EKA nädalakiri 28. august, 2023

2023/24 õa sissejuhatava nädala kava esmakursuslastele

Kolmapäev, 30.08.

  • Kell 10.00-12.00 EKA õppe- ja elukorralduse tutvustus aulas (A101)

Neljapäev, 31.08.

  • Kell 10.00-11.30 Professor Mart Kalmu loeng “Kuidas kunstiakadeemiast sai Kunstiakadeemia?” (eesti keeles) aulas (A101)
  • Kell 12.00-13.30 “EKA muuseum – kus, kellele, milleks?” Reeli Kõiv (eesti keeles) aulas (A101)
  • Kell 19.00-20.30 Üliõpilashümni õppimine – sissejuhatus koorilaulu, aula (A101)

Reede, 01.09.

  • Kell 12.00-13.30 AVAAKTUS aulas (A101)
Loe lähemalt

Uue õppeaasta alguse väljasõit Tamsesse

Täna, 28. augustil toimub 2023. aasta EKA õppeaasta-alguse väljasõit, mis viib EKA Muhu õppebaasi Tamsesse.

Õppebaas on olnud aastaid EKA üliõpilastele suviseks inspireerivaks praktikakohaks. Tänavuse aasta-alguse väljasõidu mõttetalgute teemaks on jätkusuutlikkus. Istutatakse oma taim, millega antakse panus EKA CO₂ jalajälje vähendamisse. 

Väljasõitu toetab ERASMUS programm.

Foto: Sandra Mell

Loe lähemalt

EKA värskendab LAETUSe programmiga taas Eesti innovatsioonimaastikku

24. augustil anti EKAs start disainiteaduskonna koostööprogrammi LAETUS teisele hooajale. Programmi avaseminariga tervitati uusi disainile avatud ning innovatsioonist haaratud partnereid, kelle hulka tänavu kuuluvad Cignomet OÜ, Eesti Rahvusraamatukogu, Liven AS, Tartu Loomemajanduskeskus ning Xarus Cosmetics OÜ.

Foto: Katerina Rothberg

Loe lähemalt

Näitused

EKA tudengid ehitasid Tsooru järvele ujuva suitsusauna

Teisipäeval, 29. augustil kell 14.00 toimub Antsla valla ja kogukonna ning Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri tudengite koostöös loodud ujuva suitsusauna avamine Tsooru järve ääres.

„Püha viha” on Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna esimese aasta tudengite väikeehitisena projekteeritud ning suvise ehituspraktika raames valmis ehitatud kursuseprojekt. 

Foto: Ardo Hiiuväin

Loe lähemalt

Jörn Frenzeli näitus „Minek ja seisak“ Galerii Positiivis

4. septembril kell 18.00 avab Galerii Positiivis EKA teenusdisaini õppejõud Jörn Frenzel fotonäituse „Minek ja seisak“.

Fotograafi senised lemmikteemad, perekond ja tema baltisaksa juured, on käesoleval näitusel teisenenud abstraktsemaks. 

Foto: Jörn Frenzel

Loe lähemalt

Jaanus Samma isikunäitus „Raudmehed“ EKKMis

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis on 15. oktoobrini avatud Jaanus Samma isikunäitus „Raudmehed“, mille on kureerinud Krist Gruijthuijsen (KW Kaasaegse Kunsti Instituut, Berliin). 

Samma esitleb näitusel uusi töid, millega jätkab meheks olemise uurimist rahvuslikes narratiivides ja võimu kujutamisel.

Foto: EKKMi press

Loe lähemalt

"Ära ületa teise piire" avatud viimaseid päevi

Feministeeriumi ja EKA Galerii näitus "Ära ületa teise piire" on veel avatud augusti lõpuni EKA väligaleriis.  Läbi avatud konkursi valminud seksuaalse nõusoleku teemaline näitus asub õues EKA maja seinal Kotzebue tänaval.

Kunstnikud: Kristiina Aarna, Karola Ainsar, Katharina Grepp, Heinvere Kärt, Annika Hint & Irmeli Terras, Maria Kapajeva, Sanna Kartau, Hanna Eliise Kask, Karis Kivi, Maria Izabella Lehtsaar, Annemarie Maasik, Marlene, Susanna Mildeberg, Katariin Mudist, Enn Nazarov, Liisa Niit, Katerina Rothberg, Pamela Samel, Tiina Sööt, Daria Titova, Kadi Viik, Laura Vilbiks

Foto: Kristiina Aarna

Loe lähemalt

Laurelli ja Kasemetsa „Brikollaaž“ Tallinna Linnagaleriis

Reedel, 1. septembril kell 18.00, avatakse Tallinna Linnagaleriis Camille Laurelli ja Erki Kasemetsa paarisnäitus „Brikollaaž“, kus materjalist saab kunst ja kunstist materjal ning kus teineteisele püstitatakse tühje ülesandeid ja antakse eksitavaid juhiseid.

Näituse kuraator on Siim Preiman.

Näitus on avatud 5. novembrini.

Loe lähemalt

Raamatud, loeng, konverents, töötuba

Lugemik & PUBLICS esitlevad: Raamatute ja häälte festival

Kirjastuse Lugemik ja Helsingis asuva raamatukogu ja projektiruumi PUBLICS algatatud festival koondab septembris, oktoobris ja novembris erinevaid sündmusi kirjastamise, raamatute ja hääle teemadel. Festivali raames on avatud ka näitus kõigist seni ilmunud Lugemiku raamatutest “Lugemik 100 Books”.

Näituse jooksul eksponeerivad teoseid kunstnik Flo Kasearu, kunstnik ja EKA fotograafia professor Marge Monko, disainer ja EKA graafilise disaini professor Ott Kagovere ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kuraator Sandra Nuut.

Loe lähemalt

Annika Toots ja Merilin Talumaa esitlevad raamatut “Your Time Is My Time”

2. septembril kell 17 toimub Kai kunstikeskuses raamatu “Your Time Is My Time” esitlus.

Raamatut tutvustavad koostajad Annika Toots ja Merilin Talumaa. Üritusel toimub vestlusring, kus osalevad raamatusse visuaalessee ja intervjuuga panustanud kunstnikud Laura Põld ja Maria Kapajeva

Visuaalesseedega panustanud teiste seas Ingel Vaikla,  Merike Estna, Katja Novitskova, Laura Põld ja Maria Kapajeva. Raamatu kujundas Kert Viiart.

Loe lähemalt

Cecilia Alemani avatud loeng EKAs

27. septembril toimub EKA auditooriumis A501 Cecilia Alemani loeng “Ulmade piim: Tagasivaade 59. Veneetsia biennaalile”. 

Cecilia Alemani on hetkel üks mõjukamaid kuraatorid maailmas. Ta kureeris 59. Veneetsia biennaali peanäituse, mis oli mitmes mõttes ajalooline ja pälvis palju kõneainet.

Fotol Cecilia Alemani. High Line'i loal. Foto: Liz Ligon

Loe lähemalt

Konverents “Keskkonnakaitse ja kultuurivormid Ida- ja Põhja-Euroopas – uusi vaatenurki”

EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi osalusel korraldatav konverents toimub 14. septembril Kumu auditooriumis ja 15. septembril Tallinna Ülikoolis.

Küsitakse ja vastatakse küsimustele nagu kuidas viimase aja teaduslikud arutelud, aga ka loomepraktikad on muutnud vaadet kultuuri ja keskkonnakaitse kokkupuutepunktidele Ida- ja Põhja-Euroopas? ning millega saavad neid regioone käsitlevad uued uuringud panustada laiematesse, globaalset keskkonnaliikumist puudutavatesse aruteludesse?.

Tutvu konverentsi programmiga.

Laura Põld. Lou Sheppard. Mere pühkimine + Suur tamm + Imelik maja. 2023. Foto: Joosep Kivimäe

Loe lähemalt

Suvel toimus helikunsti töötuba “Sonic Garden”

29. juulil toimus Massia residentuuris EKA- ja välistudengite koostööl valminud heliloomingu esitlusõhtu. Tegu oli Erasmus BIP helikunsti töötoa “Sonic Garden” väljundiga, mida vedasid eest kunstnikud Sten Saarits ja Roman-Sten Tõnissoo. Nädala kestnud intensiivkursus algas helikunsti ajaloo loengutega, keskendudes ennekõike ökoloogilisele helikunstile. 

Foto: Roman-Sten Tõnissoo

Loe lähemalt

Doktorikool

Jane Remmi näituse retsenseerimine

29. augustil kell 11.00 toimub kunsti ja disaini doktorandi Jane Remmi näituse “Kirjad minu naabritele. Mis tunne on olla sulgsuulane?” retsenseerimine Vaal galeriis.
Näituse retsensendid on prof Timo Maran ja prof Linda Kaljundi. Doktoritöö juhendaja on dr Urve Sinijärv.

Näitus “Kirjad minu naabritele. Mis tunne on olla sulgsuulane?” fookuses on kommunikatsioon ja koosloome kunstniku mitteinimestest naabritega ning looduskogemuse representatsioon maalis.

Foto: Jaanus Remm

Loe lähemalt

Nesli Hazal Oktay projekti retsenseerimine

31. augustil kell 14.00 toimub kunsti ja disaini doktorandi Nesli Hazal Oktay kolmanda disainiprojekti „Dissolving Distances“ avalik retsenseerimine Zoomis.

Projekti retsensendid on dr Oscar Tomico ja
dr Verena Fuchsberger. Doktoritöö juhendajad on dr Kristi Kuusk ja prof Danielle Wilde

Nesli Hazal Oktay töö eesmärk on pakkuda kehastatud intiimsust inimestele, kes on südamest lähedased, kuid füüsiliselt lahus. 

Foto: Nesli Hazal Oktay

Loe lähemalt

Preemia

Gerda Hansen pälvis Adamson-Ericu stipendiumi

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi laureaat on Eesti Kunstiakadeemia magistrant Gerda Hansen. Stipendiumi eesmärk on toetada ja tunnustada kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini valdkonnas tegutsevaid eesti noori. Gerda Hansen omandas bakalaureusekraadi Eesti Kunstiakadeemias ning jätkab sealsamas õpinguid kaasaegse kunsti eriala magistriõppekaval. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Prof. Krista Kodres „Eesti kunsti ajaloo“ I köitest "Deltas", Klassikaraadios

Kultuur ERR: "Ilmus koguteose "Eesti kunsti ajaloo"  esimene köide. Klassikaraadio saates "Delta" käis raamatust rääkimas kunstiajaloolane ja koguteose peatoimetaja Krista Kodres, kes sõnas, et kunstiajaloos on väga olulisel kohal ka sotsiaalne pilk, sest see aitab kunsti paremini mõista ja ühiskondlikku konteksti seada." 

Koguteose väljaandateks on Eesti Kunstiakadeemia ja SA Kultuurileht. 

Foto: Arno Mikkor

Kuula lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram