EKA nädalakiri #130

Selgunud on EKA galerii näituseprogramm 2019. aastaks

LAURi teos uue EKA galerii avanäituselt. Foto: Martin Buschmann

EKA galerii näituste avatud konkursile laekus 46 taotlust ja lisaks ka mitmeid konkursiväliseid ettepanekuid. Galerist Pire Sova sõnul oli taotlusi palju ja konkurents tihe ning seetõttu sai planeeritud kevadsemestri asemel programm koostatud 2019. aasta lõpuni. 

Komisjon (Kai Lobjakas, Kristel Raesaar, Sten Ojavee ja Pire Sova) hindas taotluste kontseptsiooni põhjalikkust, vormilist teostust, kaasaegsust ja sotsiaalset relevantsust. Jälgiti, et programm oleks mitmekesine ning esindatud oleksid erinevaid teaduskonnad. Kandideerida võisid kõik, ka inimesed väljastpoolt EKA-t, aga seekord on programmis kõik peale ühe erandi EKA tudengite või vilistlaste näitused.

Vaata EKA galerii näituseprogrammi aastal 2019

Hansalinn Viljandi hõbedast meenemündi kujundab EKA tudeng Elisabeth Juusu

Elisabeth Juusu meenemündi kavand "4 sümbolit"

Eesti Panga nõukogu kinnitas Hansalinn Viljandi meenemündi konkursi võidutööks “4 sümbolit”, mille on kujundanud EKA graafilise disaini osakonna tudeng Elisabeth Juusu.

Auhinnatud meenemündil “4 sümbolit” on kujutatud keskaegsele kaubavahetusele pühendatud sümbol, mis ühendab endas vilja, kala, küünla ja koge kujutised. Viljandi 8-eurose väärtusega hõbedast meenemünt emiteeritakse 2019. aasta kevadel.

Loe veel

Marge Monko kunstnikupalgast: mul on hea meel, et see ei jäänud vaid ühekordseks populistlikuks žestiks

Marge Monko. Foto: Mark Raidpere

EKA fotoosakonna juhataja prof Marge Monko sõnul on pidevalt töötamisel see hea külg, et ei pea ennast ateljees iga kord uuesti nii-öelda lainele viima. "Sa ei ole sunnitud oma tööd jupitama ega kusagilt tunde näpistama, vaid oled teemas jäägitult sees. Ainult siis, kui on aega teosega seotud detaile läbi mängida ja mõelda, saavad tekkida uued võimalused," kiidab Monko kunstnikupalga tagamõtet võimaldada kunstnikel oma töösse süveneda.

Loe täispikka artiklit Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse veebilehel

EKA Design Showcase 2019 tutvustab koostöös ettevõtetega loodud uuenduslikke disainilahendusi

Olete oodatud EKA ja ettevõtete koostöös loodud uuenduslikumate disainilahenduste avalikule esitlusele – kohtume teisipäeval, 15. jaanuari pärastlõunal, EKA aulas!

– Ürituse avab e-residentsuse programmi asejuht Ott Vatter, kes tutvustab ühisprojekti arenguid, millega parandatakse e-residentsuse teenuse kasutajakogemust.
– EKA üliõpilased esitlevad värskemaid disainiprojekte – koostöös ettevõtete ja institutsioonidega loodud uuenduslike toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ning valmislahendused.
– Abakhan Creative Award stipendiumi laureaadi väljakuulutamine.

Oodatud on kõik tulevikudisaini huvilised!

Registreerimine

Töö- ja praktikapakkumised EKAlastele → liitu uue Facebooki grupiga!

Siit on hea õhku tõusta. Foto: Tõnu Tunnel.

Soovid lisaks õppimisele veidi tööd teha? Otsid praktikakohta? Oled värske vilistlane ja astud esimesi samme erialasel tööpõllul? Või tahaksid ise EKAlastele tööd või praktikavõimalust pakkuda?

Koondame üheskoos kõik säärased kuulutused uude gruppi nimega Töö- ja praktikapakkumised EKAlastele.

Head lendu!

Liitu grupiga Facebookis

Avatud loeng, töötuba ja koolitus

Disainiuurimuse avatud loeng ja töötuba: tekstuurikontseptsioonide mõju ja taju erinevates kultuuriruumides

Kõik huvilised on oodatud avatud loengule 14. jaanuaril EKA ruumi A202, kus toimub avalöök GOODMOOD Laboratory korraldatud töötoale. Uurimisgrupi töötoas, mida korraldatakse maailma parimates disainiülikoolides, hinnatakse kohalikul kultuurilisel tajul põhinevaid tekstuure. Saadud tulemusi võrreldakse ja analüüsitakse, et mõista tekstuuride kultuurilist sõltuvust.

Juhendajad on Théo Mahut (PhD interaktsioonidisain, Arts et Métiers ParisTech, Prantsusmaa) ja Kenza Drancourt (MA tööstusdisain, ENSCI Les Ateliers, Prantsusmaa).

Kõik huvilised on oodatud avatud loengule ning veel on vaba ka paar kohta kogu töötoas osalemiseks 14.–18. jaanuarini.

Registreermine töötuppa

Õppejõududele: koolituse „Keerulised suhtlussituatsioonid õppes“ registreerimine on avatud

Koolitab psühhiaater ja psühhoterapeut Andres Sild.

Jaanuaris toimuval EKA Hea Õpetamise Seminaril käsitletakse õppega seotud keerukaid suhtlemisolukordi ning loovaid võimalusi neid lahendada. Psühhiaater ja psühhoterapeut Andres Sild juhendab praktilise koolituse käigus, kuidas keerulistes olukordades toime tulla ja neid ennetada. Koos töötatakse läbi mitmesuguseid situatsioone, rollijooniseid, probleeme ja küsimusi. Toimuvad loengud, grupiarutelud ja juhtumite analüüsid.

Kahepäevasele kursusele saab registreeruda 8. jaanuarini ja ühepäevasele 18. jaanuarini või kuni rühmade täitumiseni.

Lisainfo ja registreerimine

Näitused

Katrin Enni näitus "Peaaegu paralleelsed" avatakse homme Vent Space projektiruumis

EKA kaasaegse kunsti magistrant Katrin Enni avab homme, 8. jaanuaril 2019 kell 18 Vent Space projektiruumis (Kunstihoone sisehoov, Vabaduse väljak 6/8) oma debüütnäituse „Peaaegu paralleelsed”.

Neljapäeval, 10. jaanuaril kell 19 toimub näituseruumis kontsert, kus kunstnik kannab ette erinevad helimaastikke, mis on loodud antud heliinstallatsiooni jaoks.

“Peaaegu paralleelsed” on audiovisuaalne installatsioon, mille lähtepunkt pärineb romantilisest ulmefantaasiast, kus üksildased robotid triivivad kosmoses ringi ja otsivad kaaslast.

Loe veel

Moeillustratsioonide näitus Nautica keskuses

Anita Miklavcic'i illustratsioon

Homme, 8. jaanuaril avatakse Nautica Keskuse aatriumis EKA moetudengite näitus, kus eksponeeritakse värkseid moejoonistusi. Näitus on avatud 27. jaanuarini.

Näitusel osalevad 2. kursuse moetudengid: Karl Martin Kelder, Karin Kreek, Susanna Belinda Kõgel, Karolin Kärm, Quitterie La Cotte, Nada Matuškova, Anita Miklavcic, Anne Liis Puhk, Pegah Rakhsha, Karl-Cristoph  Rebane, Anneliis Reili, Eva Linda Sammelselg ja Mairo Seire.

Juhendas: Kätlin Kaljuvee.

Madis Kurss'i näitus "Šassii" Hobusepea galeriis

Kaasaegse kunsti õppekava magistrant Madis Kurss'i isiknäitus Hobusepea galeriis on avatud kuni 14. jaanuarini.

Näitusel vaatleb Madis Kurss täiusliku tehnoloogia ihasid ning sellega kaasnevat paradoksi – tehnoloogia võime lahendada seni lahenduseta probleeme on sama suur, kui selle võime kõike ümbritsevat hävitada.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram