Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Listopad 2020

PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA VÁCLAV ŘEHOŘ ZVOLEN DO RADY ŘEDITELŮ

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen členem evropské Rady ředitelů mezinárodního sdružení letišť Airport Council International (ACI Europe), které sdružuje více než 500 letišť. ​​​V rámci svého tříletého funkčního období bude zastupovat region východní Evropy a získá tak možnost pozitivně ovlivňovat podobu letecké dopravy v Evropě. Zároveň tím v rámci mezinárodního letectví posílí prestiž nejen Letiště Praha, ale také celé České republiky.

LETIŠTĚ PRAHA ZÍSKALO CERTIFIKÁT ZA VYSOKOU ÚROVEŇ OCHRANNÝCH OPATŘENÍ

Již na jaře letošního roku přistoupilo v souvislostí s pandemií onemocnění COVID-19 Letiště Praha k implementaci celé řady ochranných opatření, jejichž cílem je chránit zdraví cestujících i zaměstnanců. Správné kroky letiště v této oblasti nyní potvrdilo i získání mezinárodní certifikace ACI Airport Health Accreditation, která oceňuje, že standardy nastavené na Letišti Václava Havla Praha odpovídají požadavkům mezinárodních organizací působících v letectví.

VRACÍ SE VNITROSTÁTNÍ PŘÍMÁ LINKA NA LETIŠTĚ PRAHA

Letecká společnost LOT Polish Airlines oznámila novou přímou linku mezi Prahou a Ostravou. Díky tomuto novému spojení budou mít cestující možnost cestovat letecky také vnitrostátně v rámci České republiky. Dopravce plánuje provozovat lety z Prahy do Ostravy až šestkrát týdně. Všechny lety pak budou pokračovat do Varšavy a budou je zajišťovat letadla Embraer 175 s kapacitou pro 76 cestujících. Dopravce plánuje i nadále létat přímo mezi Prahou a Varšavou od 11. prosince 2020.

OSLAVY 17. LISTOPADU NA LETIŠTI

Letiště Praha se hrdě připojilo k oslavám Dne boje za svobodu a demokracii dne 17. listopadu. Celou Českou republikou se rozezněla píseň Modlitba pro Martu a symbolicky se rozsvítilo čtyřicet významných budov v barvách české trikolóry, a to přesně v 17:11 hod. Během oslav se mezi tyto budovy připojilo i Letiště Václava Havla Praha, kde se rozsvítila příletová hala Terminálu 1. 

VÁNOČNÍ SLEVA NA E-SHOPU

Nakupte dárky pod stromeček s letištní tematikou za speciální ceny. Na e-shopu Letiště Praha www.darky.prg.aero zadejte v košíku kód VANOCE a odečte se vám 20% sleva na vše. Garantujeme vám doručení do Vánoc při objednávce do 13. prosince. Pokud nakoupíte za více než 500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Věříme, že nabídky rádi využijete, ať už uděláte radost sobě nebo vašim blízkým.

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - ŘIJEN 2020

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉHO TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − ŘIJEN 2020

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero