Změny v modulu Mzdy
Antivirus-C a změna konstrukce nezabavitelných částek

Vážení zákazníci,

přinášíme Vám informace ohledně dvou změn v modulu Mzdy:

1) Antivirus-C - prominutí pojistného na sociální zabezpečení

2) změna konstrukce nezabavitelných částek pro výpočet srážek 

1. Antivirus-C

Firmy do 50 zaměstnanců si mohou snížit vyměřovací základ výpočtu pojistného za organizaci za měsíc červen, červenec a srpen.

S ohledem na tuto možnost byly do systému WAK INTRA přidány nové mzdové složky a aktualizován formulář PŘEHLED O VÝŠI POJISTNÉHO.

Protože podmínky pro prominutí pojistného se zjišťují v každém měsíci zvlášť, je možné, že v některém měsíci zaměstnavatel podmínku nesplní a prominutí pojistného neuplatní a v jiném měsíci podmínky splní a prominutí uplatní. 

Z tohoto důvodu je potřeba funkci pro výpočet sníženého pojistného aktivovat manuálně nastavením příslušných mzdových složek.

Ve výchozím nastavení výpočtu mezd NENÍ program Antivirus-C aktivován.

Nárok na prominutí pojistného uplatní zaměstnavatel na tiskopise „Přehled o výši pojistného“. Tiskopis se zasílá Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) pouze elektronicky.

 

Detailní popis změn a metodiku, jak na Antivirus-C naleznete v dokumentu Změny v modulu zaměstnanci pro období od 06.2020.

2. Nezabavitelné částky

Od 1. 7. 2020 se zvyšuje nezabavitelná částka na osobu povinného (dlužníka) ze 2/3 na 3/4 součtu částky životního minima jednotlivce a částky normativních nákladů na bydlení pro jednu osobu a nezabavitelná částka na vyživovanou osobu se zvyšuje z 1/4 na nezabavitelné částky na povinného na 1/3 této částky.

V této souvislosti byly v systému WAK INTRA upraveny parametry hodnot mzdových složek 3793 a 3794 a aktualizována funkce výpočtu mezd.

Detailní popis změn opět naleznete v dokumentu Změny v modulu zaměstnanci pro období od 06.2020.

Příjemnou práci Vám přeje tým pracovníků WAK System

e-mail: waksystem@waksystem.cz, tel. +420 251 612 552

 

Další projekty:     odi.waksystem.cz  |  dips.waksystem.cz  |  kiskan.waksystem.cz

WAK System, 1998 - 2020    
Sdílet na FaceBooku Sdílet na FaceBooku
MailerLite