undefined
Gerb. vynomėgėjau,

Europos vyndariai išėjo atostogų. Nebeatsako į laiškus ir nespaudžia žaliojo ragelio telefono ekrane. Tačiau kai užvakar, ieškodamas kitai vasarai rožinio vyno, užsukau pas keletą iš jų, radau pasislėpusius nuo kaitros namie. Austrijoje – 32 laipsniai karščio. Ir gerai suprantamas laisvų žmonių nenoras ką nors veikti. Prie Slovėnijos sienos esančioje Vakarų Štyrijoje daromo itin rūgštus ir vaisiško rožinio vyno „Schilcher“ 80 proc.  parduodama tėvynėje. Todėl paklausti apie eksporto į Lietuvą galimybes vyndariai gūžčioja: nežino, ar nori prasidėti, nes dar tik  vasaros vidurys, o vyno jie nebeturi net seniems klientams. Kitas derlius tik po pusmečio...

O štai du „vadovėliniai“, klasikiniai Graikijos vynai: Santorinio (gr. Σαντορίνη) baltasis vulkaninis „Assyrtiko“(gr. Ασύρτικο) ir saldusis „Vinsanto“ jau mūsų parduotuvėse. Liūdna, kad asortimento atnaujinimas sutapo su tragiškai pasibaigusiais gaisrais Atėnų apylinkėse.

 

Su užuojauta
Arūnas Starkus

Kas ką sakė?

Pasaulio gastronomijos sostinėse Honkonge, Niujorke, Londone, Kopenhagoje, San Sebastiane ir net Paryžiuje sakė sparčiai skinasi kelią į prestižiškiausių restoranų vynraščius. Greitai keičiantis gastronomijos madoms ir patiekalams įgaunant vis daugiau skirtingų bei neįprastų skonių kartu augti reikia ir restorano someljė – išradingi patiekalai reikalauja išradingų derinių. Taigi, kokia yra ta paslaptingoji tekančios saulės šalies sakė?

Indiškas vynas - egzotika ar kasdienybė?

Indija tikrai nėra toji šalis, apie kurią pirmiausia pagalvojame, kai renkamės vyną. Dažniausiai apie indišką vyną išvis nesusimąstome. Nors Indija vargiai kelia asociacijas su vyno kultūra, jos vyno istorija mena bronzos amžių ir tęsiasi iki šiol.

 

 

Naujojo Pasaulio ambasadoriai

Kiekvienas vynas yra tarsi savotiška savo gimtinės vizitinė kortelė – atspindi reljefą, dirvožemį, klimatą ir vyraujančią vyndarystės sampratą. Susipažinkite: 'Carmenere', 'Zinfandel', 'Pinotage', 'Malbec', 'Torrontes'.

Kultiniai Kalifornijos vynai

Šie vynai pakeitė Amerikos vyno istoriją, išgarsino savo gamintojus ir Kaliforniją. Nedidelis trūkumas – pasakiška kaina. Tačiau ji neturėtų gąsdinti, nes dar gali kilti, o rinkoje atsiranda nauji kultiniai vynai.

Naujiena!
Mėnesio rinkiniai Jums

Pristatome naujienų ciklą – skirtingi vyno rinkiniai kas mėnesį. Paragaukite ir susikurkite naujas vyno istorijas Jums patogioje vietoje!

Į vyno studijas iš kito miesto

Lietuvos Someljė mokyklos bendruomenė itin spalvinga: čia mokosi įvairaus amžiaus, įvairių profesijų atstovai. Visi jie turi savo istoriją.  
Šįkart savo patirtimi dalinasi LSM studentas Viktoras Gailius. Jis į kiekvieną paskaitą vyksta tiesiai iš Kauno! Tai nesumažina motyvacijos ir toliau mokytis apie vyną.

Rugpjūčio mėnesio asortimento naujienos

Visos rugpjūčio mėnesio vyno asortimento naujienos vienoje vietoje.

 

 

MŪSŲ PARTNERIŲ NAUJIENOS
APVALAUS STALO KLUBAS

„Apvalaus stalo klubo“ restoranas – išskirtinė vieta su gurmaniškais patiekalais, žymių Lietuvos  someljė sudarytu vynraščiu ir didingu vaizdu į istorinę Trakų pilį. 2018 m. 30 geriausių restoranų rinkimuose „Apvalaus stalo klubas“ pripažintas 12-tu Lietuvoje. „Apvalaus stalo klubo“ meniu sukūrė trys šefai: vieną „Michelin“ žvaigždutę užsitarnavusio restorano „Indaco“ (Italija) šefas Pasquale Palamaro, vienas geriausių pasaulio šefų Mickey'us Bhoite'as ir Talino restorano „Ribe“ šefas Rado Mitro. Desertus kūrė konditeris Nello Iervolino, atvykęs iš „Indaco“ restorano.

Adresas: Karaimų g. 53, Trakai

„Vasaris“ Panevėžyje

Šis prekybos centras išsiskiria tuo, kad jame galima įsigyti Aukštaitijos regiono ekologinių ir kitokių ūkių produkcijos – mėsos ir mėsos gaminių, žuvies, vyno, tikro aukštaitiško midaus bei alaus, vaisių ir daržovių, šaltalankių, bazilikų pastos, kruopų ir pan.

Tame pačiame pastate veikiantis restoranas „Vasaris“ siūlo itin platų patiekalų meniu, o bendradarbiaudamas su „Vyno klubo" someljė komanda siūlo banketams kruopščiai derinamą vynraštį bei stipriuosius gėrimus.   

Adresas: Aukštaičių g. 88, Panevėžys

Tumpieji vyno kursai mėgėjams

Trumpuosius vyno kursus sudaro 6 paskaitos.

Jeigu domitės vynu ir norite jį pažinti bei daugiau apie jį sužinoti, trumpieji vyno kursai skirti Jums! Čia išmoksite vyno kultūros pagrindų bei puikiai praleisite laiką su bendraminčiais.

Kursai prasidės spalio 15 d.

Tapk viskio ambasadoriumi!
„Whisky Ambassador“

Tai vienos dienos trukmės mokymo programa. Išklausę programą ir išlaikę egzaminą gausite vienintelį Škotijoje ir Didžiojoje Britanijoje oficialiai pripažintą „Whisky Ambassador“ sertifikatą.

Mokymai – lapkričio 10 d. (šeštadienį)

Someljė kursai

Kviečiame pradėti savo vyno žinovo kelionę Lietuvos someljė mokykloje. Laukiami ne tik profesionalai, bet ir vyno entuziastai bei mėgėjai.

Paskaitos prasidės:

I semestras – rugsėjo 17 d.

II semestras – rugsėjo 18 d.

III semestras – rugsėjo 19 d.

 

Dėmesio! Nuo liepos 9 d. visi kursai brangs! Registruokitės dabar ir sutaupykite!

undefined
Stumbrų g. 15, Vilnius
Vasaros darbo laikas:
I-V - 10:00 - 20:00
VI - 10:00 - 17:00
 
Liepų g. 20, Klaipėda
Vasaros darbo laikas:
I-V - 11:00 - 19:00
VI - 11:00 - 17:00