Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #89

UUDISED

Leonhard Lapin sai 70 – palju õnne!

Foto: Sander Ilvest, Postimees

Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor Leonhard Lapin tähistas oma 70. sünnipäeva avades Eesti litograafiakeskuses näituse, kus esitles litograafia sarja "Protsess". Legendaarse kunstniku juubeliprogramm jätkub veebruaris KUMU kunstimuuseumis, kus tuuakse vaataja ette kunstniku 50-aastase loometee erinevad etapid.

Leo, palju õnne!

Vaata uudsilõiku ERR-is

EKA Design Showcase'il esitletakse EKA ja ettevõtete koostöös arendatud uuenduslikke tooteid ja teenuseid

17. jaanuaril 2018 korraldab Eesti Kunstiakadeemia esmakordselt disainiteaduskonna värskete ja põnevaimate ettevõtluskoostöö tulemuste avaliku tutvustuse EKA Design Showcase. 

Lutheri Masinasaalis tulevad esitlusele uute ja innovatiivsete toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmis lahendused, mis näitavad uusi arengusuundi panganduses, energiamajanduses, restoraniäris ja mujal.

Rohkem infot juba õige pea!

Loe veel

Erki Kasemets ja Fideelia-Signe Roots kaitsesid edukalt loomepõhise uurimusega tehtud doktoritööd

Detsembris toimus Eesti Kunstiakadeemias kaks edukat loomepõhise uurimuse meetodil tehtud doktoritöö kaitsmist. Erki Kasemets kaitses oma doktoritööd “Väljaspool tavalist, pidu, prügi ja polügoonteater. Brikolaaž kui loome- ja uurimismeetod” ning Fideelia-Signe Roots oma doktoritööd “Naine kui kangelane”. Mõlemale omistati filosoofiadoktori kraad kunsti ja disaini erialal.

Palju õnne!

Loe veel

Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid pälvisid Eva Mustonen ja Mirjam Reili

Foto: Siim Lõvi/ERR

Kultuuriminister Indrek Saar andis üle Eduard Wiiralti nimelised stipendiumid. Tunnustuse pälvisid Eesti Kunstiakadeemia magistrant Eva Mustonen ja Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna bakalaureuse kraadi vilistlane, Arnhemi Artezi kunstiakadeemia magistrant Mirjam Reili.

Palju õnne!

Vaata uudist ERR-is

EKA avatud akadeemia tunnustas täienduskoolituste juhendajaid ja koordinaatoreid

2017. aastal õpetas avatud akadeemias üle 80 juhendaja-koolitaja ning õppis üle 1200 erinevas vanuses õppija. Aasta koolitajad valiti õppijate ja avatud akadeemia büroo tagasiside põhjal.

Avatud akadeemia aasta koolitajad-koordinaatorid on Kätlin KaljuveeOlivia VerevAlina Nurmist ja Veiko Tammjärv.

Tublid olete!

Loe veel

EKA konserveerimise ja kunstiteaduse tudengite käejälg uues Rauaniidi majas

2. – 5. jaanuaril toimus muinsuskaitse ja konserveerimise osakonnas töötuba Theoretical and Methodological Issues of Mural Painting Conservation, mida juhendas Roomas resideeruv suure rahvusvahelise kogemusega seinamaalingute konservaator Werner Schmid. 

Töötoa praktiline osa viidi läbi EKA uue maja ehitustandril meie endi tulevastes stuudiotes, mille seinad maaliti täis ajalooliste freskode koopiaid. Peaaegu sümboolseks kujunenud töötuba on järjekorras juba kolmas ja loodetavasti ka pikaks ajaks viimane. Iga hoone kuhu muinsuskaitse ja konserveerimise osakond on kolinud, on saanud ka oma freskod: 2004. aastal Pikal tänaval, 2008. aastal Suur-Kloostri õppehoone ning nüüd, 2018. aastal, õnnistati sisse tulevased ruumid Rauaniidis.

Loe veel

SEMINAR

EKA talveakadeemia "Building lives" alustab 15. jaanuaril

Eesti Kunstiakadeemia 2018. aasta Talveakadeemia toimub 15. - 19. jaanuaril EKA Suur-Kloostri õppehoones. Talveakadeemia raames uuritakse võimalusi korrastada indiviidi küpsemise ja hoonete erinevate eluetappide vahelisi seoseid. Samuti pakutakse uusi võtteid, kontseptsioone ja raamistikke, et mõista ehitatud keskkonna mitmekesiseid eluetappe.

Talveakadeemiat korraldab Francisco Martínez, osalevad mitmed teadlased, kunstnikud, disainerid ja arhitektid.

Loe veel (eng)

Magistritase EKAs – elu peale bakat ja mis on EKA MA eripäraks?

Seminari veavad üldainete keskuse juhataja Maarin Ektermann ja õppeprorektor Anne Pikkov, mõtetega panustavad disainiteaduskonna dotsent Merike Rehepapp, professor Lennart Mänd ning Rundumi ja Neandertali Koobaskooli esindajad.

Seminar toimub 11.01.2018 kl 15–18 Suur Kloostri 11, ruum S-103

Registreerimine veel avatud!

Loe veel

NÄITUSED

Marge Monko näitus “Kivid teemantide, teemandid kivide vastu” Tallinna Linnagaleriis

Neljapäeval, 11. jaanuaril avatakse EKA fotoosakonna professor, kunstnik Marge Monko isikunäitus „Kivid teemantide, teemandid kivide vastu“. Näitusel eksponeeritud video, fotod ja installatsioon keskenduvad märksõnadele, mille abil kommertskultuuris naiselikkust konstrueeritakse: ilu, ihaldusväärsus ja viljakus. Näituse kuraator on Evelien Bracke.

Näituse avamine toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 18 ning see jääb avatuks 11. veebruarini.

Loe veel

Tõnis Saadoja näitus “Stuudio” Kunstihoone galeriis

“Stuudio” on näitus, mis vaatleb pilti kui protsessi; see on näitus, mis kõneleb eeskätt maalimisest, lahates maalimise konstruktsioone ja arhitektuuri. See on miniatuurne skaala minu isikliku maaliruumi ulatusest", sõnas EKA maaliosakonna vilistlane ja õppejõud, kunstnik Tõnis Saadoja.

Näituse avamine Kunstihoone galeriis toimub neljapäeval, 11. jaanuaril, kell 17.

Loe veel

Jätkuvalt avatud:

Kadri Toom’i isiknäitus “pealispind” Hobusepea galeriis

Kolmapäeval, 20. detsembril kell 18 avab EKA graafika osakonna vilistlane Hobusepea galeriis isiknäituse "Pealispind".

Kadri Toom: „Näituse tööd on inspireeritud ekraanide intensiivsetest värvidest, kõrge resoluutsiooniga maastikke kujutavatest taustapiltidest, peegeldustest, valguse lainetusest, pinnapealsetest ja pinnaalustest struktuuridest.“

Loe veel

Noëmi Merca "Pinky-Swear/ Käsi südamel" EKA galeriis

Noëmi Merca (sünd 1991 Prantsusmaal) elab ja töötab Pariisis. Ta käivitas projekti Diesel Project Space (www.dieselprojectspace.be) koos Xavier Maryga.

Näitus jääb avatuks kuni 13. jaanuarini 2018.

TRÜKIMUST

EKA Kirjastuse uus raamat: “Signaalid perifeeriast: Graafiliste disainerite alternatiivsed töövormid”

Raamat on järg Kunstihoones möödunud suvel aset leidnud samanimelisele näitusele, mis keskendus värsketele arengutele graafilises disainis. Raamatu koostasid Elisabeth Klement ja Laura Pappa ja selle andis välja Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus.

Loe veel
Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram