PASAULIO LIETUVIŲ BENDRUOMENĖS
VALDYBOS

Naujienlaiškis 2020/08

Rugsėjo 1-oji - Mokslo ir žinių diena

PLB Švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė  sveikina su Rugsėjo 1-ąja pasaulio lietuvių lituanistinio švietimo bendruomenę.

Politiniai debatai su kandidatais į LR Seimą Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje

Savo kandidatūras Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje pateikę kandidatai rugpjūčio 27 d. susitiko debatuose, surengtuose Berlyne esančioje Lietuvos Respublikos ambasadoje. Dalis jų atvyko į ambasadą, kiti prisijungė nuotoliniu būdu. PLB pirmininkė Dalia Henke pažymėjo, kad debatuose turėjo dalyvauti 11 kandidatų, tačiau galiausiai pasirodė 10. „Turėjo dalyvauti visi ir per bandomąjį prisijungimą, kuris vyko valanda prieš transliaciją, rodos, visi ir buvo, bet dėl techninių nesklandumų galiausiai nepavyko prisijungti partijos „Lietuva – visų“ kandidatui Tomui Pačėsui“, – sakė D. Henke.

Plačiau skaitykite čia:

Debatų vaizdo įrašas:

Pasaulio lietuvi, balsuok ir būsi išgirstas!

Į posėdį rinksis Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisija

2020 m. rugsėjo 16 d.vyks paskutinis šio Seimo kadencijos Seimo ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės komisijos posėdis. 

Posėdžio darbotvarkė

Posėdį tiesiogiai bus galima stebėti Seimo YouTube paskyroje.

Baltijos kelią prisimenant

„Baltijos kelio“ minėjimo išvakarėse Pasaulio Lietuvių Bendruomenės valdyba linkėjo visiems vienybės, drąsos ir ryžto toliau stiprinti Lietuvos demokratiją ir kiekvienam asmeniškai prisidėti prie Valstybės raidos ir sėkmės.

Kviečiame žiūrėti ištrauką iš dokumentinio ciklo „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“, skirto taikos manifestacijai. Juo siekiama ne tik prisiminti anuos laikus, bet ir pažvelgti į Lietuvos dabartį ir ateitį. PLB pirmininkė Dalia Henke teigia: „Užsienyje gyvenantiems lietuviams rūpi Lietuva“. Žiūrėkite video čia:

Prie „Laisvės kelio“ prisijungė ir Pasaulio Lietuvių Bendruomenės nariai

PLB valdybos narys ir pilietinės iniciatyvos #MūsųMetasDABAR vadovas dr. Rimvydas Baltaduonis Niujorke (JAV) Times Square kreipėsi į protestuojančius baltarusius ir pakvietė prisijungti prie rugpjūčio 23 d. Niujorke organizuojamo „Laisvės kelio“.

Rugpjūčio 23 d. vakarą, kai Lietuvoje nusidriekė Baltarusijai palaikyti skirtas „Laisvės kelias“, pasaulio lietuviai JAV, Jungtinėje Karalystėje, Italijoje, Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje ir kitur taip pat prisijungė prie simboliškos akcijos.

Plačiau skaitykite čia:

Susitikimas su Čilės lietuviais

PLB Plėtros ir tvarumo komisija buria lietuvius

PLB Plėtros ir tvarumo komisijos pirmininkė Sigita Šimkuvienė ir komisijos narys, Argentinos lietuvių bendruomenės valdybos bei Lietuvių draugijos „Nemunas“ narys Juan Ignacio Fourment Kalvelis organizavo virtualius susitikimus su Urugvajaus LB, Argentinos lietuviais, Karakase gyvenančiais Venesuelos lietuviais. Taip pat vyko pokalbiai su Čilės, Ekvadoro ir Paragvajaus lietuviais.

Lietuvių bendruomenės įsisteigė Peru, Čilėje ir Malaizijoje.

Apie Malaizijos LB skaitykite čia:

Dėmesys lituanistiniam švietimui

PLB Švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė prezidentūroje susitiko su lituanistinio švietimo globėja, pirmąja ponia Diana Nausėdiene, Prezidento Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vyriausiąja patarėja dr. Jolanta Karpavičiene ir Prezidento komunikacijos patarėja Regina Statkuviene. Susitikimo metu buvo aptarti strateginiai lituanistinio švietimo žingsniai ir bendradarbiavimas.

Diana Nausėdienė ir Alvija Černiauskaitė 

J. Karpavičienės nuotr.

Pasaulio lietuvių jaunimas stovykloje „Pasaulio Lietuva“

Rugpjūčio 10–16 dienomis jau antrus metus Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) Švietimo komisija organizuoja stovyklą lietuvių kilmės jaunuoliams iš viso pasaulio. Stovykla „Pasaulio Lietuva“ vyko vaizdingoje vietovėje Alytaus rajone, Alovės kaime, o į ją sugužėjo 55 jaunuoliai iš 13 šalių: JAV, JK, Austrijos, Belgijos, Italijos, Prancūzijos, Estijos ir kt.

Stovykloje apsilankė ir su lietuvių kilmės jaunuoliais susitiko pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Plačiau skaitykite čia:

PLB Sporto komisija kviečia į krepšinio renginį

Prieš 17 metų kartu su tuometiniu Lietuvos Respublikos ambasadoriumi JAV Vygaudu Ušacku pradėjus beprecedentinį krepšinio diplomatijos renginį, negalėjome pagalvoti, kad šiais metais teks viską pradėti...jei ne nuo pradžių, tai visiškai kitaip. Kita vertus, pastaraisiais metais tapo aišku, kad tradicinis „Ambasados taurės“ turnyras Vašingtone išsiplėtė, jau pernai jame apsilankė ir sudalyvavo netgi komanda iš Lietuvos. Taigi, šiais istoriniais pandemijos metais kartu su LR ambasados kolektyvu, JAV LB ir ŠALFASS nutarėme į bene populiariausios lietuvių tarpe sporto šakos turnyrą už Atlanto įtraukti ir visus Pasaulio Lietuvių Bendruomenės kraštus, nes šį sykį keliausime į Amerikos sostinę...nuotoliniu būdu. PLB Sporto komisijos pirmininkas Laurynas R. Misevičius Komisijos vardu kviečia visus siųsti savo vaizdo įrašus, dalyvauti šių metų „Ambasados taurės“ krepšinio rungtyse neišvykstant iš savo miesto, rajono, šalies. Laikantis visų saugumo reikalavimų!

Registracija į renginį čia:

Virtuali paroda „Lietuvių išeivijos žiniasklaidos lūžiai po 1990 m.“

Kviečiame aplankyti virtualią parodą „Lietuvių išeivijos žiniasklaidos lūžiai po 1990 m.“ Skaitytojas čia ras ne kruopščiai surinktą bibliografiją, o štrichus bei pavyzdžius, kurie leis susidaryti gyvybingos ir – svarbiausia – pokyčiams atviros žiniasklaidos svetur paveikslą. Vien periodinių leidinių anglų kalba po 1990 m. ėjo daugiau nei pusšimtis (remiantis Nacionalinės bibliotekos turimais duomenimis). Už Lietuvos ribų prieš 30 metų virė ir iki šiol tebeverda aktyvus lietuviškas gyvenimas, kurio natūrali dalis yra žiniasklaida.

Parodos idėjos autorė – Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Kultūros komiteto pirmininkė Jūratė Caspersen. Parodą parengė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus ir Adolfo Damušio demokratijos studijų centro darbuotojos.

Kviečiame į virtualią parodą.

„Pasaulio lietuviai ir Lietuva“

Skaitykite naujus PLB atstovybės vykdomo projekto „Pasaulio lietuviai ir Lietuva“ straipsnius svetainėje www.pasauliolietuvis.lt

Juanas Pablo Fourmentas-Kalvelis: „Lietuva yra mano namai toli nuo namų“

Mantas Jasevičius „Ekvadore stebino gyvenimo kontrastai“

Renata Povilaitytė: „Dažnai viską, ką atneši į Peru, yra nauji dalykai“

Daugiau skaitykite čia:

Projektą remia:

Kviečiame skaityti almanachą „Pasaulio lietuvis“.  2020 metais leidinys pasieks skaitytojus spalio mėnesį.

Infrormacija apie prenumeratą čia:
Facebook
PRENUMERUOTI

PLB valdyba

PLB pirmininkė Dalia Henke

El. paštas: Dalia.Henke@plb.lt

PLB atstovybė Lietuvoje: Gedimino pr.53, 

Seimo III rūmai, 212 k. Vilnius

El. paštas: plbav@lrs.lt

www.plb.lt

www.pasauliolietuvis.lt

SHARE FORWARD

Atsisakyti

MailerLite