Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Únor 2019

I LETOS VĚNUJE LETIŠTĚ NA EKOLOGICKÉ PROJEKTY 24 MILIONŮ

Letiště Praha i letos vypisuje grantový program na podporu a ochranu životního prostředí v blízkém okolí. Efektivní podpora je právě ta, se kterou lze trvale počítat, a tuto výhodu přináší obcím a městským částem z okolí letiště grantový program ŽIJEME ZDE SPOLEČNĚ, který je vypisován již od roku 2004. Mezi celkem 17 obcí a městských částí z blízkého okolí se i v tomto roce rozdělí částka 24 milionů korun. Přidělené finance mohou v rámci pěti definovaných oblastí, tedy ochrany ovzduší, vod, péče o zeleň, protihlukové ochrany a odpadového hospodářství, použít dle potřeb a priorit dané lokality.

ZNÁME PODOBU NOVÝCH PARKOVACÍCH DOMŮ

Letiště Praha čekají v budoucnu stavební změny, které se dotknou také parkovacích domů. Vítěz soutěže na zpracování architektonického návrhu na novou parkovací budovu A, parkovací budovu B, tzv. plaza (prostor před Terminálem 2) a Skywalk (páteřní spojovací objekt) je architektonické studio D3A spol. s. r. o. Dle vítězného návrhu by měla proběhnout realizace výstavby parkovacích domů a návazných objektů. Nové řešení zároveň nahradí venkovní parkoviště a technicky zastaralejší parkovací dům A. Nové parkovací domy se stanou základem budoucí nabídky parkovacích služeb pro cestující po rozšíření Terminálu 2 a změně dopravního řešení před tímto terminálem. Vznik dvou nových parkovacích objektů je součástí letištní dlouhodobé rozvojové strategie. Cílem je nejen navýšení parkovacích kapacit, ale také celková modernizace a zvyšování komfortu pro cestující.

S REKLAMACÍ ZAVAZADEL NOVĚ POMŮŽOU VIRTUÁLNÍ KIOSKY

Cestující se na pražském letišti mohou setkat s novými virtuálními kiosky, které mohou využít v případě ztraceného zavazadla. Kiosky se nacházejí v celništích obou terminálů a umožňují vyplnění online formuláře v devíti světových jazycích. Zavedením reklamačních kiosků se Letiště Praha zařazuje po bok některých světových letišť, kde podobné systémy již fungují. Svoji úlohu plní například ve Skandinávii, velmi často se s reklamačními kiosky mohou setkat cestující na Novém Zélandu. V rámci středoevropského regionu se však stále jedná spíše o novinku.

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY A KOLEGYNĚ

Letišti se daří rozšiřovat svůj provoz, a proto i nadále pokračujeme v podpoře náboru, abychom doplnili naše řady. Hledáme pracovníky různých profesí. Práce v atraktivním prostředí mezinárodního Letiště Václava Havla Praha přináší zázemí silné a stabilní společnosti s řadou benefitů. Přijďte rozšířit naše řady a vnímat kouzlo dálek a cestování nejen při odletu. K dispozici je široká nabídka volných míst pro zkušené odborníky, absolventy i nadšence, kteří mají chuť zkusit něco nového a podílet se na budoucnosti letiště. Aktuální nabídku volných pracovních pozic můžete sledovat na pracovním portálu www.proudly.cz a na webové stránce www.pracenaletisti.cz.

ZALEŤTE SI DO BORDEAUX

Památky, dobré víno a krásná příroda, to je Bordeaux, významné přístavní město a jedna z nejslavnějších vinařských oblastí na světě. Nyní se sem z Prahy dostanete nejen s leteckou společností Volotea, ale nově i s dopravcem Ryanair. Rychle a za dobrou cenu se tam můžete zaletět podívat na velké náměstí Place de la Bourse, které je symbolem města, navštívit věž Pey Berland nebo jednu z nejstarších zvonic ve Francii Grosse Cloche. Za návštěvu stojí i palác Rohan, jeskyně Grotte de Pair-non-Pair s podobizny zvířat nebo most Aquitaine, který je unikátním architektonickým skvostem. A co by to bylo za návštěvu města, kdybyste neochutnali místní víno? S Bordeaux jsou spojené odrůdy jako Cabernet Sauvignon, Merlot, Semillon či Muškát. Navštivte některé z vinařství, využijte komentované cesty za vínem, nebo se zastavte v originální budově Cité du Vin (Město vína), kde se o víně dozvíte téměř vše. Společně s místními specialitami ryb, plodů moře, kachen, hus a holubů si tu užijete vyhlášenou francouzskou gastronomii.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - LEDEN 2018

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉH TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − LEDEN 2018

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.