zobacz w przeglądarce
facebook twitter email rss website
Informatyk Zakładowy - polecanka

Hej!

Dostajesz tego maila, bo zapisałeś się na newsletter informujący o nowościach w serwisie informatykzakladowy.pl

Zapraszam Cię do przeczytania tekstu o aplikacji ProteGO Safe, która miała pomóc w hamowaniu epidemii koronawirusa. Zgodnie z założeniami apka rejestruje kontakty społeczne a gdy któryś z jej użytkowników zostanie zdiagnozowany pozytywnie, będzie mógł powiadomić osoby, z którymi się zetknął, by również poddały się testom.

Niestety, aplikację zainstalował mniej niż jeden procent Polaków, zaś szansa na zostanie powiadomionym o ryzyku zarażenia jest mniejsza, niż szansa na wygranie w Lotto. Rodzima aplikacja nie jest wyjątkiem - jej zagraniczne odpowiedniki zawiodły na całym świecie.

W artykule zwracam uwagę na ważną usterkę w wersji ProteGO Safe dla Androida, wskazuję liczbę osób, które dały znać o swoim zarażeniu, sprawdzam koszty produkcji oraz pokazuję, że jakość aplikacji w innych krajach nie ma związku z ich sytuacją epidemiczną.

Uwaga - tekst jest długi i przed publikacją martwiłem się, czy przypadkiem nie za długi. Okazuje się jednak, że czytelnicy najwyraźniej lubią teksty obejmujące cały temat od A do Z - żaden z moich wcześniejszych artykułów nie zebrał w komentarzach tylu podziękowań i pochwał.

Zapraszam do lektury!


Obrazek tytułowy
Aplikacja ProteGO Safe nie działa. Czas zatrzymać tę inwestycję.

"[...] Niniejszy wstępniak piszę wieczorem 10 lipca 2020. ProteGO Safe nie dystrybuuje obecnie ani jednego klucza pozwalającego użytkownikom dowiedzieć się, że przebywali w pobliżu osoby z potwierdzoną diagnozą koronawirusa.

W ciągu minionych dwóch tygodni ani jeden z 4000 nowych nosicieli SARS-CoV-2 nie wysłał do serwera ProteGO Safe informacji o swoich kontaktach społecznych [...]"

Tymczasem!
Tomek Zieliński

PS: jak zwykle - w razie pytań po prostu odpisz na tego maila.

facebook twitter email rss website
Tomasz Zieliński FTL Software

Poleska 47/13, Wrocław
Poland

Otrzymałeś ten email ponieważ zapisałeś się na newsletter na stronie informatykzakladowy.pl

Anulowanie subskrypcji