Усі тільки і говорять, що про бюджет. Про нього сперечаються на комітетах, круглих столах та телеефірах. Вибори-2019 диктують порядок денний країні, і на кону у влади співпраця з МВФ, підтримка громадян, задоволеність груп впливу та власних соратників.

Проте, розмова про бюджет має відбуватися, насамперед, у професійній площині. Аналіз бюджету-2019, перспектив впровадження середньострокового планування та майбутнє агросубсидій - наш внесок у підвищення рівня дискусії.

Для нас жовтень став місяцем тісної співпраці з іноземними партнерами: ми консультувались та навчались, ділились своїм досвідом та розповідали про Україну:

  • що може зробити держава для розвитку малого та середнього бізнесу на прикладі Німеччини? - дізнавайтесь першими з фоторозповіді з Берліну у наступному CES Focus
  • а якщо вам потрібно зробити стислий апдейт іноземним партнерам про реформи у банківському секторі, пропонуємо скористатися аналітичним бріфом Марії Репко «Ukrainian banking and finance: major changes and challenges»

Чи стане осінь часом реформ? Перші підсумки підіб’ємо наступного місяця.

Гліб Вишлінський, виконавчий директор

Субсидії агросектору: як країні жити з ними далі і чи треба?

Понад 6 млрд грн коштувала державі підтримка аграрних підприємств у 2018 році. Кому насправді надходять гроші платників податків та чи дійсно потрібно таких отримувачів фінансувати з кишені країни, аналізували Дмитро Яблоновський та Андрій Тарасенко.

Відповідь на питання, як все ж таки потрібно змінити нинішню систему державної підтримки аграріїв, та багато прикладів із досвіду інших країн світу шукайте у новій аналітичній записці.

У минулому віснику ми розбирались, яким буде бюджет на 2019 рік.

Зараз ми очікуємо, що Верховна Рада України під тиском зобов’язань перед міжнародними донорами відійде від улюбленої традицій голосувати бюджет «під ялинку» та затвердить фінансовий план країни на наступний рік вже найближчими пленарними тижнями.

Однак, вчасно приймати бюджет – це лише маленький крок до ефективної системи публічних фінансів. 

Як країна розраховує, скільки грошей їй знадобиться? Чому у масштабах країни варто планувати довше ніж на 1 рік? Чому трирічне планування бюджету, яке у жовтні у першому читанні підтримали народні депутати, вкрай важлива новація? У подробицях про зміни, які чекають на систему публічних фінансів, знає Ірина Піонтківська

Чи є у бюджеті на наступний рік гроші на чотири великі реформи – медичну, пенсійну, освіти та децентралізації читайте у матеріалі наших друзів – VoxUkraine «Бюджет на реформи: чи є в країні шанс у країни шанс на розвиток у виборний рік»

Не пропустіть! Незабаром на сайті нові дослідження

Facebook Twitter
Більш детальна інформація:
Валерія Сєлєзєнєва, директор з комунікацій
office@ces.org.ua
(044) 492-7970

Centre for Economic Strategy

Центр економічної стратегії

вул. Саксаганського, 36-Д
3 під’їзд, 3 поверх,
Київ, 01033, Україна

www.ces.org.ua

Ви отримали цей лист, тому що реєструвались на наші попередні заходи або підписувались на новини. 

 

Якщо Ви не бажаєте далі отримувати цю розсилку, натисніть тут:

Відписатися