Valitsus plaanib keelata e-vedelikud!

Üleskutse kõigile veipijatele!

Kallis praegune või endine kaasveipija, Sven!

Meie valitsus, eesotsas Jevgeni Ossinovskiga (SDE), on võtnud prioriteediks saata meid tagasi lasteaeda, dikteerides ette, mida võib ja mida mitte. Et neid taas maa peale tuua ja selgeks teha, et meil on ka kodanikuõigused ning peab jääma valikuvabadus, siis palume Sind kaasa võitlema selle utoopia vastu.

Millega riik Sulle kurja hakkab tegema?

  1. E-vedelike maitsed – KEELATAKSE!
  2. Saata veipijad suitsuruumi – me hakkame jälle haisema ning võime õnnitleda kopsuvähki võidu üle, mis tuleneb uuest seadusest.
  3. Sulgeda kõik e-sigarette müüvad e-poed – kellele jäävad e-sigarette müüvad kauplused trajektoorist välja, siis need inimesed suunduvad tagasi tavasigarettide juurde ja suurendavad tulevikus kindlasti ravieelarvesse mineva raha väljaminekut.
  4. Panna e-sigaretid leti alla – inimesed ei tea, kes ja kus müüvad ning lähevad lihtsamat teed ostes tavasigarette.
  5. Aktsiis – selle tulemusena tõuseb e-vedelike hind keskmiselt 3 euro võrra, mis on paljude veipijate rahakotile vastuvõetamatu.

Hetkel on eelnõu läbinud esimese lugemise ja varsti tuleb teine lugemine. Praeguses valguses saabki nende idee teoks.

See piirab inimõigusi, piiratakse inimeste vaba valikut ja sillutatakse teed tavatubaka müüjatele, et saada ROHKEM aksiisitulu, mis on Eesti Vabariigi üks suurimaid maksutulusid. Seda piirangut seades ei hoolita rahva tervisest, vaid ainult maksulaekumisest.

Uuringud näitavad, et e-sigaret on vähemalt 95% vähem kahjulik kui tavaline tubakas. E-sigaret on mõeldud vaid suitsetajatele. Nagu turvavöö on mõeldud liikluskahjude vähendamiseks, on e-sigaret mõeldud suitsetamiskahjude vähendamiseks.

Inimesed tarbivad täna 90% ulatuses maitsestatud e-vedelikke, mida nad siis enam osta ei saaks.

Meie leiame, et sellised piirangud hävitavad e-sigareti turu ning e-sigareti kauplused on sunnitud enda tegevuse lõpetama. See tähendab, et e-sigarette ja e-vedelikke pole võimalik enam Eestist soetada. Kas me tahame hakata kasutama mustaturu e-vedelikke, mille kvaliteedist meil pole aimugi?

Veidi aega tagasi kogusime allkirju petitsioonile ja saime kokku ligi 5000 häält (Ossinovski sai valimistel vähem hääli). Ma usun, et ka Sina andsid oma panuse. Seekord palume jälle Sinu abi riigivastases võitluses e-sigareti piirangute vastu.

Selle kohta tegi ka Dr Farsalinos Eesti rahvale üleskutse - võidelge oma õiguste eest! Ta väitis, et nii kallutatud meediaga ja valeinfot levitavat riiki on ta näinud vaid Indias. Valitsus nimetab seda "regulatsiooniks", meie aga "KEELUSTAMISEKS". Dr Farsalinos on kõige pädevam teadlane e-sigareti teemal maailmas, ta nõustab riike ja viib läbi e-sigareti teemalisi teadusuuringuid.

Meil on jäänud veel viimane õlekõrs, milleks on rahva arvamus. Kui tunned kasvõi mikrogrammi jagu, et Sulle, Sinu tervisele ja kaaskondlastele tehakse selle plaaniga kahju, siis saada riigile oma lugu.

Kirjale on ainult ÜKS NÕUE, see peab olema VIISAKAS, kuid samas võib olla väga otsekoheselt karm.

Tänan Sind juba ette, ilma Sinuta me seda ei suuda! Kui Sina isegi enam ei tarbi e-sigaretti, kuid suutsid sellega suitsetamise maha jätta või tead kedagi kes suutis ja sai abi, siis anna kindlasti enda panus hoolimata sellest, et oled teemast kaugenenud. See ongi põhjus miks me seda teeme – aitame vähendada suitsetamisest tekkivaid kahjusid.
Seda üleskutset võid jagada ka oma kaaslastele, et ka nemad saaksid oma arvamust avaldada, Facebooki ja emaili link jaluses.

Seda kirja on väga lihtne teha. Kõige lihtsam on kirjutada allolevate küsimuste baasil:

1. Mis on läinud tänu e-sigaretile Sinu elus paremaks? 
2. Milliseid maitseid Sa praegu eelistad? 
3. Mida teeksid peale konkreetse seaduse jõustumist, (maitsed keelatud, kättesaadavus kasin ja e-vedeliku pudel 3 eurot kallim)?

Kiri saada järgmistele e-mailidele, kopeeri kogu valik saaja lahtrisse (mainitud isikud on vastutavad konkreetse seaduse vastvõtmise eest):

riigikogu@riigikogu.eevpinfo@vpk.eetervisejatoominister@sm.ee,
kaia.iva@sm.eemaris.jesse@sm.eekart.sober@sm.ee
katrin.karolin@sm.eeminni.saapar@tai.eeanneli.sammel@tai.ee
helmen.kytt@riigikogu.ee
yleskutse@gmail.com, monika.haukanomm@riigikogu.ee
dmitri.dmitrijev@riigikogu.ee
jyri.jaanson@riigikogu.ee
tiina.kangro@riigikogu.ee, liina.kersna@riigikogu.eemaris.lauri@riigikogu.ee
marika.tuus-laul@riigikogu.ee
viktor.vassiljev@riigikogu.ee

Dr Farsalinose üleskutse:

Sellest kohtumisest on intervjuu täis versioon saadaval lingilt: https://youtu.be/7qKolwI2Kuw

Nicorex Baltic OÜ

 

info@nicorex.ee

 

www.nicorex.eu

SHARE FORWARD

Said selle kirja, sest oled registreeritud
Nicorexi kliendiks!

Kui sa soovid lahkuda, siis vajuta siia..