EKA nädalakiri, 13. november, 2023

EKA arutelu:

Lähis-Ida konflikt 

Kolmapäeval, 15.novembril kell 17 trepiaatriumis

Konflikt Iisraeli ja Palestiinas võimul oleva Hamasi vahel on kõigi meeled ärevile ajanud. EKAlased on kogunud ja andnud allkirju erinevatele toetuskirjadele, osa pole soovinud poolt valida. Konflikti kohta on ilmunud materjali kaugelt rohkem, kui keegi jälgida jõuab. Oleme kohale kutsunud parimad asjatundjad, kellest igal on oma, kuid kompetentne arvamus. Kõik EKAlased saavad end harida ja keelel kipitavaid küsimusi esitada.

Arutlevad:
Peeter Raudsik, arabist
Rein Raud, Aasia uuringute professor, Tallinna Ülikool
Merili Arjakas, "Diplomaatia" peatoimetaja
David Vseviov, ajaloolane, EKA emeriitprofessor

Arutelu modereerib EKA graafika professor Liina Siib

Kohapeal on tagatud sünkroontõlge inglise keelde.
Arutelu kannab üle EKA TV (tv.artun.ee)

Näitused

"Nanomaterjal nr. 399" EKA Galeriis

EKA Galeriis on 30. novembrini avatud näitus "Nanomaterjal nr. 399", mille autor on EKA teadur Kärt Ojavee. 

Materjaliarenduse töögrupis osalesid: Anna Jõgi, Katarina Kruus, Kärt Ojavee ja Madis Kaasik. Näitusel osaleb külalisena Marie Vihmar Tartu Ülikoolist.

Loe lähemalt

EKA Galerii avalikustas 2024. programmi

Programm on rahvusvaheline ja multimediaalne.

Galerii programmi koostas komisjon koosseisus Kirke Kangro, Taavi Hallimäe, Mark Raidpere ja Pire Sova.

Foto: Sandra Luks

Loe lähemalt

Inessa Saarits “Total Jellification” Vent space galeriis

23. novembril kell 19.00 avatakse Vent Space galeriis EKA skulptuuritudengi Inessa Saaritsa näitus “Total Jellification”. Näituse avaperformance’i loob rühmitus TEMA.

Kõik tööd näitusel “Total Jellification” on loodud samast materjalist – vetikatest valmistatud želatiini sarnaset pulbrist – agarist. Agar-agar on naturaalne materjal, mida kasutatakse nii tarretiste, magustoitude ja kastmete tegemiseks kui ka mikrobioloogias bakterite kolooniate kasvatamiseks.

Loe lähemalt

Aivar Tõnso isikunäitus “Graviteerivad allikad”

ARS Projektiruumis on 19. novembrini avatud EKA magistrandi Aivar Tõnso isikunäitus “Graviteerivad allikad”. 

Helikunstniku Aivar Tõnso isikunäitus “Graviteerivad allikad” ühendab ja vastandab. Näitusel kõlavad helid moodustavad küll ühtse tervikliku heliteose, kuid see toimub ruumis hajutatud helide ja materjalide koos- ning vastasmõjude keerises.

Loe lähemalt

Marta Konovalovi ja Jane Remmi Tallinna Botaanikaaia Meelte aias

2023. oktoobrist 2024. märtsini on Tallinna Botaanikaaia Meelte aia kesksed kastid pühendatud hääbumise, taasloome ja ebakorrapärasuse esteetikale.

Osana EKA loovuurimuslikust projektist “Kunstnikud ja disainerid looduse uurijate, mõtestajate ja partneritena tasaarengu kontektis” katsetavad disainer Marta Konovalov ja kunstnik Jane Remm, kuidas läbi aiapidamise ja looduses toimiva jälgimise ning minimaalse sekkumise nihutada tüüpilisi toimimisi viise ja otsida viise aias loodusega ühenduses olemiseks. 

Loe lähemalt

Alice Kask ja Neeme Külm Tartu Kunstimajas

17. novembril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja suures saalis Alice Kase ja Neeme Külma ühisnäitus „Midagi on õigemat selles“.

Näitus oleks justkui jätk aasta tagasi Tallinna Linnagaleriis toimunud EKA maali magistri Alice Kase ja EKA skulptuuri vilistlase Neeme Külma väljapanekule „Edevuses üksi“, kuid samas ei ole ka. 

Visuaalil Alice Kase "Nukk"

Loe lähemalt

Keiu Maasik Tartu Kunstimajas

17. novembril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Keiu Maasiku isikunäitus „Muutuste heinamaad, koht nimega kodu“.

EKA fotograafia vilistlase näitus räägib elust virtuaalreaalsuses ja mõtiskleb sellest, et inimelu võib tulevikus ehk sinna kolida. 

Visuaalil Keiu Maasiku foto

Loe lähemalt

Konkursid

Videoteoste konkurss Uus Rada galeriis

Uus Rada galerii otsib žüriita linastusele lühivideotöid kõigilt praegustelt EKA tudengitelt. Töid näidatakse avalikul üritusel Uus Rada galeriis. 

Võetakse vastu filme, mille kestus on alla 10 minuti. Tööde esitamise tähtaeg on hiljemalt 22.novembril. 
Osalemislink: Videoteoste open call 
Küsimuste korral võib kirjutada aadressil uusrada@artun.ee või instagramis @uusrada

Loe lähemalt

Noore Skulptori Preemia 2024 konkurss

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutab välja Noore Skulptori Preemia 2024 konkursi!

Konkurss toimub nagu varasemalt kaheastmelisena – nõustamis- ja lõppvooruna.

Tagasiside päev on 20. detsember, 2023 ja sellele saab end registreerida siin. Osalejaid ootame kogu EKA vabade kunstide tudengkonna seast. Konkursi lõppvooru tähtaeg on 14. jaanuar, 2024.

Fotol Loora Kaubi teos

Loe lähemalt

Konverents ja loeng

Konverentsil “Varajane ja Hiline muusika” esineb dekaan Hilkka Hiiop

Konverents “Varajane ja Hiline muusika” toimub 17.18. novembril Tallinnas, Eesti Nüüdismuusika Keskuses, Pühavaimu 9. 

Autentsuse ambivalentsusest konservaatori praktikas räägib EKA Kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiop ning ajalooliste helikihtide materiaalsest kohalolust arhitektuuris ja ruumis EKA doktorant Andrus Laansalu.

Loe lähemalt

Genevieve Yue avatud loeng “Girl Head: Feminism and Film Materiality”

20. novembril kell 17.30 annab kriitik ning filmivaldkonna kuraator Genevieve Yue (USA) avaliku loengu EKA auditooriumis A101 teemal “Girl Head: Feminism and Film Materiality”. 

Genevieve Yue on üks PÖFF Expanded kavva kuuluva Tallinna Fotokuu 2023 kunstnikefilmide programmi “Pooluste koordinaadid” kuraatoritest. 

Loe lähemalt

Arhitektuur ja sisearhitektuur

Avatud loeng: Philipp Teufel “Näitusekujundus. Disaini eksponeerimine. Õnne eksponeerimine”

16. novembril kl 18.00 peab EKA aulas loengu näituste kujundamisest Düsseldorfi Rakenduskõrgkooli Näitusekujunduse Instituudi (EDI) juhataja Philipp Teufel. Loengu juhatab sisse jaapani disainer ning EKA tootedisaini endine professor Masayo Ave

Loeng annab ühelt poolt ülevaate sellest, millega EDI-s laiemalt tegeletakse ning tutvustab ühtlasi Düsseldorfi ja EKA tudengite ühisprojekti, mille raames avaneb 2024. aasta kevadel Kölnis Jaapani Kultuuriinstituudis disaini- ja rakenduskunsti rändnäitus “Jaapani õnn”.

Loe lähemalt

Raamatuesitlus: “Urbanizing Suburbia”

Ilmunud on raamat Urbanizing Suburbia: Hyper-Gentrification, the Financialization of Housing and the Remaking of the Outer European City”, mille esitlus toimub 21. novembril kell 18.00 EKA fuajee puitaatriumis

Kogumiku toimetasid Eesti Kunstiakadeemia urbanistika eriala külalisõppejõud Tahl Kaminer, Leonard Ma ja Helen Runting. Raamatu ühe peatüki autor on urbanistika professor Maroš Krivy. Raamatu sisendi kogumisel osalesid ka EKA urbanistika tudengid. 

Foto: Thamesmead. Anna Bateson.

Loe lähemalt

9 küsimust arhitektuuritudengile: Grete Daut

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Grete Daut, arhitektuuri ja linnaplaneerimise viienda kursuse tudeng, saadab oma mõtted vahetussemestrilt Norrast. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Ron Verlin kultuurisaates "OP"

"EKAs moedisani õppiv Ron Verlin on olnud edukas nii ERKI moešõudel kui murdnud läbi maailma juhtivasse disanikeskkonda Not Just A Label. Kultuurisaatele "OP" rääkis Verlin, kuidas ta moe juurde jõudis ja mida oma valdkonnas oluliseks peab." 

Allikas: "OP", intervjueeris Owe Petersell

 

Vaata saadet
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest