EKA nädalakiri #118

EKA FOTO 20 üritustesarjas mõtestatakse fotograafia rolli kaasajal

EKA fotograafia osakonna üliõpilased Krõõt Tarkmeel, Taaniel Raudsepp ja Laura Toots õppereisil Berliinis 2008.a. Foto: Kristiina Hansen, graafiline disain: Mai Bauvald ja Ran-Re Reimann.

Sel õppeaastal täitub kakskümmend aastat esimese fotograafia õppekava loomisest Eesti Kunstiakadeemias. Sel puhul toimub üritustesari EKA FOTO 20 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, mille asutajad on fotograafia osakonnaga samuti tihedalt seotud.

Neljal oktoobrikuu teisipäeval (2.10, 9.10,16.10 ja 23.10) kell 18 leiavad EKKMis aset EKA FOTO 20 klubiüritused. Toimuvad vestlusringid fotograafia rolli mõtestamisest kaasajal, lisaks pakutakse kogemiseks kunstnik-kokkade ja kunstnik-DJde loomingut.

Loe veel

EKA magistritööna valminud "Sweet Sweat" võitis Indie-Anifestil parima tudengifilmi preemia

EKA animatsiooni osakonnas magistritööna valminud Jung Hyun Kim'i (Lõuna-Korea) film "Sweet Sweat" (2018) võitis Indie-Anifestil parima tudengifilmi preemia "Prize for First Flight".

Tema pastellidega joonistatud film "Sweet Sweat" on valitud juba mitmete mainekate animatsiooni festivalide programmidesse üle maailma.

Palju õnne!

Loe veel

EKAlaste rekonstrueeritud Aleksander Vardi hiidpannoo jõudis tagasi EÜSi seinale

Reedel, 28.septembril toimus Eesti Üliõpilaste Seltsi ruumides suurejooneliselt Aleksander Vardi ajalooteemalise hiigelpannoo taasavamine. Rekonstrueerimistööd juhtis EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakond. Taastati üksnes väga kehvas seisus olnud säilinud osad, kadunud osi asendab lõuendile trükitud must-valge foto.

Rekonstrueeritud hiigelpannood saab EÜS-i majas Tartus näha 3. oktoobrini.

Loe veel

Ekskursioonid EKA uues majas

9. oktoobrist alustame avalike ekskursioonidega, kus saab kuulda maja minevikust ja miks on meie vilistlased, KUU Arhitektid, EKA uue õppehoone just niiviisi kavandanud. Näha saab nii maja avalikke ruume, kuhu on külalised alati teretulnud, kui ka peidetumaid soppe, stuudioid ja töökodasid.

Teisipäeviti kell 12.
Kohtumine fuajees.
Ekskursioon kestab 1h.
3€.

Registreerimine

EKA rebastepidu 2018

Juba sel kolmapäeval, 3. oktoobril, SVETA baaris. Rebastel palutakse ettevalmistusteks kohale tulla kell 20. Peo algus kell 21!

Iga rebaste kursus valmistab ette booli ning esitleb seda EKA tipp-žüriile performance'iga.

Dresscode: non-boring
Lisainfo: SAUN! (rätik kaasa)

Loe veel

Avatud loengud ja seminarid

Juba homme algavad EKA FOTO 20 klubi vestlusringid!

EKA fotoosakonna 20. sünnipäeva tähistavad klubiõhtud EKKMis saavad alguse juba 2. oktoobril kell 18, kui vesteldakse teemal “Fotograafia? See on imelihtne! – Erinevad fotograafia valdkonnad”. Osalevad Toomas Järvet, Tanja Muravskaja, Anneli Porri ja Vahur Puik, vestlust juhib Reimo Võsa-Tangsoo.

Õhtu DJ on Ott Kagovere ja itaalia toitu pakub Alessandro Volpin.

Loe veel

EKA arhitektuuri Avatud Loeng: Jason Hilgefort

Neljapäeval, 4. oktoobril algusega kell 18 toimub EKA aulas Hollandis ja Hong Kongis tegutseva urbanist-arhitekti Jason Hilgeforti avalik loeng. Hilgefort keskendub oma töös eelkõige tuleviku kübermaailmale ja sellele, kuidas nüüdistehnoloogiad võiksid muuta linnaplaneerimist.

Loe veel

Tuntud leedu kunstnik Deimantas Narkevičius tutvustab oma loomingut

Deimantas Narkevičius, „20. juuli 2015“, 2016

Loeng toimub reedel, 5. oktoobril kell 16 EKA ruumis A302.

Deimantas Narkevičius (1964, Leedu) on kunstnik, kes elab ja töötab Vilniuses. Oma loomingus uurib Narkevičius isiklike mälestuste suhet poliitilise ajalooga, eriti oma kodumaal Leedus. Narkevičiuse filmid, kus ta sageli (taas)kasutab dokumentaalseid arhiivisalvestisi, kaadritagust häält, intervjueerimist, sündmuste taasesitamise ja -kehastamise võtteid ning leitud fotosid, allutavad ajaloolised sündmused kino narratiivsele struktuurile.

Loe veel

Disainiteaduskonna avatud loeng: Disainibüroo Form Us With Love

Esmaspäeval, 8. oktoobril kell 16 saab EKA 4. korruse avatud alal (A400) kuulata Stockholmi disainibüroo Form Us With Love (FUWL) liikmete avatud loengut. Loengus pealkirjaga Design Real Change keskendutakse sellele, kuidas jätkusuutlikkus on muutunud idealistlikkuse küsimustest paratamatuseks.

Loe veel

Näitus

Kolmapäeval avatakse esimene näitus uue maja EKA Galeriis

Noore skulptori preemianäituse "Olevik kui tundmatu" avamine toimub kolmapäeval, 3. oktoobril kell 18, kus kuulutab rahvusvaheline žürii ka välja grand prix ning I ja II preemia.

Osalevad kunstnikud: Darja Krasnopevtseva, Izabella Neff, Johannes Luik, Katrin Enni, LAURi, Nele Tiidelepp, Olesja Semenkova, Richard Engel, Valetto Alexandre.

Loe veel

Joonistusõppejõud Ülle Marksi näitused Tallinnas ja Kärdlas

Kunstnikepaari Ülle Marksi ja Jüri Kassi kujundustööd ja visandid EKA raamatukogus

5. oktoobril kell 16 avatakse EKA raamatukogus näitus "Ülle Marks & Jüri Kass: TANDEM", kus saab näha kahe EKA õppejõu ja kunstnikepaari kujundatud postmarke ja raamatukujundusi. Valmis töid rikastavad ka visandid.

Loe veel

Ülle Marksi vabalooming Kärdlas – näitus, vestlusring ja avatud joonistusstuudio

Hinnatud EKA joonistamise õppejõud Ülle Marks avab laupäeval, 6. oktoobril kell 18, Nelja Nurga Galeriis (Keskväljak 5a, Kärdla, Hiiumaa) oma joonistuste näituse "Ajalik ja Ajatu. Ruum minus ja mu ümber."

Loe veel

Näitus "Kuidas: elada. Virtuaalsed biograafiad" kutsub kujutlema elulugusid

Ingrid Allik (EKA keraamika osakonna õppejõud), Dre Britton (Suurbritannia kunstnik) ja Laura Põld (EKA keraamika vilistlane) – eksponeerivad EKKMis isiklikust elust ja koduruumist inspireeritud objekte, mis kutsuvad vaatajaid ette kujutama nende autorite võimalikke biograafiaid.

"Kuidas: elada. Virtuaalsed biograafiad" jääb avatuks 4. novembrini.

Loe veel

"omavahel. oskustest" kõrvutab klassikuid värske materjalitundliku loominguga

EKKMis saab esmakordselt näha eesti tarbekunsti klassikute teoseid dialoogis noorema põlvkonna autorite materjalitundliku ning protsessipõhise loominguga.

Näituse on kureerinud EKAlased Laura Põld (EKA keraamika osakonna vilistlane) ja Kati Saarits (EKA skulptruuri ja installatsiooniosakonna vilistlane, vabade kunstide teaduskonna õppeassistent). Osalevad samuti mitmed meie vilistlased.

"omavahel. oskustest" jääb avatuks 4. novembrini.

Loe veel

EKA maailmas

Kristiina Uslar osales näitusel "Homo Faber" Veneetsias

Klaasskulptuur "Sharp Emptiness I". Kristiina Uslar, 2014.

EKA klaasikunsti osakonna dotsent Kristiina Uslar osales näitusel "Homo Faber" Fondazione Giorgio Cinis, San Giorgio Maggiore saarel, Veneetsias. Klaasskulptuur "Sharp Emptiness I" on väljas Best of Europe kategoorias.

Loe veel

Maailm EKAs: Jaapani ülikooli Geidai Art University professorite ja vilistlaste visiit ja filmide linastused

Oktoobri alguses külastavad Eesti Kunstiakadeemiat Jaapani ülikooli Geidai Art University professorid ning vilistlased.

Koji Yamamura filmide linastus ja vestlus
9. oktoobril kell 15:30 -17:30
EKA aula A101 

Anna Budanova, Olga Pärna, Priit Pärna, Atshushi Wada ja Theodor Ushevi filmide linastus ja vestlus
9. oktoober kell 19:30-21:30
EKA aula A101

Loe veel
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111
Nädalakirja toimetab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

 

Facebook Instagram