Fokusas į artimuosius yra ypač ryškus, nes, pasak autorės, „priklausomas atiduoda save už butelį, o artimasis atiduoda save už dyką“.
„Medžiagą rinkau 10 metų, patirties kalnus įgijau įkūrusi pagalbos namus moterims „Ramunėlė Rehab“, o ir pastaruosius trejus metus dirbdama priklausomybių konsultante. Galiausiai viską nutarusi sutalpinti į beveik 500 puslapių, jau rašiau miške, rašiau kavinėse, rašiau laiškuose, kabinetuose, viešbučiuose, lovose, automobiliuose, bet labiausiai – Jūsų širdyse.
Juk ši liga – vienatvės karalienė: žmogus mano, kad čia tik jam taip nutiko, tik jis taip jaučiasi, todėl dėl gėdos, kaltės ir baimės užsisklendžia ir užšąla. Todėl savo slapčiausius išgyvenimus atveriu su tikslu ir labai tikiu, kad čia rasite ir save, dėl to pajausite bendrystę ir todėl greičiau rasite sprendimus, kaip išjudėti. Širdies tatuiruotės neišnaikinamos, bet jei žinai būdus, tai gyventi su randais, gali.
Esu tikra, kad knyga duos naudos ne tik tiems, kas jau esate paliesti ligos, bet ir tiems, kas norite žinoti, ką teisingai ir sąmoningai daryti, kai netikėtai su priklausomybe susidursite“, - pasakoja Gabija Vitkevičiūtė.
Knyga sudaryta iš trijų skyrių („Aš – tatuiruota širdis“, „Jis – mano mylimas geriantis žmogus“ ir „Mes – kaštonų vaikai“).
Kiekviena dalis baigiama skyriumi „Tai ką daryti?“.
Knyga yra grožinė, tačiau ją perskaitė ir palaimino ir profesionalūs terapeutai, psichologai, psichiatrai, toksikologai. Knygą viešai rekomenduoja RVUL Ūminių apsinuodijimų skyriaus ir Toksikologijos reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja gyd. Gabija Laubner ir Respublikinio priklausomybės ligų centro gyd. psichiatrė Vilma Andrejauskienė.
„Knygoje Gabija dalijasi savo patirtimi, kai gyvenimas su priklausomu žmogumi yra kaip kelias su bedugnėmis ir viršukalnėmis. Tačiau ši kelionė yra vienintelė kryptis“, - sako gyd. Gabija Laubner.
„Gabijai pavyko subręsti ir patikėti savimi, kad tikrai įgali būti subtilioje kelionėje su priklausomybės ligos padarinių turinčiais asmenimis. Tai taikliai atsispindi knygoje. Čia vyksta ,,gundymas” pokyčiams ir investicijai į sveikatą. Drąsu - tikra – jautru“, - sako gyd. Vilma Andrejauskienė.
|