View in browser

Let's face it – beveik išgyvenome tamsiausią ir niūriausią metų mėnesį. Nebandysiu ieškoti tai pagrindžiančių pseudomokslinių straipsnių, bet lapkritį visi tikrai atrodo niūresni nei įprasta – nei čia laikas Kalėdų pradėti laukti, nei čia oras gražus, nei energijos su tiek tamsos yra. Net per „Labas rytas, Lietuva“ vieną rytą pasakojo, jog kažkuris Lietuvos miestelis per visą savaitę gavo tik vieną valandą saulės. V i e n ą   v a l a n d ą saulės iš visų 168 valandų per visą savaitę. 

Jeigu ne pledai, arbatos, dešimtys nuolat degančių žvakių ir susitarimas namie, kad jau galima žiūrėti Harį Poterį, lapkritis būtų sunkiai pakenčiamas. Bet nuoširdžiai džiaugiuosi tokį niūrų mėnesį surinkusi tokį spalvingą pirmąjį mėnesinį naujienlaiškį. Jį sąžiningai kaupiau visą mėnesį popieriniuose užrašuose ir telefono notes'uose, nuolat žymėdama, ką gero jums radau per lapkritį. Taigi, jūsų skaitymui atiduodu pirmąjį mėnesinį Pusryčiams naujienlaiškį – enjoy!

LAPKRIČIO NAUJIENA

PUSRYCIAMS.COM – atsinaujino! 

Praėjo metai ir dvi dienos, kai tinklaraštis pusryciams.com apskritai išvydo dienos šviesą. Per tą laiką pakeičiau gal 3 jo veidus a.k.a. dizainus, bet panašu, kad šis liks ilgam. Priežastys paprastos: patogesnis valdymas, paieška, naujos prieinamos pusryčių kategorijos (nuo šiol rinktis galite pagal sūrius ar saldžius poreikius) ir, žinoma, pusrytiškesnis vaizdas!

PASIŽVALGYTI
KĄ SKAITYTI?
NYTIMES.COM

Ir vėl prie stalo? Pasirodo, sveika

Tiesa, ne tada, kai prisikemšame pilnus pilvus ir iš po stalo traukiam Mezymą. Labiau tada, kai vakarieniaudami nuoširdžiai bendraujame su prie stalo sėdinčiais. Kokią įtaką valgymas grupelėje turi fizinei sveikatai skaitykite New York Times straipsnyje – gal šiemet mažiau dūsausite važiuodami į nelauktą kolegų vakarėlį ar pas artimuosius.

MINIMALISTBAKER.COM

Spintelių „perestroika“ – išsamus gidas, kaip jai pasiruošti

Į Pusryčiams užklausų dėžutę dažnai įkrenta klausimai apie mano apsipirkinėjimo įpročius. Ir nemeluosiu – mes protingai apsipirkinėti dar neišmokom. Bet kai spintelės sutvarkytos taip, kad iš negendančių produktų ten visad visko yra, bereikalingų lakstymų į parduotuvę sumažėja dvigubai ar trigubai.

Nors pati tokio gido neruošiau ir turbūt neruošiu, Minimalist Baker tai padarė žymiau geriau nei aš būčiau kada sugebėjusi. Visi reikalingiausi virtuvės įrankiai, negendantys produktai ir patarimai, kaip visa tai protingai laikyti: viskas viename įraše – čia.

ANTHONY BOURDAIN

Knyga „Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly“

Apie Anthony Bourdainą ir jo unikalią asmenybę galėčiau kalbėti be perstojo. Bet dar geriau už bet kokias diskusijas yra jo knyga „Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly“ (lietuvių k. „Virtuvė slaptai“). Net jeigu daugelis tuo metu parašytų slaptų faktų apie darbą profesionalioje virtuvėje galioja tik tam laikmečiui ir tik Amerikai, po jo knygos vis dar kavinėse nesiryžtu dienos pietums rinktis troškinių arba apkepų, kuriuose yra visko. Paskaitykite ir suprasit kodėl.

Norintiems trumpesnio autoriaus skaitinio panašia tema – saldainis: 1999 m. parašytas straipsnis New Yorker. 

KĄ VALGYTI?
@feedyourglow

Batatai su PB&J

Gerai, jeigu Lietuvoje ši raidžių kombinacija ir ne tokia populiari, garantuoju, kad Vakariau ją iššifruotų kiekvienas: PB&J = peanut butter & jelly. 

Tik visai maloniai nustebau Feed Your Glow IG paskyroje atradusi kiek kitokį šios kombinacijos valgymo būdą – ne su skrebučiu, o su kepta saldžia bulve. Iš arčiau pavarvinti seilę galite čia

FOOD25.COM

Žalioji porų ir špinatų šakšuka

Sakysit, kiek tu gali vargti su tom savo šakšukom. Aš jums sakysiu – kad ir kiek vargčiau, tokios gražios žaliosios šakšukos kaip ši niekad neiškepu. 

Izraelietė Haya Molcho Food52 portale pasidalino savo įžvalgomis apie naują knygą ir papasakojo kiek įdomesnės ir žiemos sezonui labiau tinkamos šakšukos receptą. Receptą rasite čia.

P. S. Jeigu įdomus mano žaliosios šakšukos receptas, jį palieku čia

CLOUDYKITCHEN.COM

Juodojo šokolado ir tahini bandelės

Kas girdėjot, o kas dar ne, bet aš lapkritį paskyriau misijai išmokti savo močiutės firminį mielinį pyragą su cinamonu, kurį mes valgome kiekvienas Kalėdas. Detaliai apie kelionę mokantis nepasakosiu, bet pasakysiu tik tiek, kad per savaitę iškepiau 6 bandomuosius pyragus.

Kol mano kova su mielėmis ir tobula jų tešla vis dar nesibaigė, rekomenduoju išbandyti Cloudy Kitchen receptą – juodojo šokolado ir tahini bandeles. Jeigu jau mėgstate šokolado ir riešutų sviesto kombo, patiks ir ši!

KUR VALGYTI?

Kokteiliams ir vakarienei

„PAMELLA“

Kad aš dievinu vietelę, pavadinimu „Druska Miltai Vanduo“ jūs turbūt girdėjot ne kartą ir ne du, jeigu sekate mane Instagrame.

Neseniai šio gliuteno rojaus įkūrėjai atsidarė dar vieną vietą – „Pamella“. Ko tikrai galite tikėtis? Daug rožinės ir veliūrinės aplinkos, gerų kokteilių (atsitiktine tvarka ragavome 2, abu patiko) ir nedidelio, bet išdirbto maisto meniu. Mūsų kompanija ragavo rameną: visi vienodai linksėjome, kad vienas autentiškesnių Vilniuje, nors ir riebokas. Be jo meniu dar rasite milžinišką klasikinį šnicelį su sunny side up kiaušiniu (arba be jo) ir keisčiausią grilled cheese su makaronais viduje.

Islandijos 6, Vilnius | FACEBOOK | INSTAGRAM

Vakarienei ir bokalui alaus

„BRUSSEL'S MUSSELS“

Kai pamatėm, kad visai kaimynystėje atsidarė nebloga vietelė su daug alaus rūšių ir ilgu meniu, trynėm delniukais. Visas džiaugsmas išgaravo, kai supratom, kad spontaniškai ten sunkiai pateksi. Nesvarbu, ar savaitgalis, ar darbo diena.

„Brussel's Mussels“ – dabar jau populiarus belgiškas pub'as-restoranas, siūlantis midijas su įmantriais padažais, daug belgiško alaus rūšių ir apskritai ilgą meniu. Nors tokiais ilgais meniu aš dažniau nepasitikiu (mažiau yra geriau), midijos džiugino. Ypač, kai jų gali paragauti su tokiomis keistenybėmis kaip žaliojo ar raudonojo kario padažai. Tiesa, man ragauti kol kas teko tik su belgiško alaus, grietinėlės ir šoninės padažu.

Beje, prie belgiškos patirties prisideda ir atmosfera – nežinau, kaip jiems pavyksta, bet net ir darbo dienos vakarą, triukšmas ten tikrai ne kaip vietiniuose pub'uose. 

Rinktinės g. 5, Vilnius | FACEBOOK | INSTAGRAM

Pusryčiams

„LOLA“

„LOLA“ – tai nauja pusryčiams sukurta, bet ir pietus siūlanti, vieta, kurią atidarė „BOLOS“ įkūrėjai. Ir jeigu kažkam toks kontekstas reikštų iškart žalią šviesą, man – deja. Man visi „BOLOJE“ ragauti patiekalai džiaugsmo atnešė mažai – anaiptol, aš manau, kad ta vieta yra smarkiai pervertinta.

Užtat „LOLA“ smarkiai nudžiugino. Pusryčių meniu – kaip iš vadovėlio. Šakšukos, benediktai, Croque Madame ir Monsieur. Jeigu norisi mandriau, rasite netgi turkišką Cilbir ir indišką omletą. 

Aš ragavau savo mylimiausią šakšuką – nors skonis geras, kiaušiniai buvo kiek perkepę. Visgi, vietą išteisinu, nes klausinėjau ragavusių vėliau ir prisvilo tik man vienai. Aplinkiniai ragautojai rinkosi Croque Madame ir Cilbir – abu lūkesčius pateisino. Gal tik nerekomenduoju skubantiems – ketvirtadienio rytą užėmę vienintelį staliuką visoje kavinėje, laukėme valandą.

Naugarduko gatvė 2a, Vilnius | FACEBOOK | INSTAGRAM

Ačiū, kad perskaitei! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
Gabrielė, Pusryčiams
labas@pusryciams.com
+37063082731
facebook instagram

-----

Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jam užsiregistravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

Atsisakyti
MailerLite