A poszt a vártnál jóval több visszajelzést váltott ki.
(Ha most gyorsan ellenőrizni akarod, hogy mennyi az annyi, tedd meg nyugodtan, de szerintem nem leszel irigy rám :-DD. )
A vártnál jóval több is nagyon kevés, ha a like-ok vagy a hozzászólások számát nézzük. Ha viszont az azóta feliratkozókat veszem, az már nem rossz konverzió, már majdnem 15%-a az eléréseknek (úgy, hogy a LinkedInre csak ma reggel tettem ki a posztot).
Csalódott vagyok? Nem.
Elégedett? Részben.
Lelkes? Igen!
Nem vagyok csalódott, mert a posztban közzétett mini-sztori elérte a célját. Felkeltette a kíváncsiságot és többeket cselekvésre is ösztönzött. Arról, hogy minek tulajdonítom ezt és mitől vagyok elégedett, legújabb blogposztomban olvashatsz többet! (Ott a ceruzát is megnézheted közelebbről!)
Mitől vagyok lelkes? Attól, hogy ezzel a poszttal nemcsak egy kézreálló példám lett a fenti cikkbe, de jó téma is adódott:
Hogyan kezeld helyén a social médiát?
Tudd, hogy mire való és mire nem!
Csak annyi energiát tegyél bele, amennyit megérdemel!
- Fizetett hirdetések nélkül itt nem fogsz direktben eladni semmit. Tudsz viszont rövid távú érzelmi hatást gyakorolni. (Hogyan? Hát persze hogy sztorikkal!)
- Ezt pedig felhasználhatod arra, hogy saját platformjaidra tereld az embereket, ahol az étvágygerjesztővel megkínált közönség szívesen fogyasztja majd azt a menüt is, ami ott várja. (Én csak egy mondatban írtam le, hogy kb. mire számíthatsz, ha megadod az e-mail címed, mert tudtam, hogy aki átkattint szépen megírt landingemre, az már szinte biztos, hogy feliratkozik a “receptekre”)
- Ne szánj túl sok időt egy-egy ilyen kis szösszenet megfogalmazására! Dobd össze, rakd ki, menj tovább. (Ezt a fentit egy iskolai padon ülve pötyögtem be a telefonomba, míg a fiamra vártam. Benne is maradt 3-4 elütés. És?)
- Legyen jó a kép/ kreatív, de ha már félórája próbálod megtalálni a fény megfelelő beesési szögét a fotóhoz, vagy 20 percnél tovább masszírozod a Canvát, tudd: ez már a ló túloldala!
- Tartsd észben: a közösségi média a gyorsan romló, elillanó tartalmak terepe. Legyen oké, amit ideteszel, de az igazán jól kibontott, értékes és különleges kontentnek keress méltóbb helyet! (Blog, hírlevél vagy bármi más SAJÁT felület) lesz jó erre.)
Most azt kérdezed, hogy akkor egyáltalán minek bármit is kitenni, érdemes-e ennyi energiát rászánni a social médiára? Nem elpazaroljuk-e így a drága sztorikat?
Nem!
Sztori rengeteg van, mind sokféleképpen hasznosítható és nem vesztítenek az értékükből azzal, hogy többször, több helyen, többféleképpen jelennek meg.
A sok kis sztori, amit a social médiában szétszórunk, lassan egy naggyá áll össze: ez lesz a Te Történeted, (tudod, a “naaagy, egyetemes, világméretű”).
Ezektől az apróságoktól épül szépen organikusan a branded.
És ezek azok a morzsák, amiket összeszedegetve megy utánad a közönséged és közben követőből észrevétlenül márkád elkötelezett rajongójává válik.
Hű, még mindig olvasod?? Te aztán tényleg kíváncsi vagy a ceruza-sztori folytatására!
Az a gáz, hogy nem olyan nagy szám, mint amekkora feneket kerítettem neki…
|