EKA nädalakiri #119

EKA parim noor skulptor on Johannes Luik

Johannes polnud vaid enda eest väljas. Ta kandis näituse avamisel ka oma kolleegi Richard Engeli (vahetusõpilane Saksamaalt) teost "Kultuuri kaitsevest". Foto: Martin Buschmann.

Rahvusvaheline žürii oma valiku 12 töö hulgast, millega saab tutvuda Eesti Kunstiakadeemia galerii uutes ruumides asuval Noore skulptori preemianäitusel "Olevik kui tundmatu".

Palju õnne, Johannes!

ERRi videouudis

Tallinna ettevõtlusauhindade galal premeeriti meie tudengite elektrisõidukite laadimisabilise projekti

VÄLK autorid Arnav Khan, Arno Peever ja Sofia Vega Anza.

EKA ja TalTechi ühisõppekava Design & Technology Futures tudengite tiim võitis Tallinna Ettevõtlusauhindade galal parima rakendusliku teadustöö preemia. Võidutööks oli autonoomne laadimisabiline VÄLK, mis laeb elektrisõidukeid parkimise ajal, muutes ka nende seisuaja tegusaks. Palju õnne!

Tallinna parima arendusprojekti kategoorias oli nomineeritud ka EKA uus õppehoone.

Mis on VÄLK?

EKA ettevõtluskoostöö partner on Eesti parim

Cleveron AS üle võib uhkust tunda. Foto: Erlend Štaub

Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ja Cleveroni peadisainer Lauri Hirvesaar ja pärjati Eesti Ettevõtlusauhindadel aasta disainirakendajaks ja aasta uuendajaks. Lisaks pälvis Cleveron AS ka Eesti parima ettevõtte 2018 tiitli.

EKA jaoks on Cleveron pikaaegne ettevõtluskoostöö partner. Tootedisaini osakonna ja Cleveroni esimene koostööprojekt – postiautomaat välistingimustesse, tehti 2010. aastal. 2018. aasta alguses andsid EKA disainitudengid oma panuse Cleveroni pakidrooni laadimislahenduse loomisesse.

Soovime Cleveron tiimile jätkuvat edu!

Loe veel ERRis

Sander Joon sai parima tudengifilmi preemia Tofuzi animafestivalil

Sander Joone "Moulinet". Stillkaader.

EKA animaosakonna vilistlane Sander Joon võitis oma õpingute ajal tehtud animatsiooniga “Moulinet” (2017) Gruusias Tofuzi rahvusvahelisel animafilmide festivalil parima tudengifilmi preemia.

Palju õnne!

Vaata "Moulinet" treilerit

Ott Kikkase stipendiumi pälvisid

Sigrid Luitsalu, Cathy Saarm ja

Eva Volmerson

Eva Volmerson, Cathy Saarm ja Sigrid Luitsalu. Foto: Urmas Puhkan

Tänavu pälvisid stipendiumi klaasikunsti osakonna magistrant Sigrid Luitsalu, keraamika osakonna magistrant Cathy Saarm ja keraamika osakonna III kursuse tudeng Eva Volmerson.

Palju õnne!

Loe veel

EKA tudengite näitusekujundus lõi ERMi pöördelised 90ndad

"Ise tehtud Eesti" - viimased ettevalmistused enne avamist (ERM)

Eesti Rahva Muuseumis on avatud uus näitus "Ise tehtud Eesti", mille fookuses on inimene 1990. aastate üleminekuperioodil toimunud muutuste keskel: poeinterjöörid, esimesed arvutimängud, underground peod – kõik see, mis tänaseks on saavutanud peaaegu mütoloogilise tähenduse.

Näituse kujundasid EKA sisearhitektuuri, arhitektuuri ja graafilise disaini tudengid, keda juhendasid EKA sisearhitektuuri osakonna kutsel arhitektuuribüroo b210 arhitektid ja disainibüroo Stuudio Stuudio.

Loe veel

Kandideeri oma loominguga vitriingaleriisse!

Anna Mari Liivranna näitus Vitriingaleriis EKKMi hoone välisseinal. Foto: Madis Kurss

Avatud on konkurss EKA fotograafia osakonna vitriingaleriisse perioodiks detsember 2018 – august 2019. Tegemist on pidevalt asukohta muutva galeriiga, mida saab kinnitada pea kuhu iganes. Konkursil on osalema oodatud kõik EKA tudengid.

Taotluse tähtaeg on 20. oktoober 2018.

Loe veel

Dr Anthony Gardneri intensiivseminar EKA doktorikoolis

Dr Anthony Gardner on Oxfordi ülikooli kunstiajaloolane, kelle intensiivseminar EKA doktorikoolis keskendus näituste traditsiooni mõtestamisele ja postsotsialismile.

EKA tudengite moeskulptuure saab näha Tartu Kaubamaja Moekuulutajal

Aasta alguses Eesti Kunstiakadeemia ning Hong Kongi Polütehnilise Ülikooli moemagistrantide ühistööna bambuslehvikutest valminud moetaiesed jõuavad peagi Eestisse ning neid eksponeeritakse 13. oktoobril publikule Tartu Kaubamaja Moekuulutajal.

Loe veel

Avatud loengud ja seminarid

EKA FOTO 20 teine vestlusring küsib: mis saab pärast kooli?

EKKMi kohvikus toimub 9. oktoobril kell 18 järjekorras teine EKA FOTO 20 klubiõhtu. Seekordse vestluse teemaks on: “Mis saab pärast kooli? Kunsti/kultuuriväljal töötamise võimalikud väljundid”.

Vestlust modereerib Airi Triisberg ning osalevad Kulla Laas, Minna Hint, Neeme Külm ja Marten Esko.

Loe veel

Iisraeli kunstnike Shahar Marcuse ja Avi Milgromi kunstnikuvestlused

Kahe Iisraeli kunstnikuvestlus toimub teisipäeval, 9. oktoobril kell 16, EKA ruumis A400.

Shahar Marcus (1971) töötab peamiselt performance’i ja videokunstivaldkonnas.

Avi Milgromi (1978) looming keskendub tihti kunsti ja tehnoloogia põimimisele – läbi digitaalselt töödeldud piltide ja videote või integreerides oma teostesse otseselt elektroonilisi ja mehaanilisi seadmeid.

Loe veel

Homme EKA aulas: Jaapani kunstiülikooli professorite ja vilistlaste filmide linastused

Sel nädalal külastavad meid Jaapani ülikooli Geidai Art University professorid ning vilistlased, kes tutvustavad homme kõigile huvilistele ka oma loomingut.

Koji Yamamura filmide linastus ja vestlus
9. oktoobril kell 15:30 -17:30
EKA aula A101 

Anna Budanova, Olga Pärna, Priit Pärna, Atshushi Wada ja Theodor Ushevi filmide linastus ja vestlus
9. oktoober kell 19:30-21:30
EKA aula A101

Loe veel

Koostööseminaril TalTechis arutletakse kiirprototüüpimisega seotud tehnoloogiate kasutamist loomingus

Deimantas Narkevičius, „20. juuli 2015“, 2016

Koostöös Eesti Kunstnike Liiduga korraldab TalTech 11. oktoobril kell 13.30-16.30 teadlastega koos töötamise võimalusi ja uusi tehnoloogiaid ning seadmeid tutvustava seminari kunsti- ja disainivaldkondade esindajatele.

Ettekandega esineb ka EKA vabade kunstide teaduskonna dekaan Kirke Kangro, kes kõneleb kommunismiohvrite memoriaali kaasautorina 3D tehnoloogiate kasutamisest selles projektis.

Loe veel

Näitused

Noore skulptori preemianäitus EKA galeriis

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre.

Noore skulptori preemianäitus "Olevik kui tundmatu" jääb avatuks 10 novembrini.

Loe veel

Karin Vicente kureeritud näitus ETDMis tutvustab Anu Rank-Soansi loomingut

Madalam kui muru. 1995. Madalkuumus. Foto: Madis Kurss

EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi nooremteaduri Karin Vicente näitus Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumis tutvustab disaineri ja kunstniku Anu Rank-Soansi loomingut. Esmakordselt eksponeeritakse tema mahukat tööstuskeraamikapärandit ja unikaalloomingut nii suures ulatuses, analüüsides ja avades nende maailmade erinevusi ja kokkupuutepunkte alates 1960. aastatest.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram