Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Únor 2021

LETIŠTĚ PRAHA PŘIJALO EVROPSKÝ ZÁVAZEK TRVALE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE

Udržitelný rozvoj se stává nedílnou součástí letecké dopravy. Proto se také pražské letiště připojilo k celoevropské iniciativě Destination 2050, která si klade za cíl dosáhnout do roku 2050 uhlíkové neutrality na všech letech v rámci Evropy a z Evropy. Letiště Praha chce být lídrem v naplňování závazku Destination 2050 a za tím účelem už realizuje celou řadu vlastních projektů. Investuje například do úsporných osvětlení, zelené elektřiny, výměny střešních plášťů nebo protihlukových opatření. Motivuje také dopravce k nasazování tišších letadel a podporuje projekty zvyšující biodiverzitu v okolí.

OCENĚNÍ THE VOICE OF THE CUSTOMER

Letiště Praha získalo ocenění The Voice of the Customer, které uděluje Sdružení Aiports Council International. Toto ocenění náleží všem letištím, která se nadmíru starala o pohodlí a bezpečnost svých cestujících v náročném a nestandardním roce 2020. Jedním z pilířů pražského letiště společnosti je i Orientace na zákazníka, proto pokračujeme se stejným nasazením i v roce 2021. Jak certifikát ACI Airport Health Accreditation, získaný na podzim loňského roku, tak současné ocenění Voice of the Customer dokazují, že Letiště Praha jde v zavádění bezpečnostních opatření od začátku pandemie správným směrem.

FLYDUBAI PŘIDÁVÁ DALŠÍ LETY Z PRAHY

Letecká společnost flydubai potvrdila, že navýší počet letů na pravidelné lince mezi Prahou a Dubají. ​Od začátku března nabídne cestujícím až čtyři přímé lety týdně, nově bude do Spojených arabských emirátů létat také ve čtvrtek. Díky dalším frekvencím mohou cestující kombinovat cesty přes Dubaj i do vzdálenějších destinací v rámci celé sítě dopravce. Na trasu společnost nasazuje letadlo typu Boeing 737. Letenky jsou již v prodeji prostřednictvím webových stránkách dopravce www.flydubai.com.

EMIRATES NAVYŠUJE POČET LETŮ

Letecká společnost Emirates navyšuje od 2. března frekvenci letů z PRahydo Dubaje a nabídne až pět letů týdně. Nově společnost přidává z pražského letiště k dosavadním spojením i přímý let do Spojených arabských emirátů, a to každé úterý. Na trasu z Prahy do Dubaje dopravce nasazuje letadlo typu Boeing 777-300ER. Před cestou si vždy ověřte aktuální cestovní podmínky. Letenky je možné si rezervovat na webových stránkách letecké společnosti www.emirates.com.

BOEING 737 MAX OPĚT NA LETIŠTI

Letecká společnost Smartwings je připravena na pravidelný provoz s letadly typu Boeing 737 MAX 8. Evropská agentura pro bezpečnost letectví (EASA) oficiálně na konci ledna 2021 schválila obnovení provozu tohoto typu letadla a aerolinky tak mohou znovu začít létat s Boeingy 737 MAX v evropském vzdušném prostoru i na pražské letiště. Jednou z podmínek pro návrat letadla do běžného provozu jsou i technické zálety, které proběhnou i v Praze. První let s cestujícími je naplánovaný do španělské Malagy již na čtvrtek 25. února 2021. Typ Boeing 737 MAX je moderní typ letadla, který je tišší, má nižší spotřebu paliva a produkuje méně emisí.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - LEDEN 2021

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − LEDEN 2021

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero