Eesti Kunstiakadeemia nädalakiri #104

UUDISED

Tallinn Summer Academy 2018 ootab osalema!

2018. aasta augustis toimub Eesti Kunstiakadeemia teine rahvusvaheline suveakadeemia Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture – Presence & Possibilities. Suvekool koondab erinevate visuaalkultuuri teadus-ja loomevaldkondade kursuseid, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele. Suvekooli korraldab EKA avatud akadeemia.

2018 Tallinn Summer Academy kursused on:

Clay 3D Printing

Numbers and Cognition in Urban Environment

The Contemporary Art Field in Estonia

Flooded Summer School

Short Photography and Image-making course

How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding

The Anatomy of Couture

Wood and Design

Interaction Design Tomorrow

 

Registreeruda saab 6. maini!

Loe veel ja registreeru

Ootame avaldusi animatsiooni, urbanistika ja interaktsioonidisaini rahvusvahelistele MA õppekavadele kuni 3. maini!

Hüppa sisse – ootame sind sügisest EKA uues majas!

Animatsiooni magistriõppekaval koolitatakse animafilmide režissööre, neid, kes annavad filmile selle lõpliku olemuse, stiili, rütmi, hingamise ja heal juhul ka selle raskesti kirjeldatava kihistuse, mis teeb filmist hea filmi. Vahel ka väga hea filmi. Peamised õppejõud: prof Priit Pärn ja dots Olga Pärn.

Urbanistika on rahvusvaheline ingliskeelne õppekava,  mis tegeleb uurimustööga. Uuritakse moodsa linna toimimist selle erinevate kasutajate, oluliste osalejate, otsustusprotsesside suunajate ja kavandajate perspektiivist, luuakse strateegiaid tulevikuks ning otsitakse võimalusi nende rakendamiseks. Peamine õppejõud: prof Maroš Krivy

Interaktsioonidisaini õppekava on tõukunud nutitehnoloogia arengust, mis on tekitanud kasvava nõudluse hästi disainitud intuitiivsete kasutajakogemuste järele. Mobiiliäpp, kodumasina juhtpaneel, veebiteenus või digitaalset ja füüsilist kogemust hõlmav kompleksne terviksüsteem – interaktsioonidisain on nende lahutamatu koostisosa. Interaktsioonidisaineri eesmärgiks on muuta kasutaja kokkupuude tehismaailmaga võimalikult lihtsaks ning meeldivaks. Kasutajauuringud, -analüüs ja -testimine moodustavad õppetöö vundamendi. Peamised õppejõud: dots Amid Moradganjeh, külalisdots Tanel Kärp.

Kogu info rahvusvahelistest MA õppekavadest

EKA Kammerkoor pälvis Eesti Kammerkooride Festivalil oma kategoorias II koha

Eesti Kunstiakadeemia Kammerkoor osales 13.-15. aprillil Tartus toimunud XIV Kammerkooride Festivalil. Koosseisu esituses kõlas Erkki-Sven Tüüri „Kui vaikivad päevased tuuled“, Veljo Tormise „Kiigelaul”, Gyorgy Orbani „Daemon irrepit Callidus” ja Kaj-Erik Gustafssoni „Aavistus”. Koori tunnustati B-kategooria II kohaga, parima programmi eripreemia ja Kammerkooride Liidu kontsertsarja “Kuulajale” korraldamisega koostöös ITL segakooriga. Samas kategoorias võistlesid veel Kammerkoor Encore, ERKI Kammerkoor, ITL Segakoor, Kammerkoor SoLeMiJo, Rae Kammerkoor, Räpina Kammerkoor, Viljandimaa Kammerkoor.

Jälgi EKA kammerkoori Facebookis
Kuidas kooriga liituda?

Uus näitusepind Tartus: Kogo galerii

Kogo galerii avasündmus „Vaatamis- ja lugemistuba” juhatab sisse galerii käesoleva aasta programmi, kutsub tutvuma galeriiruumiga ja kunstnikega, kellest enamus on EKAlased. Kõik avanäitusel osalevad autorid astuvad 2018. aasta jooksul galeriis üles isiku- või duonäitusega. Kogo galerii ja näituse avamine toimub 26. aprillil. Näitus jääb avatuks 5. maini.

Osalevad kunstnikud:

  • Alexei Gordin, EKA maaliosakonna vilistlane ja YPP laureaat
  • Diana Tamane
  • Elīna Vītola
  • Kristi Kongi, EKA maaliosakonna dotsent
  • Mari-Leen Kiipli, EKA fotograafia osakonna vilistlane
  • Eva Mustonen, EKA installatsiooni- ja skulptuuriosakonna magistrant
Loe veel

Taani stsenograaf ja õppejõud Carsten Burke Kristensen on EKAlastel külas

Carsten Burke Kristensen

Möödunud nädalal toimus EKA stsenograafia osakonnas Carsten Burke Kristenseni juhitud töötuba “Performativity and Performance Design in Theory and Practice”. Selles analüüsiti performatiivsust fenomenoloogilises ning konstruktiivses kontekstis, võttes lähtepunktiks Hans ja Grete ooperi, keskendudes kitsamalt värvidele ning söögile. 

Carsten Burke Kristensen on Taanis töötav stsenograaf ning õppejõud, kes on omandanud magistrikraadi Londonis Central Saint Martin's College of Art and Design ülikoolis. 

SEMINAR

Hea õpetamise seminaris küsitakse: kuidas tulla toime pingeliste situatsioonidega õppes?

Kõigil õppejõududel on tulnud ette, et õppes kujuneb pingeline olukord – arvamuste erinevus õppetööd või selle tulemuste hindamist puudutavates küsimustes, mis võib minna teravaks ning mida on keeruline omapead lahendada.

Seminaril analüüsitaksegi juhtumeid EKA õppejõudude praktikast ja seda, kuidas keegi on olukorraga toime tulnud.

Seminari juhivad täiskasvanute koolitaja ja suhtlemistreener Kadri Kõiv (MBA) ning EKA psühholoog Kaia-Leena Pino.

Osalemiseks palume registreeruda 26. aprilliks.

Loe veel

NÄITUSED

Keraamika osakonna professor Urmas Puhkani näitus "Närvid" avatud viimast nädalat

Detail Urmas Puhkani installatsioonist "Närvid"

EKA keraamika osakonna juhataja, prof Urmas Puhkani isikunäitus „Närvid“ Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis on tõukunud ühiskonna pingestatusest, närvilisuse vibratsioonist, mida tal kunstnikuna on võimatu ignoreerida. Nagu autor ise ütleb: „Närvid on pingul.“ Näitusele on 3D-pliiatsi abil loodud savist keskkond, milles joonistuvad välja igapäevasuhete haprad jõujooned.

Loe veel

Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora” EKA Galeriis

Siiri Jürise ja Triin Martsi näitus “Corpora” keskendub materjalile ja selle paljususele, elusa ja orgaanilise allumatusele. Kehalisus, materjali kohalolu tuletab end meelde ning nõuab tähelepanu. See keeldub püsimast teadvustamatuse vallas ning mõtte suhtes teisejärgulises positsioonis. See ei taha ka täielikult alluda erinevatele liigitustele, eristustele või kiiretele lahendustele, mis lubavad kontrollida, värskendada, parandada või ümberprogrammeerida.

Näitus on avatud 5. maini

Loe veel

Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” Temnikova & Kasela galeriis

Eesti Kunstiakadeemia fotograafia osakonna vilistlase Flo Kasearu isikunäitus “Aia auk” koosneb kahest videost ja eksponaatide sarjast. Videod “De(fence)” (2014) ja “Korea aed” (2016/2018) dokumenteerivad kahte rahvusvahelist vahetusprojekti, mille Flo korraldas omanimelises majamuuseumis (Flo Kasearu Majamuuseum, asutatud 2013).

Flo Kasearu isikunäituse “Aia auk” avamine toimub Temnikova & Kasela galeriis (Lastekodu tn. 1) 25. aprillil kell 19.

Loe veel

Kitlite teine tulemine

Saaremaa kaubamaja galeriipinnal avatud Eesti Kunstiakadeemia moetudengite näitus "101 kitlit ja põlled".

“Näitus on rännak aega, mil kitleid jagus igaks tegevuseks. Oli pidulik kittel, oli töökittel, oli kittel selle jaoks, et suppi keeta, aga ka kittel selle tarbeks, et puid kuurist tuua. Tegu on niivõrd praktilise ja universaalse riietusesemega, et sisuliselt kattis see ära suure osa riietusvajadusest,” on kommenteerinud näitust kohalik häälekandja Meie Maa.

Loe veel

EKA moedisain Pärnu Muuseumi näitusel “Eesti oma sinine”

Näitus toob kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. See põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, kuid teosed peegeldavad loojate tõlgendust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar (BA II kursus) ja Kadi Adrikorn (MA II kursus)

Näitus on avatud 26. maini.

Loe veel

Katrin Kabuni näitus “ARHAILISELT HIGH-TECH” HOP galeriis

Näituse eesmärgiks ongi tähelepanu juhtimine alakasutuses olevale, samas eriliste omadustega taastuvale ressursile – lambavillale.

Katrin Kabun on EKA doktorant, kes oma disainiuurimuses tegeleb lambavilla kui väärtusliku taastuva ressursi rakendusküsimustega. Ta on kaitsnud EKAs magistritöö jääkvilla teemal, kus keskmes taastuvatel ressurssidel põhineva biolaguneva komposiitmaterjali loomine. Magistritöö eest pälvis ta ka EKA Noore Tarbekunstniku preemia.

Näitus on avatud 30. aprillini.

Loe veel

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel “100 SKULPTUURI“ osaleb hulgaliselt EKA skulptuuriosakonna vilistlasi

Edgar Viies (1931-2006) “Filosoof” (1980), alumiinium

Eesti Kujurite Ühenduse näitusel on väljas 100 Eesti skulptori 100 tööd – igalt autorilt üks teos. Näitusele on valitud 67 kaasaja kunstniku ja 33 meie hulgast lahkunud nimeka kujuri tööd: nii on näitus “100 SKULPTUURI” omamoodi intrigeeriv läbilõige meie skulptuuriajaloost.

Näitus on avatud 2. juunini.

Loe veel

Eesti ja EKA parim kaasaegne kunst Köler Prize nominentide näitusel

2018. aasta Köler Prize’i nominentideks on Anna Škodenko (EKA maaliosakonna õppejõud), Holger Loodus (maaliosakonna meister), Taavi Talve (installatsiooni- ja skulptuuriosakonna juhataja, dotsent), vilistlane Tanja Muravskaja ja Tarvo Varres.

Näitus on avatud 20. maini.

Loe veel

EKA MAAILMAS

Mihkel Ilus jätkab monokroomsete maaliotsingutega Bergeni Hordaland Kunstsenteris

Detail näituselt „Pista see omale seina“ Hobusepea galeriis, 2017. Foto: Johannes Säre

Alates 13. aprillist on Bergenis Hordaland Kunstsenteris (Norra) avatud EKA maaliosakonna meistri, kunstnik Mihkel Ilusa isikunäitus „Kuidas saaksingi teisiti“. Tallinna Kunstihoone ja Hordaland Kunstsenteri koostöös valminud näitusel otsib Ilus uusi viise lõuendist, õlivärvist ja puidust maalide loomiseks. Näituse kuraator on EKA vilistlane Siim Preiman.

Näitus on avatud 3. juunini.

Loe veel

EKA animatsioonitudengid Fest Anča 2018 festivalil

Kaader filmist "Gaia", autor Jass Kaselaan

Rahvusvaheline animatsioonfilmide festival Fest Anča toimub 28. juunist 1. juulini Zilinas, Slovakkias. Sel aastal valiti erinevatesse festivali programmidesse 6 Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna tudengifilmi:

Nicolás Petelski Mesóni "A Table Game"
Jass Kaselaane "Gaia"
Sander Joone "Moulinet"
Äggie Pak Yee Lee "Muteum"
Leonid Shmelkovi "Pearlfall"
Ester Salli ja Ottomar Sukko "The Animals"

Festivalist

Teele Straussi ja Nicolás Petelski Mesóni filmid Stuttgarti rahvusvahelisel animafilmi festivalil

Kaader filmist "Ükskord igavuse väljadel", autor Teele Strauss

Stuttgarti rahvusvaheline animatsioonfilmide festival toimub 24.-29. aprill Saksamaal Stuttgartis. Sel aastal on valitud tudengifilmide võistlusprogrammi Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnast Teele Straussi film “Ükskord igavuse väljadel” ja Nicolás Petelski Mesóni film ” A Table Game”.

Festivalist

Annika Kiidroni töö rahvusvahelise tekstiiliväljaande kaante vahel

Väiksed teod viivad suurte asjadeni! Moeosakonna magistritudeng Annika Kiidron osales kuuajalisel digitaalkudumise kursusel Bergenis, mille tulemusena valminud 3D prillidega vaadeldavad kangas on jõudnud rahvusvahelise raamatu Construction & Context kaante vahele, mis dokumenteerib noorte tekstiilikunstnike töid.

Loe veel

KONKURSID

EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurss

EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Ettevõtlusametiga korraldab rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi, kus selgitatakse välja kolm auhinda:

  •  kõige silmapaistvam majandustegevust tõhustava väljundiga töö (auhind 800 eurot), millest on kasu ühele või mitmele ettevõttele või asutusele
  • kõige silmapaistvam ühiskondlikku heaolu ja/või elukeskkonda parendava potentsiaaliga töö (auhind 800 eurot)
  • kategooriateülene eriauhind (600 eurot), mis antakse ühele tugeva töö autorile, kes kõnnib peaauhinna saajate kannul

Kandideerida saab kuni 6. septembrini!

Loe veel

AVATUD AKADEEMIA

Uued kursused EKA avatud akadeemias

Blogimine vabavaraga

22.-24.05, juhendab Eva Labotkin

Loe veel

Triigi maalilaager Tiit Pääsukesega

30.07-3.08, juhendab Tiit Pääsuke

Loe veel

Kunstilaupäevak. „Clean and Draw ehk joonistame pea selgeks“

5.05, juhendab Allan Kukk

Loe veel

Nüüdismaali kiirkursus

15.05-12.06, juhendab Holger Loodus

Loe veel

Joonistamine botaanikaaias. Taimeaiaimelised

16.-28.05, juhendab Ülle Marks

Loe veel
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

EKAlased

Raamatukogus on rahulik. Just laekus ka värsket kirjandust ja filme – oled oodatud!

EKA raamatukogu asub Estonia pst 7 õppehoone kolmandal korrusel

Uudiskirjanduse nimekirja leiad siit

Värsked filmid siit

Nädalakirja koostab
Solveig Jahnke Kommunikatsioonijuht
solveig.jahnke@artun.ee
+372 5626 4949
Nädalakirja koostab
Mart Vainre Kommunikatsioonispetsialist
mart.vainre@artun.ee
+372 6267 111

Eesti Kunstiakadeemia

 

kunstiakadeemia@artun.ee

+372 6267 111 / +372 5626 4949

www.artun.ee

Facebook Instagram