Biztosan hallottál már a scarcity (szűkösség) hatásáról a kampányok során. Ez lényegében azt jelenti, hogy korlátolod a terméked/szolgáltatásod elérhetőségét valamilyen módon, például x db érhető el belőle vagy csak x ideig lehet megvásárolni.
Nagyon hatékony módszer, mert így aki halogatná a vásárlást, pedig valójában hasznos lenne neki a "cuccod" (erre ki kéne már találni valami elegánsabb kifejezést, hogy ne kelljen folyton kiírni, hogy termék/szolgáltatás :D), azt ösztönözni tudod, hogy cselekedjen. Nyilván nem működik mindenkinél (mármint nem minden potenciális vásárlót billent át), de köztudott tény, hogy a kampányok lefolyása időlimit alkalmazásával olyan, mint egy teknő: az indulásnál és az utolsó napon van a legtöbb eladás (gyakran az utolsó napon jön be a vásárlások fele), szóval egy igen hatékony eszközről beszélünk.
Nagy tanulsága az idei My Content Book kampánynak, hogy a darabszám limit nem elég "nyomás", szükség van időlimitre is ekkora mennyiségnél.
Az előző években nagyon hasonlóan alakult az eladás üteme, a különbség csupán annyi, hogy most annyival többet rendeltem, amennyivel több még megvan. Viszont tavaly még a pocakomban volt Bence, így sokkal aktívabban tudtam kampányolni a teljes időszak alatt, nagyjából kétszer ennyi tartalmat gyártottam és ez bizony sokat számít, ha nem hirdet az ember.
Idén már hirdetésekkel is megpróbálkoztam, de nem a legjobbkor (a választási kampányok állítólag nem tettek jót az eléréseknek), és még sok finomhangolásra lenne szükség, ezért ezt érdemes lenne újra megpróbálni, még többet kísérletezni vele, amíg nem találok egy jól működő kombinációt.
A darabszám limit miatt a My Content Book kampány úgy tűnik számomra jelenleg, mintha egy soha véget nem érő folyamatról lenne szó, ez pedig nagyon frusztráló tud lenni, hiszen újra és újra arra mennek el az erőforrásaim, hogy az eladásával foglalkozzak. Illetve ilyen hosszú időn keresztül a motivációt is nehéz fenntartani eladói oldalról, új tartalmakat gyártani folyton.
Vas Timitől a konzinkon rengeteg tippet kaptam a következő kampány lebonyolítására és ő is éppen ezt javasolta, hogy a darabszám limit mellé legyen időlimit is a vásárlásra. Mindenkinek sokkal jobb lesz így: a vásárlók már januártól belevághatnak a tudatos tervezésbe, amikor még a lendület is eleve nagyobb és együtt kezdhet mindenki, a csoport is tudja motiválni egymást, én pedig le tudom zárni a kampányt, fókuszálni a vásárlóimra, valamint más kampányokra fordítani az amúgy is kevés időmet.
Én magam is megkérdőjelezem, hogy miért nem így csináltam már eleve évek óta, hiszen akkor a kampány is jobban kezelhető, nekem sem fogy el a lendületem, elő tudom készíteni a tartalmakat és látom a végét, tudok utána pihenőt beiktatni és ez mind motiválóan hat. Másnak tuti ezt javasoltam volna, de hát tudod... fától az erdőt. :) Nagyon kíváncsian várom, hogy a következő kampány során ezt mennyire tudom kamatoztatni.
A MCB kampány elején volt egy másik darabszám limit is: az első 50 vásárló különleges, egyedi tolltartót kapott ajándékba. Ez a fajta limitálás baromi jól működött, pár óra alatt elfogyott az 50 db tolltartó és 24 óra alatt 1 millió Ft bevételt termelt a kampány, ami az előző években nem volt jellemző. Már előmelegítettem vele a célközönséget, nagyon várták és izgultak rajta, hogy nehogy lemaradjanak - lehet, hogy te is éppen köztük voltál :) - úgyhogy ez egy abszolút sikeres húzás volt, ezt biztosan megtartom és alkalmazom később más kampányoknál is. (Mellesleg totál win-win szitu volt, mert a tolltartó fantasztikus, azóta is a kedvenc kelléke az irodámnak és rendszeresen látom a megosztott MCB fotóitokon, hogy ti is használjátok. Lehet, hogy ősszel is ez lesz az ajándék, annyira klassz :) )
|