Žiūrėti naršyklėje
Apygardos Valdytojo Arūno Burkšo
NAUJIENLAIŠKIS
2019-20 Rotary metai, lapkritis

Sveiki, pozityvios apygardos rotariečiai,

  Šiandien apžvelgiu savo ir visos Rotary apygardos lapkričio mėnesio veiklas. Nors dar noriu grįžti ir į spalį, bet daugumos mūsų žvilgsnis ir dėmesys krypsta į gruodį – į nuostabų Kalėdų laukimo metą. 

  Dalyvaudamas Kauno RK „Tauras“ labdaros koncerte pastebėjau, kad mes, rotariečiai, neretai esame tie, kurie gyvenimą nuspalviname gražesnėmis spalvomis žmonėms, tikintiems ir laukiantiems kalėdinio stebuklo.


  Po Rotary apygardos konferencijos

  Mėnesio pradžioje susirinko Konferencijos organizacinis komitetas. Įvertinome praėjusią konferenciją, akcentavome dalykus, kuriuos reiktų tobulinti, ir net aptarėme kitos konferencijos temą, jei Klaipėdai tektų rengti konferenciją. Kaip supratote, linksmai pasibuvome, pajuokavome.

  Gera žinia: Konferencijos organizatoriai suvedę „visus galus“ suskaičiavo, kad iš „Rotary dūzgių“ ir rėmėjų skirtos paramos gali kompensuoti Klaipėdos Delfinų terapijos centre procedūrų išlaidas berniukui Jonukui iš Mažeikių bei suteikti galimybę Lapių vaikų namų vaikučiams Klaipėdos baseine išmokti plaukti bei saugiai elgtis vandenyje ir prie jo.

  Brolio Kazimiero Mikos netektis

  Mums įprasta, kad lapkričio pirmosiomis dienomis mes atiduodame pagarbą išėjusiems. Deja, kasmet mus palieka ir Rotary bendruomenės žmonės.

  Todėl vis grįžtu į spalio 26 dienos rytą, kai mūsų vardu už nuopelnus Apygardai dėkojau visada ramiam, bet tą šeštadienio rytą švytinčiam ir laimingam RK Palanga broliui Kazimierui. Ir vos po kelių dienų ši netikėta žinia... 

  Džiaugiuosi, kad spėjau padėkoti broliui ir esu giliai įsitikinęs, kad geriau dėkoti gyviems.

  Kauno RK 85 m. ir Perkūno RK 20 m.

  Lapkričio mėnesį buvo švenčiami dviejų klubų gražūs gimtadieniai.

  Mėnesio viduryje pirmasis Lietuvoje užgimęs RK „Kaunas“ suskaičiavo 85-erius metus.

  Iškilmingai pažymėti šią sukaktį buvome pakviesti į Kauno dramos teatrą. Klubo prezidentas Egidijus Trumpa vakarą pakvietė pradėti žiūrint prasmingą spektaklį „Apsivalymas“, turinčio sąsajų su šventinės dienos renginiu, kurio pradžia mus iškart nukėlė į tarpukario Lietuvą. Brolis Stanislovas Masiokas supažindino su klubo veikla 1936-1940 m., apžvelgdamas ir pagarsindamas tuo metu leidžiamus klubo biuletenius. Įstabu, kad neretai Kauno Rotary klube „galimai“ (kaip šiais laikais įprasta sakyti) buvo sprendžiami ir Nepriklausomos Lietuvos likimo klausimai.

  Buvo daug sveikinimų, ir kas ypač smagu, gausu padėkų žmonėms. Kartu su broliu Virginijumi Kontrimu visai eilei RK „Kaunas“ brolių buvo įsegti PHF ženkleliai. Vakaro metu buvo priimti du nauji Rotary ir viena Vidinio rato klubų nariai.

  Pakilios nuotaikos netrūko, net teko išbandyti senojo dramos teatro holo skliautų aidą, raminant ir prašant brolių susikaupimo.

  Ir būtina akcentuoti, kad gimtadienio tortai buvo nuostabūs. Taigi, prasmingų metų, RK „Kaunas“ broliai!

  Vilniaus RK „Perkūnas“ gyvuoja jau 20 metų. 

  Atsiprašiau prezidento brolio Dariaus Montvilos, kad tą pačią dieną turėjau šeimos šventę, bet apygardos vardu klubą pasveikino mano asistentas Vilniaus kraštui Marius Grigelionis.

  Prieš mėnesį vykusioje apygardos konferencijoje RK „Perkūnas“ įteikėme Rotary Fondo gairelę, kaip dosniausiai RF remiančiam klubui.

   Savo ir visų mūsų vardu RK „Perkūnas“ nariams linkime ir toliau atsakingai vykdyti rotarietiškas veiklas, bet kartu nepamirštant ir savo laisvalaikio.

   Rotaract Konferencija Šiauliuose

   Šį mėnesį tradiciškai savo konferenciją rengia apygardos Rotaract bendruomenės jaunimas. 

   Su dideliu džiaugsmu aš ir mano asistentai Šiaulių ir Vilniaus kraštams Evaldas ir Marius apsilankėme Šiauliuose, kad galėtume pasidžiaugti aktyvia jų veikla. Neretai Rotaract klubų veikla yra pavyzdys ir Rotary klubams. Pasveikinau konferencijos dalyvius ir padėkojau Lietuvos Rotaract klubų nariams už jų nuolatinę pagalbą mums bei malonų ryšį, už viltį ir tikėjimą, kad tie aktyvūs ir pozityvūs žmonės papildys Rotary klubų gretas.

   Maloniai nustebino Rotaract jaunimo iniciatyva į konferenciją pakviesti apygardos Interact klubų narius, kompensuojant jiems kelionės išlaidas. Pakvietus atsistoti Interact jaunimui, salė ėmė ploti, nes pakilo kelios dešimtys gražių jaunų žmonių, kurie, labai tikiuosi, savo ateitį sieja su Rotaract organizacija.

    Kartu su Rotaract tarybos pirmininku Karoliu Buika įteikėme padėkas 20 pasižymėjusių organizacijos narių. Palinkėjau prasmingo konferencijos darbo ir, kas ypač svarbu - linksmų Rotaract dūzgių.

    Kauno RK „Tauras“ labdaros koncertas

    Kauno RK „Tauras“ prezidento Viginto Leonavičiaus ir brolių kvietimu kartu su Valentina dalyvavome tradiciniame klubo organizuojamame labdaros koncerte. 

    Lėšos skiriamos Prano Daunio ugdymo centro veikloms bei gabiems vaikams remti. Nuostabu, kiek tūkstančių eurų (nedera man garsinti, tačiau įspūdinga suma) brolių dėka surenkama tokio koncerto metu. Prieš koncertą apžiūrėta VDU salės fojė eksponuota paroda, taip pat susipažinome su brolių remiama centro veikla.

    Svarbu paminėti, kad broliai savo iniciatyva išplatina bilietus į šį nuostabų koncertą. Tąsyk koncerte dalyvavo apie 750 kauniečių. Visų dalyvių akivaizdoje padėkojau RK „Tauras“ broliams už jų prasmingą veiklą. Manau, kad tikrai gražu, jog šimtai žmonių išgirsta apie Rotary klubų darbus Lietuvai.

    Po koncerto dar spėjome apsilankyti ir „Žalgirio“ arenoje. Esu prisiekęs sirgalius, deja mano su Valentina pastangos nedavė apčiuopiamų vaisių. Serbai buvo stipresni, bet nepaisant to, esu nuoširdžiai dėkingas Vigintui ir RK „Tauras“ broliams už prasmingą apsilankymą Kaune.

    Rotary klubas "Vytis" kviečia 2020 –ųjų metų kalendoriuose pasižymėti vasario 29-ąją (šeštadienį), nes būtent šią dieną 19 val. Muzikos klube TAMSTA mus dūzgėms kvies DJ Jovani, Rakija Klezmer Orkestar ir kiti jus nustebinsiantys atlikėjai!

    Vilties Dūzgių koncertas yra skirtas paremti organizaciją Vilties Centras. Centras padeda vargingomis sąlygomis gyvenantiems, sunkiose krizinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms suteikiant jiems materialinę bei psichologinę pagalbą.

    Daugiau informacijos šioje nuorodoje.

    Administraciniai dalykai ir rūpestis Interact

    Nemaloni tema, tačiau dar vis turime bėdelių su administarciniais dalykais. Daugeliui apygardos klubų problematiška administruoti savo duomenis rotary.org. Jei, neretai dėl tobulos anglų kalbos stokos tai galima ir suprasti, bet ne mažiau reikalų yra ir rotary.lt bazėje.

    Kadangi jau finišo tiesiojoje yra naujos apygardos svetainės įsigijimas ir jos „paleidimas“, gal ir neverta dėti pastangas atnaujinti info apie klubus senojoje svetainėje, tačiau vis tiek keista, kai klubų pareigūnai keletą metų neužeina pas save į svetainę... Kai matosi žmonės, kurie metus ir daugiau nėra Rotary nariai ir pan.

    Kitas klausimas – Interact globa. Žinia, kad Rotary klubai, kurie yra įkūrę Interact klubus privalo nuolat atnaujinti informaciją apie atsakingus ir priskirtus klubo pareigūnus. Šiemet nedaug trūko, kad RI būtų sustabdę kai kurių mūsų Interact klubų veiklą dėl to, kad laiku, ir net po raginimų, Rotary klubai neatliko pareigos. Turėjo veiklos šioje vietoje tiek apygardos Interact komiteto pirmininkas brolis Tomas Juodikis, tiek ir mūsų Edita.

     Kviečiu nepamiršti savo prievolės Interact klubams. Prisiminkime Interact vaikus ne tik tada, kai reikia jų pagalbos.

     Trečdalis Rotary narių neturi savo paskyrų rotary.org. Visų klubų statistiką galite rasti šioje nuorodoje.

     Užsiregistruoti į My Rotary užtruksite vos kelias minutes. Tai galite padaryti savo išmaniuoju telefonu. 

     Detalūs žingsniai aprašyti lietuvių kalba Registracijos Vadove šioje nuorodoje.

     ICC veikla

     Labai džiaugiuosi suaktyvėjusia ICC veikla. Šios srities kuravimą apygardoje perėmus buvusiam apygardos valdytojui broliui dr. Juozui Šarkui, kuris yra nacionalinis ICC koordinatorius, reikalai stoja į teisingas vėžes. Atnaujinti ir suformuoti visi apygardos ICC komitetai.

     Per paskutiniąsias savaites įvyko apygardos ICC komitetų pirmininkų ir narių mokymai. LT-DK ICC komiteto pirmininkė Edita Kalčiūnienė ir narys Faustas Tolkušinas dalyvavo Danijoje darbiniame susirinkime su Danijos apygardų ICC pareigūnais. Pats Juozas Šarkus praėjusį savaitgalį dalyvavo Briuselyje ICC koordinatorių konferencijoje. Artimiausiu metu į Norvegiją vyksta LT-NO apygardos ICC komiteto pirmininkė Jurgita Turulienė. Kiti apygardos ICC komitetai dėliojasi savo veiklos planus ir priemones.

     Tikiuosi veiklos rezultatų proveržio, kuris pasitarnaus mūsų bendruomenėms.

     Klubų lankymas

     Baigiantis lapkričiui negaliu pasigirti aplankęs itin daug klubų, kurie vadinami „įskaitiniais“ lankymais, nors per lapkritį pavyko aplankyti 8 klubus.

     Išskirtinis dėmesys Klaipėdos krašto klubams.

     RK „Maris“ 

     Smagus sutapimas, kad mano apsilankymo klube metu jame lankėsi ir paralimpietis Augustas Navickas. „Maris“ klubo broliai turi ilgalaikį įsipareigojimą Augustui, tad buvo smagu vėl susitikti. Galiu tik priminti, kad mūsų apygardos Rotariados metu sukaupta 9 tūkst. Eur suma skirta šiam jaunuoliui rengtis ir atsirinkti į Tokijo paralimpines žaidynes. Augustas vaizdžiai parodė savo paskutinio meto veiklas, pristatė artimiausius darbus ir planus.

     Turėjau gerą progą darsyk padėkoti Augustui už ryžtą ir valią, kurią jis demonstruoja siekdamas tikslo, tuo pačiu už Rotary vardo garsinimą. Padėkojau ir RK „Maris“ broliams už paramą Augustui ir už vykdomas veiklas, kurias pristatė klubo prezidentas Romualdas Jonaitis. Beje, padėkojau ir brolio Romualdo įmonei „Argus“ už pagalbą, rengiant Rotariadą.

     Neakivaizdžiai sudalyvavau priimant naują narį į RK „Maris“ klubą.

     RK „Šilutė“

     Smagu buvo apsilankyti savo kaimynų – „Šilutės“ brolių klube. Mus skiria tik Kuršių marios, tačiau, kaip nuolat pastebi brolis Marijus Budraitis, – marios mus ne skiria, marios mus sujungia, kaip ir Rotary jungia pasaulį. Negali prieštarauti.

     Gaila, kad tą vakarą nedalyvavo mano, kaip Rotary valdytojo „krikštatėvis“ Antanas Čepys, tačiau gerai ir seniai pažįstami šilutiškiai šiltai priėmė. Ir ne todėl, kad brolis Alfredas tik buvo grįžęs iš Meksikos su meksikietiškomis lauktuvėmis, o todėl, kad pamario žmonės visada yra nuoširdūs.

     Vėl teko pagarsinti apygardos konferencijoje Nacionaliniais apdovanojimais pažymėtų trijų RK „Šilutės“ brolių vardus: Antanas Čepys, Zigmantas Dokšas ir buvęs jų klubietis (šiandien RK „Klaipėda“ narys) Vladas Stūrys, kurie nuoširdžiai tarnauja Lietuvos žmonėms, yra aktyvūs Rotary organizacijos žmonės.

     Palinkėjau broliams ir toliau laikyti teisingą klubo kryptį. Padėkojau broliams ir prezidentui Viktorui Šileikiui už šiltą priėmimą.

     RK „Karalienė Luizė“

     Šis klubas ypač svarbus man, kadangi tai yra ir mūsų, RK „Concordia1826“, „krikštadukrų“ klubas bei klubas, kurio narė yra mano Valentina.

     Labai šiltas ir prasmingas susitikimas. Teko pasidžiaugti prezidentės Jurgitos Gazarian kruopščiu ir atidžiu dėmesiu klubo sesėms. Man taip pat buvo miela, kaip sesės džiaugėsi prieš keletą dienų vykusiu bendru renginiu su kitu Klaipėdos moterų Rotary klubu „Aditė“, pasidalindamos įspūdžiais apie jaučiamą artimą ryšį ir ypatingus santykius tarp moterų klubų.

     Suprantama, mane tai nudžiugino dar ir todėl, kad šie metai yra paskelbti pasaulio Rotary apsijungimo metais. Tikiu, kad tikslo siekti drauge yra ir lengviau, ir smagiau.

     Vakaro metu prisistatė nauja, būsimoji šio klubo sesė Genutė. Svarbu, kad klubai auga ir stiprėja, priimdami naujus narius, bei atsižvelgia į būsimųjų rotariečių kompetencijas ir žmogiškąsias savybes.

     Teigiama, kad „National geographic“ žurnalui viena nuotrauka atrenkama iš 10000 kadrų. Žinodami šią taisyklę mes su RK „Karalienė Luizė“ sesėmis taip pat turėjo smagią fotosesiją.

     RK "Palanga"

     Gražų paskutinį lapkričio penktadienį prezidento Vytauto Staugaičio ir brolių kvietimu vykome į Palangą, kur dalyvavome RK „Palanga“ iškilmingame renginyje. Vėlgi sutapimas: atsižvelgiant į RIP Mark Daniel Maloney raginimą apjungti pasaulį, mūsų broliai rotariečiai kartu su Palangos LIONS moterų klubu bei Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos nariais inicijavo kasmetinį labdaros vakarą „Pasidalinkime gerumu“.

     Šios 3 organizacijos susivienijo dėl vieno bendro tikslo – padėti likimo nuskriaustiesiems, nuo kūdikystės iki garbios senatvės, stokojantiems pagalbos.

     Nuostabiai mielas renginys, šiltas ir nuoširdus bendravimas tarp skirtingų organizacijų narių, suvienytų vieno kilnaus tikslo.

     Ačiū broliams ir jų bendraminčiams už kilniaširdišką akciją ir tikslą padėti pagalbos reikiantiems.

     Naujienos iš apygardos kraštų

     Labai nuoširdžiai noriu padėkoti apygardos valdytojo asistentams, kurie kraštuose mezga gražias rotarietiškas draugystes ir veiklas.

     Nuolatiniai kraštų prezidentų susitikimai, klubų einamųjų reikalų aptarimas, patirties dalinimasis tapo toks natūralus, ir, kaip Panevėžio krašto brolis Aldas gražiai išsireiškė, “pokalbiai teka tarsi upės srovė”.

     Panevėžio krašto prezidentai po prezidentinių pietų aplankė brolių vadovaujamą įmonę, gaminančią modernias pakuotes. Džiugu, kad panevėžiečiai stengiasi pažinti vieni kitus ir profesinėje srityje. Dėkoju Panevėžio krašto aistentei Daivai Greičiuvienei.

     Šiaulių ir Kauno kraštuose jau suorganizuoti atrankiniai turai į Apygardos ProtaRiadą, kurią Kauno Žalgirio arenoje planuoja Kauno krašto asistentas Raimondas Krištaponis.

     Šią savaitę įvyko ir Šiaulių krašto išvažiuojamasis “Prezidentų pietų” posėdis Tytuvėnuose. Vakaro metu paminėtas RK “Kelmė” 21-asis gimtadienis, valdytojo asistentas Evaldas Vaineikis pristatė ISM - Rotary bendrą projektą, kurį inicijavo Vilniaus Šv. Kristoforo RK. Šiaulių krašto klubai pakvietė vieni kitus į savo projektus bei renginius. Posėdyje svečiavęsis Vilniaus krašto asistentas Marius Grigelionis pristatė kompiuterio monitorių dovanojimo klausimą ir pasaulinę “vieno dolerio akinių” projekto iniciatyvą.

     Šią savaitę Klaipėdoje vykę Prezidentiniai pietūs buvo skirti Rotary Fondo ir Mainų programai pristatyti. RF komiteto narys Klaipėdos kraštui Andrius Barniškis ir Mainų komiteto pirmininkė Žydrė Gavelienė pravedė savotiškus mokymus: suteikė labai svarbios informacijos savo kuruojamomis temomis.

     Vilnaus kraštas taip pat aktyvus kasmėnesiniuose susirinkimuose. Paskutinį mėnesio penktadienį krašto pareigūnai organizavo rimtą posėdį Druskininkuose. Čia paklotos gairės kitų Rotary metų renginiams. Manau, kad apie tai paskelbs jau pati DGE Viktorija Trimbel.

     O aš tuo baigiu lapkričio mėnesio apžvalgą. Kitas Naujienlaiškis pasirodys jau tarpušventyje. Linkiu šviesių gruodžio dienų ir ramaus šv. Kalėdų laukimo.

     Klubų gimtadieniai

     Lapkričio mėnesį Rotary International čarterius yra gavę šie klubai - Kauno, Kelmės, Klaipėdos Karalienės Luizės, Rokiškio, Ukmergės, Vilniaus Gedimino ir Vilniaus Rotary klubai.

     Dėkoju už Jūsų nuveiktus darbus ir sveikinu su Jūsų švente!

     ROTARY SUJUNGIA PASAULĮ! 

     Kviečiu Jus, mielieji sesės ir broliai,  sujungus visų mūsų pastangas kurti šviesesnę Lietuvą ir prisidėti prie Taikos pasaulyje!

     Rotary International Apygarda 1462

     Vivulskio 7, Vilnius
     Lithuania


     Atsisakyti naujienlaiškip
     MailerLite