View in browser

Visą gyvenimą netikėjau stebuklingomis plytelėmis, ant kurių reikia suktis aplink savo ašį, išmėtytais centais viso pasaulio fontanuose ir gimtadieninio torto žvakučių užpūtimais. Gerai gerai – kartais paskaitau Palmiros horoskopus, bet tik pasilinksminimui (sakė, šauliams bus geri metai). 

Užtat tikiu pastangomis, darbu ir planavimu. Ta proga, likus paskutinėms 6 šių metų dienoms, pasiėmiau rašiklį, savo viską talpinančią užrašų knygelę ir pirmąkart gyvenime pradėjau rašyti du tokius lapus. Pirmąjį – apie nuveiktus šių metų darbus ir pasisekimus, antrąjį – apie planus, norus ir tikslus kitiems metams. Kol išsirašiau, stebuklingų planų, kaip viską įgyvendinti, nesugalvojau, bet supratau, kad šitie „dar vienais vidutiniškais“ metais“ atrodę 2019-ieji nebuvo tokie vidutiniški. Pradedant išragautais patiekalais ar pagamintais receptais, baigiant tuo, kad vieną naktį praleidau Maroko kalnuose ar išdrįsau užlipti ant banglentės. 

Apibendrinusi savo asmeninius metus, nusprendžiau dalimi pasidalinti ir su jumis. Žemiau – 8 mano šiemet atrasti mėgstamiausi dalykai: nuo kelionės svetur ir laisvalaikio Vilniuje iki paprasčiausio patarimo, kaip iškepti skanesnį kiaušinį. Nė vienas jų niekaip neužprašytas ir nereklamuojamas. 

Ir pabaigai. Ačiū, kad šiemet prisijungėt prie pusryčiautojų komandos – tai mano metus pavertė dar geresniais. Linkėjimai ir malonių įspūdžių jums kupinų 2020-ųjų!

2019-ųjų pasirinkimai
Metų avantiūra

Kelionė su vietiniais į Atlaso kalnus Maroke

Apie savo patirtį Maroke daug nepasakojau net ir Instagrame, nors tuo metu „Pusryčiams“ paskyra jau buvo gana aktyvi. Pasibaigus metams, manau, kad čia buvo įdomiausias nuotykis, nutikęs šiemet. 

Nusipirkę bilietus į Maroką, tikėjomės tik įkyrių turgaus pardavėjų ir hašišu kvepiančių surferių, bet gavom visai kitokią patirtį. Kolegai parekomendavus, vietoj dykumos pasirinkom dviejų dienų kelionę į kalnus. Su čia augusiu gidu, mulu, jo vedliu, tiesiog vidury kalnų gaminamo vietinio maisto ir nakvyne 2 km virš jūros lygio esančiame kaimelyje. Jeigu susidomėsit, kontaktais pasidalinsiu. 

Metų produktas

Avižos

Šį rugsėjį mečiau sau iššūkį – susidraugauti su avižine koše, kuri visą gyvenimą man buvo pusryčių patiekalas apie nieką. Kad tai padaryčiau, kiekvieną rugsėjo rytą valgiau avižinę košę, kasryt pakeisdama tik pagrindą arba pagardus. Taip atradau 30 skirtingų košių variacijų – sūrių ir saldžių, gardžių ir nelabai patikusių. Visus nuotykius aprašiau šiame blogo įraše, bet išvada viena: avižas pamėgti pavyko, o visus likusius metus jas mielai įtraukiau į savo pusryčių racioną. 

Metų pietūs mieste

„Spoon Out“ laksa

Nesu tikra, ar dėl sutapimo, kad ištisus metus mano ofisas buvo prie pat Halės turgaus, ar dėl ypatingo skonio, metų mėgstamiausiu maistu out norėjau apdovanoti „Spoon Out“ ir ten tiekiamą laksą. 

Net ir pasikeitus ofiso lokacijai, laksą vis dar suvalgau bent kartą per savaitę, o jeigu nesuvalgau – siaubingai noriu. Paragaukit, suprasit patys. Daugiau informacijos apie „Spoon Out“ – nuorodoje

Metų patarimas pusryčiams

Kiaušinis + sietelis = ❤️

Apie šį virtuvės triuką perskaičiau savo mylimiausiame „Bon Appetit“. Pagrindinė jo esmė – prieš verdant kiaušinį be lukšto arba kepant jį keptuvėje (sunny side up), pirmiausia jį nukošti per sietelį. Taip nubėga visas perteklinis baltymas: verdant kiaušinį be lukšto, puode lieka mažiau baltų plaukiojančių „snarglių“, o kepant kiaušinį tiesiog keptuvėje, jis iš laiko gražesnę savo formą. 

Metų gėrimas

Negroni

Artimiausi draugai žino –  jeigu penktadienio vakarą mane sutiks bare (kas nėra labai dažna), rankoje dažniausiai laikysiu ne alaus bokalą ar vyno taurę. Mano šių metų atradimas ir dažniausias pasirinkimas – klasikinis negroni kokteilis.

Negroni savo skonių palete yra gana reiklus. Sudėtyje turintis Campari biterio, šis kokteilis dėl kartumo kartais priskiriamas acquired taste kategorijai. Bet kiek čia pripasakosi apie tą kokteilį – geriau siūlau paragauti patiems. Mano galva, tam puikiai Vilniuje tinka barai „Salionas“ ar „Young's Club“ Halės turguje, 

Metų filmas

„Jiro Dreams of Sushi“

Sekantys mane Instagrame, apie „Jiro Dreams of Sushi“ jau girdėjo – filmą iškart parekomendavau ir po peržiūros. Visgi iki metų galo nieko įdomesnio apie maistą taip ir neradau – šį filmą tituluoju ir geriausiu matytu apie maistą šiemet. 

„Jiro Dreams of Sushi“ – 2011 metais sukurtas filmas apie 3 Michelin žvaigždes pelniusį sushi restoraną. Tai juosta apie jaunajai kartai dažnai nesuvokiama atsidavimą darbui ir savo pašaukimui. Ir primenu, kad vogti negražu – už mažiau nei 3 Eurus filmą legaliai galima pažiūrėti „Žmonės Cinema“ platformoje. 

Metų dovana sau arba kitam

„Čiop čiop“ kursai

Degustacijos – smagu, degustacijos, kai pats viską pasigamini ir dar sužinai daug naudingų patarimų iš šefo – dar smagiau. Apsilankymą „Čiop čiop“  virtuvėje gavau kaip dovaną per savo anų metų gimtadienį. Su draugu išsirinkome tailandietiškos virtuvės kursą ir tikrai nenusivylėme. Anaiptol, sakėm, kad kartosim dar. Tad jei kurį žiemos vakarą nesugalvosit veiklos, pasidovanokit sau apsilankymą „Čiop čiop“ kursuose Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje. 

Metų skaitomiausias receptas

Klasikinė šakšuka

Turbūt nenustebinau nei savęs, nei jūsų, šakšuką atradusi kaip dažniausiai lankytą receptą šiemet. Lygiai taip pat nenustebčiau, jeigu šakšuka būtų ir dažniausiai gamintas jūsų receptas – labai paprasta paruošti, bet intensyvi savo skoniais, šakšuką yra tikra pusryčių karalienė. Receptas – nuorodoje

Ačiū, kad perskaitei! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
Gabrielė, Pusryčiams
labas@pusryciams.com
+37063082731
facebook instagram

-----

Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jam užsiregistravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

Atsisakyti
MailerLite