View in browser
Wirtualny “Poznań za pół ceny” dotarł do ponad 100 tysięcy ludzi

Szanowni Państwo,
za nami 13. eksperymentalny, wirtualny "Poznań za pół ceny". Poniżej podsumowanie akcji. Materiały graficzne i zdjęcia są dostępne tutaj.
W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.
Łączę pozdrowienia od zespołu PLOT,

Wojciech Mania
e-mail: w.mania@plot.poznan.pl | tel.: 661 622 046


Zakończył się trzynasty „Poznań za pół ceny 2020”. Ze względu na epidemię koronawirusa akcja odbywała się w internecie i trwała od 2 do 10 maja. W ofercie znalazły się vouchery na usługi turystyczne w specjalnych cenach, a także wirtualne atrakcje turystyczne.

Ograniczenia związane z walką z pandemią koronawirusa dotknęły branżę turystyczną bardzo szybko i w sposób wyjątkowo dotkliwy. Dlatego organizatorzy akcji zdecydowali się wykorzystać budowaną od ponad dekady markę „Poznania za pół ceny”, jako narzędzie wsparcia lokalnej branży turystycznej. W wirtualnej edycji nie zabrakło jednak ani usług turystycznych z rabatem, ani programu turystycznego.

Pomimo sytuacji, w której hotele, lokale gastronomiczne, muzea, instytucje kultury i atrakcje turystyczne w praktyce musiały zawiesić swoją działalność, aż 38 z nich zdecydowało się zaproponować ofertę voucherów w specjalnych cenach do wykorzystania w przyszłość. Wśród ofert znalazły się noclegi od pięciogwiazdkowych hoteli po hostele i apartamenty. Do akcji dołączyły także Brama Poznania, klub piłkarski Lech Poznań czy Muzeum Czekolady. Można było także zamówić wycieczki z poznańskimi przewodnikami. Oferty były najczęściej odwiedzaną sekcją strony www.poznanzapolceny.pl.

Tegoroczna edycja była dla nas eksperymentem. Tym bardziej jesteśmy bardzo wdzięczni branży turystycznej, bez której zaangażowania „Poznań za pół ceny” nie mógłby się odbyć – mówi Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator akcji.

Wyróżnikiem akcji były wirtualne spacery. Odbywały się każdego dnia akcji na profilu Facebookowym „Poznania za pół ceny”. Można było zwiedzić dzięki nim poznańskie Stare Miasto, Ostrów Tumski i Dzielnicę Cesarską, a także zajrzeć do Muzeum Broni Pancernej czy Skansenu Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach. Dużym powodzeniem cieszył się nietypowy spacer-niespodzianka po Rondzie Kaponiera. Łącznie wszystkie 9 spacerów dotarło do ponad 113 tysięcy internautów.

Uzupełnieniem było ponad 23 zwiedzań on-line i 14 inicjatyw towarzyszących lub partnerskich.

Dzięki współpracy z Zagranicznym Ośrodkiem Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) w Berlinie akcja zyskała dodatkową promocję na rynku niemieckim. „Poznań za pół ceny” był wspierany także przez inne ZOPOT-y i placówki zajmujące się promocją Polski zagranicą.

- Ze względu na ograniczenia w zagranicznym ruchu turystycznym w tym roku skupiamy się na turystyce krajowej, jednak zależy nam również na utrzymaniu działań promocyjnych na rynkach zagranicznych, które zawsze były istotne dla poznańskiej turystyki. Dlatego cieszymy się, ze wśród nabywców voucherów znaleźli się także turyści z zagranicy - tłumaczy Jan Mazurczak, prezes zarządu PLOT.

Czas akcji zbiegł się z wprowadzaniem drugiego etapu znoszenia obostrzeń związanych ze stanem pandemii. W tygodniu, w którym odbywał się 13. „Poznań za pół ceny” zaczęło się otwierać coraz więcej hoteli, instytucji i atrakcji turystycznych. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna, będąca organizatorem akcji planuje już kolejne działania wspierające poznańską turystykę w okresie wychodzenia ze stanu pandemii.


▶ Strona akcji: www.poznanzapolceny.pl

▶ Wirtualne spacery: www.poznanzapolceny.pl/oprowadzanie

▶ Facebook akcji: www.facebook.com/polceny

Materiały graficzne i zdjęcia z tegorocznej akcji

Zdjęcia z wcześniejszych edycji akcji


Więcej informacji:

Wojciech Mania, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
(koordynator akcji)
e-mail: w.mania@plot.poznan.pl | tel.: 661 622 046

Jan Mazurczak, Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (prezes zarządu)
e-mail: j.mazurczak@plot.poznan.pl | tel.: 601 319 109

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

Plac Kolegiacki 17, Poznań
Poland

facebook twitter instagram

www.poznan.travel

Rezygnacja
MailerLite