Sumažėjus nerimui dėl kelis metus dalykinių renginių industriją kausčiusio COVID viruso, praėjusiais metais prasidėjo grįžimas prie “gyvų” renginių. Ši tendencija, nors ir atsargiai, su išaugusiu dėmesiu saugumui, tikėtina, tęsis ir 2023 m.
Kaip ir bet kokio verslo atžvilgiu, į dalykinius renginius žiūrima kaip į investicijas, kurios gali turėti didelės įtakos verslo augimui ir pajamų generavimui. „Allied Market Research“ duomenimis, pasaulinės dalykinių renginių industrijos dydis 2019 m. buvo įvertintas virš 1 135 mlrd. JAV dolerių, o jau po penkerių metų ji gali siekti 1 553 mlrd. JAV dolerių. Niekas negali numatyti, kokie pasaulio įvykiai dar nutiks, tačiau dalykiniai renginiai išlieka aktualūs ir reikalingi.
2022 metais Lietuvos dalykinių renginių industrija taip pat augo. Nors IV ketvirčio Lietuvos banko duomenys dar nepaskelbti, tikėtina, kad bendras dalykinio atvykstamojo nacionalinės pajamos viršys 230 mln. Eur, o šiais, 2023-iais metais, optimistinėmis prognozėmis industrija gali augti iki 20 proc.
Palaipsniui grįžtant į „normalią“ padėtį, svarbu išskirti pagrindinius faktorius išlaikančius dalykinių renginių industrijos svarbą ir, atsižvelgiant į ekonominę perspektyvą, būtinybę į juos laiku investuoti. Priimant sprendimus dėl investicijų į dalykinius renginius svarbu prisiminti 2015 m. atlikto tyrimo tarp B2B rinkodaros profesionalų duomenis, pagal kuriuos vidutinė dalykinių renginių investicijų grąža yra 25–34 %. Taigi, “gyvi”, hibridiniai ar virtualūs dalykiniai renginiai vis dar yra pagrindas verslui, į kurį reikia investuoti.
Š.m. kovo 30 d., “Global Meetings Industry Day” proga, Lietuvos konferencijų ir renginių asociacija organizuoja konferenciją “Re-Imagine Meetings. Investavimo kryptis – renginiai”, kurioje bus kalbama apie dalykinių renginių rėmėjų ir partnerių pritraukimą, renginių reikšmę verslui mezgant partnerystės tinklus bei pritraukiant investuotojus, dalykinių renginių rinkos vertę ir patrauklumą investuotojams.
|