Kultura* Umění* Rozjímání* Výstavy* Koncerty* Přednášky* Workshopy* Kavárna* Zobrazit email online

LINHARTOVA NADACE

OBČASNÍK

1/7 – 31/8

Z NITRA FRANTIŠKA DRTIKOLA

Pro velký zájem PRODLUŽUJEME výstavu Františka Drtikola v Tibet Open House  ještě do 18. srpna. Zároveň připravujeme doprovodný program - promítání tématických filmů s Viliamem Poltikovičem na 18. 7. Navnadit na výstavu se můžete krátkým článkem v ArtMagazin.

Krom toho na Vás čeká milé překvapení v podobě POP-UP KAVÁRNY s názvem Tibet Lounge, která nabízí ledový čaj, kávu, dezerty či zmrzlinu.   

ART GARDEN / Letní zahrádka kavárny NoD

Zajímavý artový počin vznikl v kavárně NoD, která si během letních prázdnin vypůjčila prostory divadelního sálu, aby ho proměnila v letní zahradu pod širým nebem – ART GARDEN. Návštěvníci zde mají možnost posedět na čerstvém vzduchu (který zajišťuje obrovské střešní okno) se šálkem lahodné kávy nebo vychlazeným drinkem. Zároveň budou doslova obklopeni uměním. Výzdobu zahrady tvoří sochy a obrazy od českých umělců Barbory Kolouchové a Tomáše Němce

po - pá: 13:00 - 22:00 //  so - ne: 16:00 - 22:00  

TRANSGENIC MYTH / PAVEL PŘÍKASKÝ

Jeden z nejzajímavějších malířů mladé generace Pavel Příkaský připravil pro Galerii NoD novou sérii hybridních maleb vycházejících z jeho pokračujícího zájmu o lidské tělo, tematiku medicínského zkoumání lidského těla a prozkoumávání možností obohacování malířského média o principy vědecko-technologických či laboratorních zobrazovacích metod. Výstava je volně přístupná už jen do 11. 7Fotografie z výstavy

LOSAR & SAGA DAWA & Narozeniny J. S. Dalajlámy

Zdá, že v prvním půlroce nového Roku zemského vepře je stále co oslavovat. Po svátku Losar jsme se mohli společně těšit ze dvou dalších velkých událostí. Saga Dawa, narození Buddhy, přišlo již tradičně oslavit do TOH několik desítek lidí, kteří společně meditovali, mantrovali a oddávali se dobrému jídlu a náladě. Ve stejné době byl tým Linhartovy nadace přímo v Malém Tibetu, kde měl možnost zažít a zdokumentovat tradiční oslavy místních. /// Reportáž České televize z oslavy Saga Dawa v TOH zhlédnete v pořadu Horizont ČT24 od 41:50 minuty! Mnoho působivých fotek a videí naleznete také na nadačních Fb stránkách.
/// O víkendu jsme oslavili 84. narozeniny J.S. Dalajlámy  tradičními obřady vedenými rezidenčním lámou Tibet Open House, Geshe Yeshi Gawou, učencem z Tibetu. 

tibetopenhouse.cz

FOTOGALERIE TOH

LETNÍ PROGRAM V TOH

út - pá: 14:00 - 20:30 / so: 11:00 - 18:00 / Školská 693/28, Praha 1 / Zobrazit trasu

BUDDHA 108‘

Vývoj dechberoucí realizace projektu Linhartovy nadace přímo v Mulbekhu, Malém Tibetu, můžete sledovat ZDE

ZNAK / Kulturní a řemeslný prostor

Velmi plodný ne/celý rok má za sebou nový kulturní prostor na Letné zaměřující se na řemeslné a umělecké workshopy a dílny. Součástí programu jsou také výstavy, koncerty a filmové projekce. A také u nás můžete posedět nad šálkem dobré kávy a delikatesního dortu.

znak-letohradska.cz

LETNÍ PROGRAM VE ZNAKu

út - pá: 14:00 - 20:00 / Letohradská 10, Praha 7 / Zobrazit trasu

POSLEDNÍ INDIÁNSKÁ MODLITBA

Ve věku 60 let odešel v pátek 31. 5. na druhý břeh malíř Petr Vaněček, přední osobnost české malby 80. let. Dlouhá desetiletí zůstával neobjevenou /a nedoceněnou/ hvězdou domácí výtvarné scény. V roce 2016 zorganizovala Linhartova nadace s Experimentálním prostorem NoD za podpory přátel a nakladatelství Kant dvě „Aukce pro Petra Vaněčka“. Dobročinné aukce tehdy podpořily realizaci a vydání vůbec první knižní monografie „ZDE Petr Vaněček“, která je tomuto autororovi věnována.

V Aukci se vydražila díla autorů jako Ivana Lomová, Otto Placht, Antonín Střížek, Michal Gabriel či grafika Bohuslava Reynka a mnoho dalších. Více se dočtete v článcích od Jany Hradilkové v BubínkuRevolveru nebo v ArtTalk.

PODZIMNÍ NAROZENINY ROXY

Už 27. narozeniny oslaví ROXY na konci října a chystá pro vás 6 eventů v 5 dnech. Sledujte stále se doplňující info #BE27

Linhartova nadace Dlouhá 33, Praha 1, 110 00, Česká republika
petr@linhartovanadace.cz
+420 604 363 475
Facebook Website Instagram

NA VŠECHNY AKCE POŘÁDANÉ LINHARTOVOU NADACÍ JE VSTUP DOBROVOLNÝ

 

GDPR 
E-mailové adresy, které jsou jedinými daty, jež o Vás uchováváme, a používáme výhradně k zasílání informací a pozvánek na kulturní akce pořádané Linhartovou nadací, jsou u nás v bezpečí. Vaše údaje nejsou poskytovány třetím osobám. Pokud se budete chtít v budoucnu z odběru odhlásit, je to kdykoliv možné:

 

odhlásit se

MailerLite