Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #107

UUDISED

TASEt näidates #1: vabade kunstide teaduskond

Kliki videol, et näha kuidas uusmeedia eriala magistrant Martin Rästa valmistab oma lõputööks heliinstallatsiooni "Vahevald". Tema lõputöö esitlus toimub 28. mail teatris NO99. Video: Cloe Jancis ja Lee Kelomees. Graafiline disain: Nathan Tulve, Johanna Ruukholm, Martina Gofman

EKA arhitektuuri, disaini, kunstikultuuri ja vabade kunstide magistritöid saab valmis kujul näha lõputööde festivalil TASE '18. Peanäitusel on eksponeeritud ka vabade kunstide teaduskonna bakalaureusetööd ning lisaks toimuvad mitmesugused satelliitüritused. TASE'18 avatakse EKA vabade kunstide teaduskonna hoones (Lembitu 1030. mail kell 17.00 ning kestab 13. juunini.

Loe veel

Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Sisearhitektide Liit sõlmisid magistriõppe edendamiseks koostöölepingu

Koostöökokkuleppe allkirjastasid ESLi nõukoja esimees Tiiu Truus ja EKA rektor Mart Kalm

8. mail toimus Eesti Sisearhitektide Liidu ja Eesti Kunstiakadeemia vahelise koostöölepingu pidulik allkirjastamine. Hariduskomisjoni esimehe Eero Jürgensoni sõnul annab koostööleping edaspidi võimaluse kõikidel ESL komisjonide liikmetel vastavalt vajadusele ja temaatikale panustada EKA arengutegevusse, et jätkuks kvaliteetne ja tulemuslik eestikeelne magistriõpe.

EKA sisearhitektuuri osakonna proovieksamid Tartus, Tallinnas ja Viljandis

Kõigile, kes tahavad end sisearhitektuuri bakalaureuseõppesse sisseastumiseks võimalikult hästi ette valmistada, pakume aprillis-mais võimalust proovida kätt proovieksamitel. Pärast ülesande lahendamist saab õppejõududelt kohapeal ka tagasisidet. 

Proovieksamite ajad:

  • Tartus on proovieksam juba toimunud. Vaata pilte siit!
  • R, 18.05.2018 kl 10.00-13.00 Tallinnas EKA sisearhitektuuri osakonnas (Nunne 16) - registreeru
  • L, 26.05.2018 kl 12.00-15.00 Viljandi Lennukitehases (Hariduse 12A, Viljandi) - registreeru
Lisainfo Facebookis

STARTERcreative’i 2. koha sai tootedisaini tudeng Kevin Laus meeskonnaga!

Vasakult: Kevin Laus, Martin Nõlve ja Loov Eesti juht Eva Leemet. Foto: Harri Tiits

STARTERcreative kevadprogrammis 2. koha saavutanud Aug-Tex meeskonnas oli ka EKA tootedisaini tudeng Kevin Laus. STARTERcreative on ingliskeelne ideede arendamise õppeprogramm, mida veavad 5 ülikooli (TLÜ, EKA, EMTA, EBS ja EEK). Pärast 3-kuulist õppetegevust jõudis demopäevale 22 meeskonda. EKAst oli esindatud 7 tudengit.

Loe veel

Köler Prize 2018 peapreemiat jagavad Anna Škodenko ja Tanja Muravskaja ning publikupreemia pälvis Holger Loodus

Tanja Muravskaja (vasakul) on EKA fotoosakonna vilistlane ning õppejõud. Anna Škodenko (keskel) on EKA maaliosakonna vilistlane ja maaliosakonna õppejõud. Holger Loodus (paremal) on EKA vilistlane, õppejõud ja maaliosakonna meister. Palju õnne! Foto: Helen Melesk

Zürii sõnul seisneb peapreemiale kahe kunstniku valimise põhjus selles, et neid mõlemaid iseloomustab tung tegeleda meie aja iseärasustega, kuid nad on valinud selleks väga erinevad moodused. Mõlemad neist on selgelt välja näidanud oma avatust katsetustele ja ebaõnnestumistele ning formaalsete, kontseptuaalsete ja isiklike riskide võtmisele.

Loe veel

AVATUD LOENG

Infotund: EKAs valminud teostega “kauplemine” turul

Infotundi korraldab EKA teadus- ja arendusosakond. Sissejuhatavad ettekanded teevad ettevõtluskoordinaator Ingela Heinaste ja jurist Anne-Riin Kütt.

Teisipäeval, 15. mail kell 14 toimub Estonia pst 7 õppehoone ruumis 440 infotund, milles käsitletakse õppetöö käigus valminud tööde autorlusega esile kerkivaid küsimusi:

1) Kes on õppeprotsessis valminud teoste autoriteks EKAs ?
2) Missugused on autoriõigused?
3) Kuidas jaotuvad autorite varalised õigused tudengite, õppejõudude ja EKA vahel?
4) Missugused on võimalikud autoriõigustega seotud kokkulepped koostöölepingutes, et vältida hilisemaid vaidlusi ja varalisi kahjusid?

Loe veel

NÄITUSED

EKA maal näitusel “Fiktsioonid”

Laura Talveti maal (fragment)

Teisipäeval, 15. mail kell 19:00 ​avavad Eesti Kunstiakadeemia BA maaliosakonna 2. kursuse üliõpilased ARSi kunstilinnakus (Pärnu mnt 154) ühisnäituse “​Fiktsioonid​”​. Näitus jääb avatuks 17. maini.

Kunstnikud:​ Karola Kaugema, Janne Lias, Aleksandra Zdrzałka, Laura Talvet ja Adam Vít.

Loe veel

Teletornis toimub Eesti kõrgeim moenäitus “NIHE”

Kolmapäeval, 16. mail, kell 16 avatakse Tallinna Teletornis Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite näitus "NIHE", millega kõigutatakse traditsioonilise moedisaini piire. Futuristlik näitus jutustab loo planeedist nimega NIHE – näitusel saab näha 12 teost, mis on ainulaadsed ning millel puudub praktiline seos maailmaga, kuid on see-eest leidnud oma suuna tulevikku.

Näitus Tallinna Teletorni 21. korrusel jääb avatuks 30. septembrini 2018.

Loe veel

EKA FOTO näitusel "Plexus" ISFAGis

17. mail kell 18 avavad Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna tudengid näituse Plexus ISFAGi galeriis (Põhja pst 35) Tallinnas.

Näitusel osalevad: Laura Barreda, Martin Buschmann, Katie McFadden, Annika Grabold, Marianna Gunja, Elis Jurkatam, Eliis Laul, Hanna-Christina Laupmaa ja Elena Zottola

Loe veel

Klaasikunsti tudengite näitus „MEELEGA“

Tallinna Linnavalitsuse teenindusbüroos (Vabaduse väljak 7) on avatud EKA klaasikunsti osakonna II kursuse tudengite näitus „MEELEGA“.

Näitusel osalevad: Maris Maasikas, Hevel Sarv, Ksenia Beljajeva, Salome Laev, Kristiina Väljamäe ja Silja Raantse.

EKA installatsioon- ja skulptuur näitusel "Great Results on All Machines"

EKA skulptuuri- ja installatsiooni osakonna tudengite grupinäitus “Great Results on All Machines” on Telliskivi Loomelinnaku Rohelises Saalis avatud 18. maini iga päev 14:00–20:00.

Kunstnikud: Ariana Muizi Gutiérrez, Andrea Basto Ball, Alexander Webber, Heidi Paju, Katie Mc Fadden, Mari Männa, Michael Fowler, Olesja Semenkova, Richard Engel, Sten Eltermaa ja Tamar Paal.

Loe veel

Stsenograafia tudengite fotonäitus "Animus" Fotomuuseumis

Fotomuuseumi projektiruumis (Raekoja 4/6) on avatud EKA 1. kursuse stsenograafiatudengite fotonäitus “Animus”. Näitus on avatud 21. maini, mil toimub ka näituse pidulik lõpetamine kell 17:00.

"Animus" räägib ruumitemaatikast ja inspiratsioonist. Valgus, vari ja värv, inimene ja keskkond loovad mitmetasandilise kollaaži, mis on omavahel põimunud, kuid jätab vaatajale struktureeritud koosluse.

Kunstnikud: Katharina Kuusemets, Liisa Maria Lai, Nika Levner, Fey Piir ja Grete Rahi.

Kristi Kongi näitus dialoogis Kasper Bosmansiga KUMUs

KUMU sisehoovis on avatud EKA maaliosakonna dotsendi Kristi Kongi näitus dialoogis Kasper Bosmansiga. Näituse aineseks on muuseumit ümbritsev keskkond. Ühelt poolt Kadrioru park ja selle barokkpärand, teiselt poolt Lasnamäe brutaalne paneelvöönd. Kunstnikud ei lähtu mitte ainult sellest, mis on olemas, vaid ka sellest, mis tinglikult võiks olla, kui tegevus toimuks Imedemaal mõnes Alice’i seikluses. Kuraator Kati Ilves.

Näitus on avatud 21. maini.

Loe veel

Graafikatriennaali noortenäitus “Sfäärid” EKA galeriis

EKA galeriis on avatud Graafikatriennaali noortenäitus “Sfäärid”, mille on kureerinud EKA graafika osakonna dotsendid Eve Kask ja Oliver Laas ning kus teiste seas osalevad ka EKA vabade kunstide teaduskonna vilistlased ning praegused tudengid.

Noortenäitus toimub kahes osas. Esimene osa avatakse 10. mail kell 17.00 EKA Galeriis ning jääb avatuks 26. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

EKA animatsiooniosakonna tudengifilmid Brasiilias

Kaader Shakir Khani filmist "Control"

Anima Mundi on rahvusvaheline animatsioonfilmide festival, mis toimub juulis Brasiilias Rio de Janeiros ja São Paulos. 2018. aasta programmi on valitud Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas valminud 3 filmi:

“Ükskord igavuse väljadel”, Teele Strauss, 2017

“Control”, Shakir Khan, 2018

“Šuma”, Lucija Mrzljak, 2016

AVATUD AKADEEMIA

EKA avatud akadeemia Kalamaja päevade eri!

Joonistamise töötuba. Ehitamine paberiruumis 19.05

Leitakse kompositsioone väikesel ja suurel skaalal, kogutakse kokku endale meelepäraseid objekte ja elemente ning ehitatakse valitu toimivaks tervikuks. Vastavalt ilmale toimub töötuba Kalamaja tänavatel või KAPA Paberipoes. Kõik kursuseks vajalikud materjalid on kohapeal olemas. Juhendab Ann Pajuväli

Loe veel

Joonistamise töötuba. Kontrolli tõmmet! 19.05

Lühikursusel visandatakse oma vaateväljast vaid seda, mis tõmbab joonistama – olgu see detail inimesest, ruuminurk või tänava üldvaade. Ühtlasi õpitakse ka mitte joonistama seda, mis meid niipalju hetkel ei huvita ning avastama oma kalduvusi ümbritseva vaatlemisel ja kujutamisel. Osalejad saavad end paigutada üksteise vaatevälja, et leida vaatlusmaterjali. Juhendab Allan Kukk

Loe veel

Peatselt alustavad kursused – veel on võimalik liituda!

Joonistamine botaanikaaias. Taimeaiaimelised 16.-28.05

Juhendab Ülle Marks

Loe veel

Joonistamine. Minu keha, minu nägu. 16.-28.05

Juhendab Ülle Marks

Loe veel

Blogimine vabavaraga 22.-24.05

Juhendab Eva Labotkin

Loe veel

Luxury and Fashion Study Trip to London 28.-30.05

Juhendab Miguel Martins

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111
Nädalakirja toimetab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram