Skatiname personalo valdymo progresą

NAUJIENLAIŠKIS. 2022 M. VASARIS

Sveiki, kolegos,

Pernai turėjome dar vienus pilnus iššūkių metus. Šiandien tampa vis svarbiau ne tik kokį modelį taikome, bet ir KAIP tai veikia darbuotojų gerovę, organizacijos mikroklimatą,  sveikatą, saugumą.

Neabejoju, kad šioje kelionėje personalo žmonės turėjo itin svarbų vaidmenį: kūrė, eksperimentavo, atrado ir taip prisidėjo prie organizacijos rezultatų šioje itin nepastovioje, kompleksiškoje, neapibrėžtoje ir nuolat kintančioje aplinkoje.

Jūsų sukaupta patirtis, sėkmės istorijos yra svarbios ne tik Jums, bet ir visai personalo profesionalų bendruomenei. Tad kviečiu visas organizacijas dalintis  mažais ir dideliais laimėjimais, pamokomis. Juk didžiausia daugyba yra dalyba. Tad dauginkime gerąsias praktikas - taip augsime ne tik mes patys, bet ir auginsime savo kolegas.

Nugalėkite lietuvišką kuklumą ir  dalyvaukite Personalo valdymo gerosios praktikos konkurse 2022.

Edita Znutienė, PVPA valdybos narė,
UAB Cognizant Technology Solutions Lithuania personalo direktorė (konkurso komisijos pirmininkė)

NAUJIENOS

Personalo valdymo profesionalų asociacija kartu su partneriais „E. mokymų sprendimai“ vykdo tyrimą „Įmonių ir organizacijų mokymo planai bei prioritetai 2022 m.“

Tyrimas sėkmingai vyksta, bet  norėtume sulaukti dar daugiau respondentų, kad gautume kuo vertingesnius duomenis pasilyginimui ir Lietuvoje, ir su tarptautiniais Linkedin daryto tyrimo duomenimis.

SVARBU:

 • pats tyrimo klausimynas bus atidarytas iki vasario 7 d.;
 • 1 organizacija pildo 1 klausimyną, įmonių grupės įmonės - atskirai kiekviena;
 • kviečiame registruotis čia>>, kad gautumėte individualią įmonei skirtą nuorodą;
 • klausimyno pildymas trunka 5-10 min.;
 • dalyvauti gali bet kuri organizacija, ne tik PVPA nariai;
 • visi respondentai gaus ataskaitą ir bus nemokamai pakviesti į kovo 3 d. vebinarą, kuriame bus pristatyti tyrimo rezultatai ir plačiau nagrinėjama mokymosi ir persikvalifikavimo tema. 
 • išsami tyrimo informacija, DUK bei klausimynas susipažinimui iš anksto yra čia>>

Personalo valdymo gerosios praktikos konkursas 2022

Kviečiame visas įmones, įstaigas, organizacijas dalintis savo mažais ir dideliais atradimais bei sėkmės istorijomis apie pridėtinę vertę kuriančias personalo valdymo praktikas Personalo valdymo gerosios praktikos konkurse 2022.

PVPA nuo 2008 m. organizuoja tradiciniu tapusį „Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkursą, kurio tikslas – parodyti personalo valdymo funkcijos reikšmę organizacijose, skatinti personalo valdymo profesionalus siekti būti tarp geriausiųjų, skleidžiant patirtį ir praktiką, įvertinti verslo ar viešojo sektoriaus institucijose vykdomus personalo valdymo praktikas.

PASKUTINĖ PARAIŠKŲ PATEIKIMO DATA – 2022.03.21!

Kaip dalyvauti?

 1. Parsisiųskite projekto paraišką, susipažinkite su konkurso nuostatais:
 2. Siųskite paraišką el. paštu info@pvpa.lt iki 2022.03.21
 3. Balandžio mėn. susitikite su konkurso komisijos nariu ir detaliai supažindinkite su projekto/praktikos rezultatais.
 4. Dalyvaukite PVPA metinėje konferencijoje „Motivated at Work“ 2022 m. gegužės 17 d., kur komisijos atrinkti projektai turės galimybę pristatyti savo praktikas bei bus paskelbtas nugalėtojas.

Konkurso komisija:

Jurga Bendikaitė-Ursavas, BMI Executive Institute generalinė direktorė;
Lina Gelumbauskaitė, UAB Intrum Global Business Services, personalo ir administracijos direktorė;
Marius Jundulas, ADB Gjensidige generalinis direktorius;
Inga LangaitėStartuolių asociacijos „Vienaragiai LT“ direktorė;
Juozas Sargūnas, UAB „MELP“ direktorius;
Robertas Vilkaitis, UAB „DPD Lietuva“ generalinis direktorius;
Edita Znutienė, PVPA valdybos narė, UAB Cognizant Technology Solutions Lithuania personalo direktorė (komisijos pirmininkė).

Išsamesnė informacija>>

Personalo valdymo standarto mokymai

2022 m. sausį startavo dar viena pagrindinės programos grupė. Nors jau tapo norma, atsižvelgiant į greit kintančias aplinkybes, mokymus organizuoti hibridiniu būdu, visgi džiugu, kad dauguma dalyvių vertina galimybę susitikti ir mokytis gyvai, nors ir tenka atvykti iš kitų miestų. Prieš akis - dar 8,5 mokymų dienos, daug atradimų, dalijimosi patirtimi - tikra augimo kelionė!

Kita grupė mokytis pradės 2022 m. rugsėjo mėn. Daugiau informacijos suteiks projektų vadovė Renata Starkienė, t. 865250517, el. p. renata@pvpa.lt. 

PVPA mentorystės programa

PVPA profesinės mentorystės programa vysto pagreitį: 20 mentorių ir ugdytinių nuo spalio susitinka tarpusavyje bent 1 kartą per mėnesį ar dažniau, o kas 1-2 mėnesius ugdytiniai, padedami programos kuratorių bei kviestinių ekspertų, dalinasi patirtimi bei nagrinėja pačių nubalsuotas aktualiausias temas. 

Sausio 17 d. organizavome mentorių superviziją su OVC Consulting konsultantu T.Misiukoniu. Mentoriai turėjo galimybę ne tik išsakyti kylančius klausimus bei sulaukti grupės dalyvių ir Tomo patarimų, pasidalijimo asmenine patirtimi, bet ir. patirti „buvimo vienoje valtyje" jausmą, profesinę bendrystę.

PVPA RENGINIAI

2022.02.08 Diskusija „Efektyvus hibridinio darbo modelis: kaip jį konstruojame?

Data: 2022 m. vasario 08 d. 10:00 – 11:30 val.
Vieta: Renginys bus rodomas tiesiogiai internetu, užsiregistravusiems bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.
Per pastaruosius metus tikriausiai visos organizacijos spėjo išbandyti hibridinį darbą, tačiau dauguma vis dar įvardina, kad šioje srityje žengia tik pirmuosius žingsnius. Ieškodami, organizuodami, mokydamiesi iš savo ir kitų patirties vis dar nesame tikri, kaip tikrai efektyviai organizuoti hibridinį darbą, kaip iš esmės konstruoti hibridinio darbo modelį.

Diskutuos Dainius Baltrušaitis, PVPA valdybos narys, konferencijos HR Savaitė Lietuva organizatorius, kuris nuolat bendraudamas su pranešėjais iš įvairiausių organizacijų turi sukaupęs ypač daug informacijos, klausimų ir idėjų, ir  Renata Augustaitienė, Ignitis grupės žmonių ir kultūros vadovė.

Detali informacija ir registracija>>

2022.02.10 Hybrid event „Leading in a Hybrid World: turning threats into possibilities“

Data: 2022 m. vasario 10 d. 10:00 -12:00 val.
Vieta: gyvai Ibis Vilnius Centre, Rinktinės g. 18, Vilnius bei internetu.

Renginys vyks anglų kalba, tad ir aprašymas skelbiamas šia kalba.
Leading and working in times of high uncertainty is challenging us in a big way to change our approaches to leadership and management. In this event we will both take a strategic AND pragmatic look at what it takes to succeed in 2022. The assumption is that hybrid work will stay with significant impact on companies, leaders, employees and other stakeholders. For many this is uncomfortable, but a reality that cannot be avoided.
In this event we will outline a strategic approach to hybrid work. This framework can help HR Leaders and other senior Leaders to identify priorities for their business in 2022. The speaker will also specifically dive into the challenges for leaders in “making hybrid work”.  

The event is offered by BMI Executive Institute and designed for HR-leaders as well as others who strive to lead in an effective and future-fit way. The speaker of the event is BMI professor Aad JCM van Vliet, senior global HR executive and Founding Partner and Global Lead of Avvartes Partners GmbH.

Detali informacija ir registracija>>

Pasižymėkite kalendoriuje*

 • 2022.03.03 14 val. hibridinis forumas ape mokymąsi ir persikvalifikavimą
 • 2022.03.08 10 val. Rytas kitaip (Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui pateiktų praktikų pristatymas)
 • 2022.03.16 10 val. Vebinaras „5 mitai ir 5 faktai apie psichikos sveikatą darbe“
 • 2022.04.05 10 val. Rytas kitaip (Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui pateiktų praktikų pristatymas)
 • 2022.04.28 9-12 val. Vizitas į įmonę Avia Solutions Group
 • 2022.05.03 10 val. Rytas kitaip (Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui pateiktų praktikų pristatymas)
 • 2022.05.17 Konferencija-paroda Motivated at work
 • 2022.06.07 10 val. Rytas kitaip (Personalo valdymo gerosios praktikos konkursui pateiktų praktikų pristatymas)

*Skelbiame jau žinomas 2022  m. renginių datas, kurias galite pasižymėti kalendoriuje, renginių temos tikslinamos, o sąrašas vis pildomas, renginių bus daugiau. Registraciją skelbsime artėjant renginių datoms, kai jau tiksliau žinosite savo planus.

DARBO TEISĖS RUBRIKA

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos narys, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Sveiki, mielieji,

Šio mėnesio darbo teisės rubriką norime skirti atsakymui į Jūsų klausimą, susijusį su elgesio kodekso bendrovėje sukūrimu. Žemiau pateikiame gautą klausimą bei mūsų komentarus. Skaityti daugiau ›

STRAIPSNIAI

„Su „dramblio kambaryje“ efektu šiandien susiduria daugybė įmonių – laiku nesureagavus gresia nuostoliai“

„Nuotolinio ir hibridinio darbo pasekmė – silpnesni darbuotojų socialiniai ryšiai. Personalo valdymo profesionalų asociacija (PVPA) pastebi, kad šiuo metu ypač daug įmonių susiduria su iššūkiu, kaip dirbant naujomis sąlygomis susigrąžinti komandiškumą.“

Savo pastebėjimais ir patarimais straipsnyje dalijasi PVPA direktorė Aušra Bytautienė ir kūrybingumo verslui konsultantė Indrė Kontrimienė.
Skaitykite daugiau>>

PASIŪLYMAI NARIAMS

Informuojame, kad AIHR  mokymų platforma vasario 15-24 d. taikys specialią papildomą 20% nuolaidą, įsigyjant Full Academy License.

Ši licencija leidžia naudotis visomis HR mokymų programomis 12 mėnesių.

PVPA nariams taikoma nuolatinė 20 % nuolaida sumuojasi su specialaus pasiūlymo nuolaida, taigi iš viso mokymus galėsite įsigyti 40 % pigiau. 

Būtina registruotis per specialią PVPA nariams skirtą nuorodą čia>>

Išsamesnė informacija čia>>

NARYSTĖ PVPA
 • Esamiems nariams: norėdami pratęsti narystę, rašykite info@pvpa.lt.
 • Naujiems nariams:  užpildykite prašymą tapti PVPA nariu čia>>.

Personalo valdymo profesionalų asociacija

Galvydžio g. 5, Vilnius, info@pvpa.lt, www.pvpa.lt, tel. 8 652 50517

MailerLite