EKA nädalakiri #113: uue maja uudised

17.00: Avaaktus
Kõnelevad Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, EKA rektor Mart Kalm, uue maja arhitektide esindaja Eik Hermann, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kultuuriminister Indrek Saar, Tallinna linnapea ja kuratooriumi esindaja Taavi Aas ning vilistlane ja emeriitprofessor Leonhard Lapin.

19.00: Vastuvõtt

19.15: Vaba mikrofon tervitussõnadele

20.00: Raamatu „Kunstiakadeemia uus maja” esitlus ja maja ajaloo näituse „EKA uus kodu. Sukavabriku pärand” avamine

21.00: Soolaleivapidu. Tuju loovad EKAs võrsunud bändid, DJ-d ja sõbrad Kukerpillidest Zahirini.


Ootame Sind külla!

Riietus: Soovitavalt EKA disain

Palun teata oma tulekust siin
Loe veel

Intervjuu EKA uue maja loojatega: KUU arhitektid

EKA uue õppehoone ehitus. Foto: Tõnu Tunnel (mai 2018)

Kalamajas ja selle lähiümbruses on mitmeid tühje, kasutuseta, lagunevaid tööstushooneid, kuid üks selline on praegu juba aasta aega olnud aktiivses ehitusjärgus – Põhja puiestee ja Kotzebue tänava nurgal seisnud vanasse vabrikusse rajatakse Eesti Kunstiakadeemia uus õppehoone.

Arhitekt Eugen Habermanni projekteeritud Rauaniidi vabriku vanim osa valmis 1929. aastal, kuid nõukogude ajal tegutses seal tekstiilitoodete vabrik Punane Koit, mil tehti hoonele ka juurdeehitusi. Taasiseseisvumise järel kuni 2013. aastani toodeti seal Suva ärinime all sukki ja sokke. Uued majanduslikud tuuled ja linnaehituslikud kombed põlgavad tehasehooneid muudkui linnaserva ja nii on kiiresti gentrifitseerunud Kalamajas jäänud tühjaks mitmeid tehaseid, mis omale uut sisu loomas.

Eesti Kunstiakadeemia ostis vabrikuhoone Kalamajas ja asus seda koostöös EKA arhitektuurieriala vilistlaste Kuu arhitektidega ülikooli õppehooneks kavandama. See toob Kalamajja täiesti uue funktsiooniga rajatise, mis kindlasti kogukonna elu mõjutab ja elavdab. Uurisime hoone loojatelt, mida on Kalamajja uueks õppeaastaks oodata.

Loe veel ja vaata Tõnu Tunneli fotosid ehitusest

Vaata videot: Andres Tammsaar ja Kaido Kruusamets tutvustavad uut maja

Ekraanitõmmis AK uudistest. Allikas: ERR

"Kunstiakadeemia jaoks on see tunne väga ülev ja hea, et see on selge. Mina küll olen lühemat aega selle projekti juures olnud, aga ma arvan, et EKA jaoks on see ikka väga-väga hea tunne," ütles EKA haldus- ja finantsdirektor Andres Tammsaar.

Vaata videouudist ERRis

Uue maja esimene pidu!

Foto: EKA Üliõpilasesindus

27. jaanuaril kell 21 algava peo panevad käima EKA vilistlastest ja sõpradest koosnev artistide ja plaadikeerutajate rivi: Eesti rahvuslik aare Kukerpillid, müraroki kunnid Zahir, punkrokk kollektiiv Kurjam, elu- ja metakunsti kooslus Marko Mägi Trio, analoogtehnoloogilised masinaid taltsutav Erik Alalooga, neodekadentide põlvkonna säravaimad esindajad Regret ja San Hani, Aivar Tõnso helilaine-testimise projekt Survetugevustest ning DJd Ats Luik, Kristopher Luigend, Janek Murd, Erkki Tero, Jan Tomson, Johanna Tenso, Johann Kolmtuhat, Jakob Tulve ja Nathan Tulve.

Raamatu „EKA uus maja” esitlus ja näitus „EKA uus kodu. Sukavabriku pärand”

Raamat avab Kunstiakadeemia uue õppehoone ajalugu ja arhitektuurseid lahendusi ning vaatleb endise Rauaniidi tehasega seonduvaid kunstnike projekte. Lisaks tutvustab raamat valikut Kunstiakadeemia õppejõududest läbi aja ning olulisematest sündmustest kooli ajaloos. Raamat ilmub eesti ja inglise keeles.

Raamatu „EKA uus maja“ esitlus toimub koos EKA hoone ajaloo näituse „EKA uus kodu. Sukavabriku pärand“ avamisega 27. augustil 2018, kell 20.00, Põhja pst 7, Tallinnas, Kotzebue tn poolsel majaesisel.

Koostaja: Mart Kalm. Toimetaja: Merilin Talumaa. Konsultant: Neeme Lopp. Keeletoimetaja: Tiina Hallik. Tõlkija: Juta Ristsoo. Korrektuur: Michael Haagensen. Kujundus: Stuudio Stuudio. Trükk: Tallinna Raamatutrükikoda.

Kirjutajad: Eik Hermann, Ingrid Ruudi, Toomas Tammis, Jarmo Kauge, Ivar Sakk, Marge Monko, Elnara Taidre, Mart Kalm, Solveig Jahnke, Mari-Liis Vanem, Kai Lobjakas, Heie Treier, Andreas Trossek, Sandra Nuut.

Visuaalesseed: Tõnu Tunnel, Kristina Õllek.

„EKA uus kodu. Sukavabriku pärand“ näitus:
Kuraator: Jarmo Kauge. Tõlge: Juta Ristsoo.

Loe veel

Värskelt kolinud EKA töötajate soolaleiva kingisoov

Taimi, taimi ja veelkord taimi!

Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111
Nädalakirja toimetab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram