Informačník Slovenskej katolíckej misie v Bruseli

september 2017

Púť do Banneux

V sobotu 16. septembra pozývame všetkých veriacich na každoročnú púť do Banneux pri príležitosti sviatku Sedembolesnej Panny Márie. Tento rok bude hlavným celebrantom benediktín o. Michal Kukuča, ktorý je prvým slovenským vlogerom z rodu zasvätených, známy tiež ako Mních s kamerou. Program sa začne modlitbou sv. ruženca o 12:00. 

V prípade, že plánujete ísť autom a máte voľné miesto, ponúknite ho prosím na našich stránkach inzercie, alebo v časti komentáre v článku o podujatí.

Dodatočné informácie

Otvorenie školského roka

Nový školský rok otvoríme v nedeľu 10. septembra sv. omšou. Po nej sa stretneme na školskom dvore lýcea La Retraite, kde budeme mať možnosť sa spoločne podeliť o zážitky z prázdnin. Pre deti budú pripravené rôzne hry. Nezabudnite priniesť niečo pod zub (napr. koláč), s čím sa chcete podeliť.

Chcem vedieť viac

Zapojte sa na sv. omši spevom

Aby to bolo otvorenie nového školského roka radostné, pozývame všetkých ktorí majú chuť, aby sa zapojili do spevu na nedeľnej sv. omši. Nácvik piesní bude v sobotu 9. septembra o 16:00 v kostole Sacré-Coeur

Chcem si zaspievať

Čitateľský klub

Od septembra chceme rozbehnúť čitateľský klub, kde budeme počas pravidelných stretnutí (raz za tri týždne) diskutovať o knihe, ktorú si vopred prečítame. Srdečne Vás pozývame na prvé informačné stretnutie, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 14. septembra o 20:00 na Jenneval 10. Prvou diskutovanou knihou bude "K jádru křesťanství" (Mere Christianity) od spisovateľa C. S. Lewisa.

Chcem sa zapojiť

Nová športová sezóna

S novým školským rokom otvárame aj novú športovú sezónu. Prídite si oddýchnuť pri futbale, florbale, či basketbale. Pre malé deti sú pripravené pohybové aktivity s Krtečkom, kým tie staršie si môžu zahrať florbal či basketbal. V prípade záujmu kontaktujte zodpovedných za jednotlivé športy.

Chcem športovať

Slovenská katolícka misia v Bruseli

Rue Jenneval 10, 1000 Bruxelles

Tel.: +32 499 24 00 71

Web: www.skmbrussels.be

LIKE TWEET FORWARD

Tento email ste obdržali, pretože ste sa prihlásili na odber Informačníka na našej webovej stránke, alebo ste on požiadali iným spôsobom.

Zrušenie odberu emailov

MailerLite