EKA nädalakiri, 4. märts, 2024

Avalduste vastuvõtt nendele magistritaseme õppekavadele

TÄNA, 4. märtsil kell 23.59 lõpeb avalduste vastuvõtt järgmistele magistritaseme õppekavadele: 
Animatsioon MA
Graafiline disain MA
Interaktsioonidisain MA
Kaasaegne kunst MA
Ringdisain MA
Sotsiaalne disain MA
Taidestuudium MA
Urbanistika MSc

NB! EKA bakalaureuseõppe tänavustel lõpetajatel ja ka varem lõpetanutel on võimalik sel aastal esmakordselt magistriõppesse astumisel kandideerida ka EKA stipendiumile, millega võimaldatakse jätkata õpinguid õppeteenustasuta tasulistel magistriõppe õppekavadel (animatsioon MA, graafiline disain MA, interaktsioonidisain MA ja urbanistika MSc). 

Rohkem infot EKA stipendimi kohta siit

Magistriõppe vastuvõtutingimused

EKA stipendium EKAs magistriõppes jätkajatele

Eesti Kunstiakadeemia kuulutab välja stipendiumi, mille eesmärgiks on võimaldada silmapaistvate õpitulemuste ja erialaste eeldustega Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuseõppe lõpetajal jätkata õpinguid õppeteenustasuta järgmistel tasulistel magistriõppe õppekavadel animatsioon MA, graafiline disain MA, interaktsioonidisain MA (sisseastumisavalduste tähtaeg 4. märts) ja urbanistika MSc (sisseastumisavalduste tähtaeg 4. märts)

Foto: Kaido Kruusamets

Loe lähemalt

EKA loomeuurimuse konverents PhD Vitamin 4.–5. märtsil

4. ja 5. märtsil toimuv loomeuurimust käsitlev konverents PhD Vitamin toetab ja inspireerib uurimusliku lähenemisega kunstnikke, kes tahaksid astuda doktoriõppesse.

Tutvustatakse loomeuurimuse käiku ja jagatakse näpunäiteid, kuidas kavandada doktoritöö projekti. Programm koosneb avalikest loengutest ning individuaalsetest konsultatsioonidest. Erinevad kunstnikud ja eksperdid räägivad oma lähenemisest loovuurimusele ja annavad soovijatele ka isiklikult nõu. 

Loe lähemalt

NARTi, EKA, Ida-Viru Loomeklastri häkaton

NARTi, EKA ja Ida-Viru Loomeklastri ühisprojekt tutvustab loomemajandust ning kutsub häkatonile. 

Narva kunstiresidentuur koos Eesti Kunstiakadeemia ja Ida-Viru Loomeklastriga korraldavad projekti “Mis oleks, kui…?”, mille eesmärk on tutvustada Ida-Virumaa noortele erinevaid võimalusi kunsti ja loomemajanduse valdkonnas. Projekt päädib 22.–24. märtsil toimuva loomemajandusele pühendatud seminari ja häkatoniga.

Loe lähemalt

EKA kunstikonkurss "Kasulik kunst?!" gümnasistidele

EKA vabade kunstide teaduskond kuulutab taas välja konkursi noortele kunstnikele!

Ootame osalema kunstist huvituvaid loomingulisi keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada kaasaegse kunsti tulevikku.

Konkursil osalemise ankeedi leiad SIIT.

Tähtaeg 29. märts

Loe lähemalt

EKA disainiteaduskonna koostööprogramm “Laetus”

Koostööprogramm “Laetus” alustab kolmandat hooaega ning kutsub taas osalema uuendusmeelseid ettevõtteid ja organisatsioone, kes soovivad tuua oma äri- ja arendustegevustesse uue põlvkonna disaini ja avatud innovatsiooni.

Kandideerimine on avatud 30. aprillini ning programmi pääsenud ettevõtted avalikustatakse 27. mail.

Loe lähemalt

Näitused

Noore Skulptori Preemia 2024 pälvis Sandra Ernits

Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutas neljapäeval välja Noore Skulptori Preemia laureaadid.
Esimese auhinna pälvis Sandra Ernits ning EKKM-i eripreemia sai Noah Emanuel Morrison.

Alates 2012. aastast välja antava preemia eesmärk on esile tõsta ja tunnustada skulptuuri ja installatsiooniga tegelevate noorte kunstnike tegevust. Näitus on Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatud 10. märtsini

Foto: Siim Lõvi / ERR 

Loe lähemalt

Grupinäitus "Enese õrnad žestid" EKA Galeriis

EKA Galeriis avatakse 7. märtsil kell 18.00 grupinäitus "Enese õrnad žestid". Näitus toob kokku valiku kaasaegseid autoportreesid. 

Osalevad kunstnikud: Andre Joosep Arming, Annamaari Hyttinen, Cloe Jancis, Maria Izabella Lehtsaar, Taavi Rekkaro, Johanna Saikkonen, Marleen Suvi, Elo Vahtrik
Kuraator: Kaisa Maasik

Cloe Jancise foto seeriast „Kujunemisjärgus“, 2020

Loe lähemalt

EKA meedias

Kärt Ojavee Müürilehes

Müürilehe „Stuudios” rubriigis vaadeldakse ühe päeva vältel tekstiilidisaineri ja EKA kunsti ja disaini doktori, prof. Kärt Ojavee tööd, "paotades ust tema harjumuspärasesse töökeskkonda, milline see ka poleks ja kus see ka ei asuks". 

Foto: Kristina Sikk / Müürileht 

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest