View in browser

Rugsėjis ėjo ir praėjo vis kažko belaukiant. Ne ne, nepagalvokit  iškart apie TĄ laukimą, viskas žymiai paprasčiau. Pavyzdžiui, pirmiausia laukiau vėsesnių orų. Velniop tą bobų vasarą, aš jau noriu traukti padorų  vilnonį paltą ir nesukaisti savo rudeniniuose aulinukuose. Prie 25°C tokių malonumų niekaip nepatirsi, o tokia temperatūra nelabai dera ir su mano pyragų kepimo maratonu. Dar būtinai turiu iškepti šitą moliūginį.

Antra, laukiau savo išsvajotojo KitchenAido. Kadangi iki šiol virtuvėje viską gaminau ir net baltymus plakiau rankiniu būdu, jo pristatymo diena man tapo turbūt didesne švente nei bus mano pačios 26-asis gimtadienis. Jau turbūt matėt, kaip su juo sklaidausi Instagrame: per pirmą savaitę blendinau naminę nutellą ir klasikinį humusą, maišiau blynų tešlą ir net bandžiau minkyti šias babkos bandeles su lazdyno riešutais (spoiler alert: tos pačios naminės nutellos pertepimui neužtenka).

Galiausiai, turbūt labiausiai laukiau, kol baigsis mano darbiniai susitarimai, kurie reiškia vieną: nuo kitos savaitės vidurio oficialiai esu tik laisvai samdoma turinio kūrėja ir tinklaraštininkė. Nesakau, kad velniop tą rinkodarą ir projektų valdymą, nes gal dar kada grįšiu. Labiau atėjo laikas pabandyti skirti visą savo darbo dieną tam, kas mane labiausiai džiugina: tekstų rašymui prekės ženklams ir Pusryčiams veiklai. Juk kaip byloja ne visai gudrūs Lietuvos celebričiai: „gyvenam kartą, bet ne du“. 

Ta proga žemiau pristatau savo ilgai svarstytą Patreon paskyrą, reklamiškai primenu apie zutautaite.com teikiamas paslaugas ir atiduodu pirmojo rudens mėnesio naujienlaiškį – beveik visą besisukantį apie laiką namuose ir virtuvėje.

Pusryčiams – Patreon platformoje!

Ilgai galvojau apie reklamą. Apie apmokamo versus neatlygintinai atiduodamo turinio santykį savo paskyroje ir tai, kokią atranką savo galvoje atlieku prekiniams ženklams, siūlantiems bendradarbiauti. Vien rugsėjį suskaičiavau, jog iš 8 pasisiūliusių toliau kalbėtis sutikau tik su 3. Dar ilgiau galvojau apie Patreon paskyrą ir apie tai, ar išvis turiu teisę ją kurti. Ir sugalvojau – geriau mažiau reklamos, bet daugiau kokybiško turinio. 

Patreon.com – tai platforma, kurioje mainais į papildomą turinį ar kitus bonusus galite finansiškai paremti savo mėgstamus kūrėjus, taip suteikdami dar daugiau erdvės kurti. Pusryčiams atveju už kavos puodelio kainos prenumeratą laukia tik patronams skirtas rekomendacijų naujienlaiškis, savaitinės receptų rekomendacijos, galimybė balsuoti už norimą turinį  bei jo formas ir netgi ranka rašytas atvirukas. Bet apie visai tai – nuorodoje žemiau.

Tapkite patronu
Ką veikti?
Paganyti akis

70 metų IKEA katalogų

Kai IKEA dar dalindavo savo katalogus į kairę ir į dešinę (ne pats tvariausias reklamos būdas, tikrai), su draugėmis jų laukdavome kaip Kalėdų. Aišku, ne tam, kad iškart važiuotume į IKEA. Užtekdavo vien malonumo pavartyti jo puslapius ir pasvaičioti, kaip reiktų to ar no, ką ne visad įpirkdavo studentiška kišenė.

Jeigu mes ne vienos tokios keistuolės, ši naujiena patiks ir jums. Pasirodo, internete galima pavartyti visus IKEA katalogus nuo pat 1950 metų. Šioje nuorodoje rasite visus 70-ies metų katalogus, o man patiko atrasti, kad 80-ųjų kataloguose dominuoja tie patys staliukai, kurį turėjau ir aš – taip, tą žymųjį už 5,99 €. 

Tvarkytis

Ar jau atlaisvinot vietą šaldiklyje?

Rašydama pagalvojau, kad šiame naujienlaiškyje virstu virtuvės Marie Kondo – jau tiek prisiūlyta skirtingų būdu virtuvei susitvarkyti. Visgi šio, mano rankas pasiekusio su naujausiu Bon Appetit žurnalo numeriu, praleisti negalėjau. Mano pačios šaldiklis tiek pergrūstas, kad būtų nuodemė.

Naujausiame popieriniame numeryje Bon Appetit skiltis Basically pristatė 13 būdų, kaip sutaupyti vietos šaldiklyje, kad tilptų ne tik koldūnai ar šaldytos uogos, bet ir likučiai, kurių nedera išmesti. Visi patarimai – nuorodoje

Mokytis

4 nemokamos progos sustiprinti įgūdžius virtuvėje

Prasidėjo antrieji metai, kai rugsėjo pradžia oficialiai man reiškia tą patį, ką ir bet kurio kito mėnesio pirma diena – naują planuoklio lapą ir tiek. Ir nors po gana išvarginusio politikos mokslų bakalauro (o taip!) vis dar nesiryžau magistrui, rugsėjį manyje vis dar atgimsta vidinė moksliukė.

Jeigu vidinis nerd'as baksnoja ir jūsų sąžinę, turiu gerų naujienų – atrinkau 4 vietas, kur savo žinias virtuvėje galėsite patobulinti ne-mo-ka-mai:

Praktiniai mokymai. The Kitchn ir BBC, du populiarūs ir mano jau ne kartą minėti portalai, siūlo nemokamas video cooking classes. Nuo tinkamo peilio laikymo iki triušio išdarinėjimo – ten rasite visko. Nuorodos į abejus mokymus:  The Kitchn čia ir BBC čia

Jeigu norite pasijausti kaip tikroje kulinarijos mokykloje, visada galite išbandyti mokamas Masterclass pamokas su Gordonu Ramziu ar Volfgangu Pucku. Pirmas mėnuo – nemokamas!

  Teoriniai mokymai. Apie Coursera jau turbūt girdėjot (ir Užimtumo tarnybos nemokamai dalijamus sertifikatus). Ten galite rasite ir keletą kursų apie gastronomiją: mano dėmesį patraukė The Science of Gastronomy

  Jeigu norisi akademiškesnio požiūrio, siūlau pasidomėti Masačusetso technologijos instituto (geriau žinomo kaip MIT) kursu Kitchen Chemistry

  P.S. Nuotraukoje – niekaip su mokymais nesusijęs mano papasakojimas apie savo veiklą su Pusryčiams privataus renginio metu. Būna ir taip!

  Ką gaminti?
  Netradiciniai skoniai

  Jūros dumblių skonio riešutai, popkornai ir užtepėlė

  Sveiki, mano vardas Gabrielė ir aš jaučiuosi kaip išlindusi iš po akmens. Pasiaiškinu: iki užvakar žurnale pamatyto recepto, maniau, kad jūros dumblių lapus galima panaudoti dviem būdais: sukti sushi ritinėlius arba valgyti traškius jų čipsus. Azijos regione būčiau užvarstyta žvilgsniais – pasirodo, su jūros dublių lakštais, dar vadinamais nori, gamina viską. 

  Mane labiausiai nustebino riešutų mix'as, bet lygiai taip pat mielai pabandysiu jūros dumblių skonio užtepėlę ir nori popkornus bei granolą.

  Sezoninės naujienos

  Moliūgai: mirkymas baliklyje, naminai ledai ir moliūgų humusas

  Vis bandžiau sugalvoti gražesnę daržovę – nepavyko. Turbūt vienas gražiausių rudens vaizdų yra brangiojo šeimos ūkiniam pastate ant stalo išrikiuoti milžiniški oranžiniai moliūgai.  Bandžiau sugalvoti universalesnę daržovę – irgi nelabai. Taip sakant, ir į kavą, ir troškinį, arba ten kur dėsi, ten ir tiks. Ta proga, crash course apie rudens karalių:

  Laikymas. Negalėjau patikėti – baliklis (!) yra populiariausia priemonė norint išlaikyti moliūgą šviežią. Taip, baliklis! Šią ir kitas, kiek žemiškesnes priemones, aprašė Food52.

  Valgymas. Mano mylimiausias moliūgų suvartojimo būdas – piurė. Iškepi moliūgą orkaitėje, sutrinti blenderiu arba šakute ir naudoji kur tik reikia. Su ta pačia piurė galima nuveikti oi kiek daug: gaminti ledus, į draugų vakarėlį neštis netradicinę užtepėlę natūralioj moliūgo talpoj ar gaminti karį. Jeigu tiek negana, palieku 14 receptų iš Bon Appetit ir 13 receptų iš Pinch of Yum.

  Kuo stebėtis?
  „Man vieną batatų lattę, ačiū,“ – pasakė niekas niekada Lietuvoje

  Užtat pasakė Japonijoje. Dar geriau – pasirodo, Japonijoje tai jau kelintą sezoną iš eilės neįtikėtino populiarumo susilaukiantis gėrimas „Starbucks“ tinkle. Kaip žymioji pumpkin spice latte užleido savo poziciją saldžiųjų bulvių kavai skaitykite čia. Užsimaniusiems pasigaminti tokią namie palieku ir receptą. Beje, šią informaciją radau fantastiškuose Andriaus Kleivos naujienlaiškiuose apie Japoniją – jau vienąkart juos gyriau, bet net negaila kartotis.

  7 podcastai apie vyną, alų ir kokteilius

  Pradėjusi galvoje sukti mintį apie „Pusryčiams“ podcastą, supratau du dalykus. Pirma, kokia vargo vakarienė yra juos pradėti ir, antra, kad visi pasaulio podcastai jau vis tiek atrodo įrašyti. Pavyzdžiui, yra galybė podcastų vien apie konkrečius alkoholinius gėrimus. The New York Times sudarė 7 podcastų sąrašą, tarp kurių tokie nišiniai kaip „Good Beer Hunting“ (ploju už pavadinimą) ir „VinePair Podcast“. Visas sąrašas – nuorodoje

  Į kišenę telpantys vintažiniai pirkinių sąrašai

  Aš dabar į parduotuvę neinu be telefono – visas pirkinių sąrašas paprasčiausiai nugula į Notes. Kaip buvo prieš šimtą metų? Dar paprasčiau – egzistavo metaliniai pirkinių sąrašai, telpantys į ranką. Tereikia užlenkti norimo ingrediento „spragtuką“. Tokių dar nemažai galima rasti Etsy lobynuose – siūlau pasikuisti.

  Kur pavalgyti?

  Vakarienei arba dienos pietums

  „MOMO GRILL“

  Į „Momo Grill“ beveik per jėgą buvau atitempta savo nuostabios draugės Aistės: gana įtemptą dieną užsispyrė eiti, nes sakė, kad bus ne šiaip pietūs, o tikra šventė. Ir nemelavo. Taip patiko, kad kitą savaitę ten jau eisime keturiese, tad daugiau įspūdžių dar pamatysite Instagrame.

  Totorių g. 1, Vilnius | FACEBOOK | INSTAGRAM

  Iš ko pasijuokti?
  Ačiū, kad perskaitei iki galo! Jeigu turi komentarų ar pastebėjimų, mielai jų laukiu Instagrame, Facebooke arba el. paštu žemiau. Linkėjimai!
  Gabrielė, Pusryčiams
  labas@pusryciams.com
  +37063082731
  facebook instagram

  -----

  Tu gauni šį naujienlaiškį, nes kadaise jį užsiprenumeravai. Nepatinka? Visada gali parašyti ir pasiskųsti man arba atsisakyti naujienlaiškio visam laikui.

  Jeigu jau tikrai tikrai nori atsisakyti, spausk čia
  MailerLite