7 najväčších MÝTOV o Bitcoine

ktorým si zrejme veril aj TY !

1. Nie je fyzický ani ničím krytý !

(45 sekúnd čítania)

 

V roku 1971 Americký prezident R. Nixon zrušil krytie Amerického dolára zlatom. Odvtedy € $ £ ani žiadne iné meny na svete nie sú ničím viac, než len bezhodnotnými kusmi papierikov. Ich hodnota je založená na sľuboch bánk, že nejakú hodnotu majú. Za posledných 80 rokov stratil Americký dolár 94,54% svojej hodnoty.

Hodnota Bitcoinu je ,práve naopak,  postavená na revolučnej technológii (Blockchain), ktorá má už teraz reálne využitie v bežnom živote. Za posledných 10 rokov, narástla jeho hodnota 300 000-násobne.

 

👉 Jednoduchý príklad:

Zasielal/a si už niekedy peniaze bankou do zahraničia (Amerika, Čína..). Ak áno, potom určite vieš, že takáto transakcia v bankách trvá 3-10 dní a výška poplatku 10% z odosielanej sumy (v tom lepšom prípade).

 

Ten istý prevod, tú istú transakciu kľudne aj na druhý koniec zemegule dokážeš odoslať pomocou kryptomeny Litecoin do (čítaj dobre) do 30 sekúnd s poplatkom 0,04 € !! Toto je skutočná sila technológia, ktorou sú kryptomeny kryté !

 

 

Ad2, Nie je fyzický

Poznáš Google, Facebook či Youtube? Spoločnosti, ktoré vznikli, existujú a zarábajú vďaka internetu. Čím sú kryté? Technológiou v online digitálnom svete. Nevyrábajú žiaden fyzický produkt a pritom patria k TOP najväčším firmám na celom tomto svete.

 

Svet sa digitalizuje a tento pokrok ľudstva nezastavíš! Môžeš sa len prizerať alebo pridať sa a zviesť.

 

 

 

 

 

Ďalšie využitia Blockchainu TU ! 

Transakcia kyptomenou Litecoin vo výške 99 miliónov $, s poplatkom 0,4 $ a trvaním 2,5 minúty.

Milióny ľudí po celom svete využívajú kryptomeny na odosielanie peňazí rýchlo, lacno a bezpečne (tzv remitencie). Ide len o jedno z desiatok využití kryptomien. Spoločnosť BOSCH napríklad vyvíja databázu, založenú na technológii kryptomien, vďaka ktorej sa zabráni stáčaniu počtu najazdených kilometrov v autách. Svetový gigant IBM zas databázu na monitorovanie kompletného dodávateľského reťazca akejkoľvek potraviny na svete. Od krajiny dopestovania, spracovania, presných farmárov, dodávateľov, až po cestu na pult v obchodoch s presnými dátumami spracovania či zložením. Databázy Blockchain sa nedajú hacknúť, upraviť ani nijako pozmeniť. Čo sa raz do Blockchainu zapíše, to tam po zvyšok života ostáva.

SLEDUJ NÁS na INSTAGRAME

Expert.na.kryptomeny | Dominik Džamba

SHARE