Zpravodaj pro obce a MČ Prahy v okolí Letiště Václava Havla Praha

Leden 2019

VYHLÍDKOVÝ VAL U KNĚŽEVSI ZNOVU OTEVŘEN

V blízkosti letiště byl znovu otevřen vyhlídkový val. Oblíbené výletní místo pro milovníky letadel i rodiny s dětmi muselo být v květnu loňského roku uzavřeno z důvodu výstavby produktovodu leteckých pohonných hmot a plánovanému rozšíření perimetru letiště. Nový val je posunut o 51 metrů dále od přistávací dráhy, nicméně je o téměř dva metry vyšší než původní stavba. Do budoucna se plánuje další vylepšení, přibydou toalety, parkovací místa a dětské hrací prvky.

NA LETIŠTI VÁCLAVA HAVLA PRAHA PŘIBYLA DALŠÍ TECHNOLOGICKÁ NOVINKA

Pražské letiště zavedlo v testovacím provozu virtuální informační službu. Cestující se prostřednictvím kiosku s velkým LCD displejem může spojit s asistentkou a dotázat se na aktuální informace o odletech a příletech, způsoby dopravy z letiště, orientaci přímo na letišti a další poskytované služby. Prozatím se virtuální informační služba nachází pouze v odletové hale Terminálu 1. Pokud se osvědčí, plánuje Letiště Praha její rozšíření a zavedení do běžného provoz, což by znamenalo navýšení počtu informačních míst při zachování stávajícího počtu zaměstnanců.

LETIŠTĚ PRAHA SE I LETOS PŘIPOJILO K TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRCE

Tři králové byli k vidění i na letišti. Tradici novoročního koledování představili návštěvníkům letiště studenti Křesťanského gymnázia z Hostivaře. V podobě Kašpara, Melichara a Baltazara přišli zazpívat, popřát požehnaný rok a požádat o dobrovolný příspěvek. Výtěžek této největší dobrovolnické akce u nás, kterou každoročně pořádá Charita Česká republika, je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí.

POZVÁNKA NA FOOD FILM FEST

Za podpory Letiště Praha se ve čtvrtek 14. 2. bude v Úněticích konat projekce filmu Fermentace čili proměna od režiséra Jonathana Cianfraniho. Dokumentární film přibližuje starobylý proces fermentace v různých koutek světa a jeho využití v moderní kuchyni. Akce navazuje na úspěšný Life Science Festival, který se na podzim uskutečnil na České zemědělské univerzitě a byl v letošním roce zaměřen na jídlo a jeho přípravu. Únětické promítání bude spojeno s degustačním menu a diskuzí s odborníkem na kvašení potravin Vladimírem Sojkou.

EXKURZE SE SPECIALITAMI ZÍMNÍHO PROVOZU

Navštívit zákulisí mezinárodního letiště je možné v rámci pravidelných exkurzí celoročně. Zimní období nabízí i něco navíc. Návštěvníci mají možnost dozvědět se vše o náročné koordinaci zimního úklidu vzletové a přistávací dráhy i speciální techniky k tomu určené, která je v případě vhodného počasí k vidění přímo v akci. Samozřejmostí je sledování odmrazování letadel těsně před startem a samotné starty a přistání různých typů letadel ze vzdálenosti několika metrů. Termín je vždy nutné rezervovat předem na webových stránkách letiště .

PROVOZNÍ VÝSLEDKY LETIŠTĚ PRAHA - PROSINEC 2018

MĚSÍČNÍ EKVIVALENTNÍ HLADINY AKUSTICKÉH TLAKU LAEQ PRO DENNÍ A NOČNÍ DOBU − PROSINEC 2018

Facebook Twitter Linkedin Youtube Instagram

Letiště Praha, a. s.
K letišti 1019/6, 161 00 Praha 6
DIČ: CZ699003361

Telefon: +420 220 111 888
E-mail: komunikace@prg.aero
WWW: www.prg.aero

Pokud se chcete odhlásit z přijímání Newsletteru od Letiště Praha, klikněte

zde.