaasaegse kunsti näitustel.

EKA maaliosakonna juhataja, prof Jaan Toomiku isiknäituse “Theatre of Gestures” kureeris Mūkusala Kunstisalongi peagalerii jaoks Andris Brinkmanis. Näitus jääb avatuks 12. aprillini.

Helsingis saab kuni 29. aprillini näha EKA maaliosakonna professori Jaan Toomiku videoteoseid Kohta Kunsthalle näitusel.

Marge Monko isiknäitus Budapestis ja osalemine kunstibiennaalil Innsbruckis

Budapesti galeriis Ani Molnár avaneb EKA fotograafia osakonna juhataja, prof Marge Monko isiknäitus ‘Women of the World, Raise Your Right Hand’, mis on järjeks aasta alguses Tallinna Linnagaleriis avatud olnud näitusele.

Lisaks osaleb Marge Monko märtsis Innsbrucki rahvusvahelisel kunstibiennaali. Seal on väljas installatsioon ‘New Romance’ (2016) ja video ‘Dear D’ (2015).

Loe veel

AVATUD AKADEEMIA

Statistikafännidele: mis juhtus aastal 2017 – kas EKA avatud akadeemia plahvatas?

Õppijate ja kursuste arv EKA täienduskoolituses (2013–2017)

Avatud akadeemial algas 2017. aasta sügisel 20. tegevusaasta, mille üheks toredaks tähiseks oli täienduskoolituse suure kasvu aasta. Möödunud aastal õppis EKAs täienduskoolitustel 1651 õppijat, mis oli 1046 õppija võrra rohkem kui 2016 ning kursusi oli 130 (2016. a 69). Kõige enam õppijaid on täienduskoolituses disaini ning kujutava kunsti ja kunstiteaduse suunal. Märkimisväärselt on kasvanud laste, sisseastumisest huvitatute ning EKA vastutusvaldkonnas töötavate professionaalide-vilistlaste osalus täiendusõppes.

Aitäh kõigile, kes avatud akadeemiasse on panustanud ja inspireerivat jätku kõigile end täiendavatele õppijatele!

Loe veel

Peatselt algavad kursused avatud akadeemias:

Klassikaline portreemaal 5.04-3.05

Loe veel

Moekrokii 3.04-5.05

Loe veel

EKAlastele

EKA teadurite infoseminar

Teadurite infoseminar toimub kolmapäeval, 18. aprillil kell 14.00-15.30 ruumis E-440A (Estonia pst 7). Seminarile on oodatud kogu teadus- ja arendustegevusega seotud personal, ka dekaanid/osakonnajuhatajad, õppejõud, teadussekretärid/projektikoordinaatorid. 

Kavas:

Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram