Novinky z Letiště Praha - Prosinec 2019 Nezobrazují se obrázky? Klikněte prosím
Newsletter Letiště Praha 12/19
Na vánoční trhy do Budapešti

Perla Dunaje, tak se přezdívá Budapešti. V maďarské metropoli vás uchvátí starodávné lázně, všudypřítomná historie, ale i pohostinnost místních obyvatel.

V mezinárodní anketě cestovatelů, kterou vyhlásil portál Best European Destinations, byla dokonce Budapešť vybrána jako nejlepší evropská destinace letošního roku a město s nejkrásnějšími vánočními trhy. Hlavní tržiště se nachází před bazilikou sv. Štěpána, kde je také velký a bohatě zdobený vánoční strom – častý objekt turistů s fotoaparáty. Na trzích pořídíte místní vánoční cukroví a můžete se zahřát svařeným vínem nebo horkou čokoládou.

Při objevování budapešťské historie určitě nevynechejte gotický Budínský hrad společně s Hradní čtvrtí, obě nábřeží Dunaje a Andrássyho třídu s Náměstním hrdinů. Budapešť má rovněž nejstarší metro v Evropě, první linka zde byla otevřena již roku 1896. Malé podzemní stanice na vás zaručeně dýchnou nostalgií.

Na území města vyvěrá na povrch 123 termálních pramenů. Není tedy divu, že je zde spousta lázní – k těm nejznámějším a největším se řadí Széchenyi, v lázních Rudas zase můžete vyzkoušet vířivku na střeše s výhledem na město. Určitě si pak zajděte na některý z tradičních maďarských pokrmů: guláš, perkelt nebo langoše se smetanou.

Do Budapešti můžete letět z Letiště Václava Havla Praha s Českými aeroliniemi (linka v provozu třikrát denně) nebo s Ryanair (dvakrát denně).

Veselé Vánoce přeje Letiště Praha
Aktuálně z Letiště Praha
American Airlines prodlužuje provoz linky do Filadelfie

Letecká společnost American Airlines prodlouží o deset týdnů provoz sezónní linky mezi Letištěm Václava Havla Praha a Philadelphia International Airport. Linka tak bude v provozu od 8. května 2020 až do 6. ledna 2021. Díky prodloužení provozu ji tak bude moci využít k cestám mezi oběma městy dalších téměř 30 000 cestujících.

Letiště Praha odbavilo 17 milionů cestujících

Počtvrté v řadě padl na Letišti Václava Havla Praha historický rekord. Počet odbavených cestujících dosáhl hranice 17 milionů v rámci jednoho kalendářního roku. V průměru prošlo ruzyňským letištěm od začátku roku přibližně 49 tisíc cestujících denně. Za rekordními výsledky stojí navyšování počtu přímých leteckých spojení, stále vyšší obsazenost letadel i navyšování kapacit na stávajících linkách.

V provozu nové depo autocisteren

Letiště Praha otevřelo nové depo autocisteren s kapacitou 34 parkovacích míst a nový podzemní potrubní systém (tzv. produktovod) pro dodávky leteckých pohonných hmot. Původní depo autocisteren bude odstraněno, aby uvolnilo prostor pro vybudování provozních ploch potřebných pro první etapu rozšíření Terminálu 2, kterou v listopadu schválila vláda.

Letiště Praha směřuje k uhlíkové neutralitě

Letiště Praha posouvá své společensky odpovědné aktivity na poli životního prostředí a do roku 2030 chce dosáhnout uhlíkové neutrality snížením emise oxidu uhličitého ze svého provozu na nulu. K tomu by měl letišti přispět i nákup 100% zelené elektřiny. Letiště Praha navíc letos opět obhájilo mezinárodní certifikaci Airport Carbon Accreditation, jež nezávisle hodnotí úsilí letišť ve snižování uhlíkové stopy.

Akce na AeroParking
Parkujte pohodlně destinacím na dohled

PA Smart – 4 dny/790 Kč

Akce platí od prosince 2019 do dubna 2020
pro prvních 300 objednávek měsíčně.

ZJISTIT VÍCE
facebook twitter linkedin youtube instagram
Letiště Praha, a.s.

K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6, Prague
Czech Republic

+420 220 111 888
komunikace@prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání  všech Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

Zde.