Virtualios pamokos (Kultūros paso programa)

Virtualios ŠMC pamokos – tai virtualus susitikimas su ŠMC edukatoriais ir menininkais. Susitikimo metu supažindinama su šiuolaikinio meno kūrėjų darbais, kurie buvo pristatyti 14-osios Baltijos trienalės parodoje. Šie darbai ir jų kūrybinis procesas pamokoje bus pristatyti specialiai šiam užsiėmimui kurtais video ir kita vaizdine medžiaga. Virtualios pamokos eigoje, bus užduodami klausimai padedantys geriau susipažinti su pristatomu meno kūriniu ir  paroda, moksleiviai diskutuos grupėse ir dalinsis savo pastebėjimais. Remiantis 14-toje Baltijos trienalės parodoje pristatytomis parodų temomis ir meno kūriniais, bus ugdomas kritinis mąstymas ir siekiama iš naujo pažvelgti į tuos kasdienybės aspektus, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo savaime suprantami. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai gaus namų užduotį susijusią su pamokoje aptartomis temomis. 

 

Registracija su Kultūros pasu: https://bit.ly/3jKxHG2

Registracija be Kultūros paso: edukacija@cac.lt

Užsiėmimai skirti 7–12 klasių moksleiviams
Trukmė: 45–90 min.

DebunkEU: atsparumas dezinformacijai Edukacinis užsiėmimas 14–18 metų moksleiviams


Kaip užtikrintai jaučiatės naršydami internete? Ar tikrai galite atskirti tiesą nuo gudriai užmaskuoto melo?

DebunkEU.org kviečia didinti atsparumą klaidinančiam ir melagingam turiniui internete, išbandyti savo informacinio raštingumo žinias bei įgyti naujų! Renginį pradėsime trumpu dezinformacijos įvadu. Sužinosime kas, kaip ir kokiu tikslu ją skleidžia ir kokį poveikį tai gali sukelti. Susipažinę su sąvokomis, patys pabandysime pabūti interneto troliais kurdami melagingas žinutes. Taip „Bad News Game“ žaidimo pagalba analizuosime galimą dezinformacijos poveikį.


Apie DebunkEU.org:

DebunkEU.org yra nepriklausomas tyrimų centras ir nevyriausybinė organizacija, analizuojanti dezinformaciją bei vykdanti medijų raštingumo kampanijas. DebunkEU.org vykdo žalingo ir klaidinančio turinio tyrimus Baltijos šalyse ir Lenkijoje, taip pat bendradarbiauja su organizacijomis Šiaurės Makedonijoje ir Jungtinėse Valstijose.

DebunkEU.org analitikų komanda per metus parengia daugiau nei 100 ataskaitų apie dezinformaciją, susijusią su tendencijomis Baltijos regione bei Lenkijoje, melagingas naujienas apie COVID-19, NATO, bei Astravo AE. DebunkEU.org taip pat stebėjo informacinį lauką 2020 Lietuvos Seimo rinkimų metu.

 

Užsiėmimai vyks anglų kalba.
Užsiėmimai skirti 14–18 metų moksleiviams.
Trukmė: 90 min.

Dėl registracijos į šį užsieėmimą prašome kreiptis el. paštu: edukacija@cac.lt

 

Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2, LT-01130, Vilnius
tel: +370 67010584
e-mail: info@cac.lt // www.cac.lt

Atsisakyti