View in browser
Nepažintos Druskininkų apylinkės

Aplinkybės verčia sėdėti namuose, tačiau tai nereiškia, kad laiką reikia leisti nuobodžiaujant! Atraskite Druskininkų apylinkes neiškeldami kojos iš namų. Sudėliojome Jums informatyvų, įtraukiantį ir pažinti skatinantį virtualų turą po Druskininkų vietas, kurias keliaudami prieš tai galbūt praleidote. Tegul šis laikotarpis tampa dar viena galimybe atrasti kažką naujo. Net ir ramiai sėdint namuose.

O jei norėtumėte patyrinėti jau sudarytus maršrutus, atsisiųskite mobiliąją programėlę! Parsisiuntimo nuorodas rasite žemiau.

RAIGARDO SLĖNIS

Raigardo slėnis – viena iš sunkiausiai randamų Druskininkų apylinkių vietų. Tačiau tuo pačiu – viena iš verčiausių aplankyti. Legendų ir padavimų šaltiniu laikomas slėnis susiformavo prieš 5000 metų, Nemuno upės vingiui didėjant ir stumiantis į dešinę. Kalbama, kad slėnyje vis dar yra pelkėtų, drėgnų plotų, o šlaitas slenka iki šiol.

Ar žinojote, kad pavadinimas „Raigardas“ kilo iš 2 žodžių: „raistas“ ir „gardas“?

Skaityti legendą apie Raigardo slėnį
černiauskų piliakalnis

Bilsinyčios upės slėnyje, Černiauskų kaimo galulaukėje stūkso senas piliakalnis. Vienų jis vadinamas Černiauskų, kitų – Leipalingio pavadinimu. Manoma, kad pats piliakalnis susiformavo I–II tūkstantmetyje.

Legenda pasakoja, kad kadaise piliakalnį siekė Bilso Baltajo ežeras, o papėdę supo pelkės. Ant paties piliakalnio stovėjo didelė pilis ir dvaras, kuriuose gyveno karalienė su sūnumi. Sūnus, kurį ji taip karštai mylėjo, iškrito pro langą ir nuskendo Bilso Baltajo ežere. Motina jo taip gailėjo, kad priverkė visą upelį. Šis dabar ir teka netoliese piliakalnio.

Daugiau apie Černiauskų piliakalnį
Ežeras "Mergelių akys"

Mergelių akys – tai mažas pelkėtas ežerėlis, esantis 1,5 km į pietvakarius nuo Druskininkų centro. Jis telkšo raistingoje, pušų apsuptoje dauboje.

Ežeras sudarytas iš 2 mažesnių ovalo formos ežeriukų, kuriuos tarpusavyje jungia 40 metrų ilgio ir 7 metrų pločio sąsiauris. Nors krantai pelkėti ir apaugę vandens augalais, šiltesnėmis dienomis šią vietą aplanko ne tik miesto svečiai, bet ir vietiniai. Tai – kurorto gamtos ir ramybės oazė.

Kuo šis ežeras reikšmingas partizanams?
avirio ežeras

Aviris – vienas skaidriausių ir žuvingiausių ežerų šiame krašte. Ežeras telkšo netoli Leipalingio, nuo Druskininkų nutolęs 11 kilometrų. Telkinio pietinėje dalyje plyti Avirės hidrografinis draustinis. Vietiniai sako, kad šalia šio ežero esančios sodybos idealiai tinka norintiems pailsėti nuo streso. Juk geriausiai įtampos išvargintą organizmą nuramina gamta.

Ar pastebėjote ežero vingius? 150 hektarų plotą užimantis ežeras išsiliejęs S raidės forma.

Plačiau apie Avirio ežero apylinkes
Latežerio kaimas

Šiauriniame Latežerio ežero krante, apsuptas žymiosios Dainavos girios, stovi Latežerio kaimas. Čia gyvena vos 35 gyventojai, tačiau apie gyvenvietę užsiminėme ne šiaip sau.

Latežerio kaimas laikomas dzūkų architektūros paminklu. Tai vienas iš XIX amžiaus viduryje savaime įsikūrusių gatvinių kaimų. Jam būdingos dvipusės, netaisyklingo plano sodybos su 4–7 pastatais. O tarp jų – pirkios, svirnai, sklypų gilumoje – tvartai ir kluonai.

Kaimo pakelėje įkurtas medinių skulptūrų parkas. Čia paeiliui išsirikiavusios drožinėto medžio skulptūros: „Latežeris ir Ratnyčėlė“, „Medkirtys“, „Žvejys“, „Potvynis“ ir „Ratnyčėlė“.

Kokią istoriją pasakoja skulptūros?
liškiavos piliakalnis

Šis piliakalnis stūkso sename Liškiavos kaime, nuo Druskininkų nutolusiame vos per 15 minučių kelio. Ant vieno iš piliakalnio kalnų, o šie čia – net keli, stovėjo aukuras, skirtas Perkūnui. Jame kūrenta šventoji ugnis. Būtent todėl Liškiavos piliakalnis dar vadinamas Perkūno šventinyčia.

Kalbama, kad ant kalno dar prieš Žalgirio mūšį, XV amžiaus pradžioje, buvo pradėta statyti mūrinė pilis. Ją planuota statyti su 4 bokštais, ir tai būtų buvusi pati mažiausia Lietuvos pilis. Tačiau ji liko neužbaigta. Mokslininkų spėjimu, po Žalgirio mūšio pilis tiesiog neteko reikšmės.

Plačiau apie Liškiavos piliakalnį
Sėdėdamas namuose, nenuobodžiauk - tyrinėk mūsų parengtus maršrutus ir išbandyk mobiliąją programėlę:
Druskininkų ir Lazdijų rajono savivaldybės

info@atraskdzukija.lt
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos, Druskininkų savivaldybės ir Lazdijų rajono savivaldybės lėšomis.

Gavote šį laišką, nes panorote susipažinti su Dzūkija iš arčiau. Jei nebenorite gauti kelionių idėjų, patarimų ir naujienų, spauskite nuorodą žemiau.

Atsisakyti